AutoWrzuta.pl
Polskie drogi - Wersja do druku

+- AutoWrzuta.pl (http://www.autowrzuta.pl)
+-- Dział: Filmy i zdjęcia (http://www.autowrzuta.pl/forumdisplay.php?fid=189)
+--- Dział: Ciekawe filmy znalezione w sieci (http://www.autowrzuta.pl/forumdisplay.php?fid=190)
+--- Wątek: Polskie drogi (/showthread.php?tid=12816)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43


Re: Polskie drogi - PESO - 17-08-2016

Eragon napisał(a):
PESO napisał(a):nigdzie nie widać roweru poszkodowanej.
W 0:16 leży na PDP, na prawo od granatowego sedana.. :helou:

Hmmmm a z w 0:13 z tego właśnie roweru zeskakuje mężczyzna w białym t-shirt'cie, zostawia go i biegnie pomóc potrąconej osobie.

Na screenshotach to może słabo widać ale jak się ogląda film to widać nawet jak ten mężczyzna przejeżdża wcześniej przez przejście dla pieszych.

Zerknij z łaski swojej ponownie na film.

[Obrazek: zce8mt.png]

[Obrazek: lisb0f.png]


Re: Polskie drogi - PESO - 17-08-2016

Dodaje jeszcze screen gdzie auto które chwilę później potrąciło kobietę jest już na połowie przejścia dla pieszych a widać, że piesi (rowerzyści?) mają jeszcze zielone. Strzałeczka z prawej strony wskazuje na rowerzystę w białym t-shircie (widać światełko jego reflektora).


[Obrazek: 5z06lg.png]

@Eragon, nie czepiam się Ciebie, ot taki pech, że inaczej oceniamy te same sytuacje i być może odmiennie interpretujemy przepisy.
Staram się też skupiać na sytuacjach, faktach i przepisach a nie pisać ad personam.

Jeśli poczułeś się czymś osobiście dotknięty to przepraszam.
:helou:


Re: Polskie drogi - naver - 21-08-2016

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Z6dcJ4Hv0tk[/youtube]

dziwić się, że są wypadki, kiedy ludzie w ogóle nie uważają i nie patrzą co się w okół nich dzieje..


Re: Polskie drogi - Eragon - 21-08-2016

PESO napisał(a):nie czepiam się
Bo zje...ać by trzeba ernesta, bo zmylil mnie chyba tytuł - nie mam zbytnio czasu jak ty na analizowanie po klatce, leży rower ?? Leży, leży baba ? Leży.. Bez obrazy, powinienes chyba być biegłym sądowym..
Musze skończyć z szybkimi komentami..


Re: Polskie drogi - ernestowski - 21-08-2016

Doszło do potrącenia rowerzystki. Jak się dobrze przyjrzycie w 8 sekundzie są widoczne dwa światełka rowerowe. Jedno pomiędzy pierwszymi dwoma sygnalizatorami zielonymi, tuż po prawej stronie lewego sygnalizatora. Drugie pomiędzy drugim a trzecim sygnalizatorem zielonym. To że dojdzie do kolizji to widziałem z daleka, jak Fabia zaczynała ruszać, ale samo zakończenie mnie zaskoczyło. Moja wersja wydarzeń. Rowerami jechała para, chłopak w białej i dziewczyna w różowej koszulce. Pierwszy jechał chłopak, przejechał szybko na zielonym i po przejściu dla pieszych. Chwilę za nim szybko jechała dziewczyna, ale po drodze dla rowerów. Po przejeździe chłopaka Fabia ruszyła (kierowała kobieta) i wjechała na drogę dla rowerów, a w związku z tym rozpędzona dziewczyna odbiła w swoją lewą stronę, wjeżdżając na pasy i wprost pod przód auta. Jakby nie odbiła to by przywaliła w bok auta. Cała sytuacja wydarzyła się na migającym zielonym.

Nie wiem jakie było Policyjne zakończenie tej sprawy, ale kolizja była ok. 20:40 a ok. 22:40 dzwonił do mnie policjant będący na miejscu kolizji razem z uczestnikami. Trochę się naczekali.

W ramach ukazania lezącego roweru dalszy ciąg filmiku. Zatrzymałem się, aby upewnić się czy dziewczyna nie potrzebuje pomocy, czy pomoc jest jej udzielana Smile Z doświadczenia wiem, że nawet jak jest dużo ludzi, często nikt nie umie udzielić pomocy lub nie chce tego robić, albo nie ma czym.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GbpVNG-gJgY&feature=youtu.be[/youtube]

Sam często śmigam po Wawie rowerkiem. Ogólnie kierowcy aut nie mają szacunku dla rowerzystów, nie respektują uprawnień jakie przysługują rowerzystom. Dróg dla rowerów jest więcej, ale i "spieszących się" aut też jest więcej. Mam wrażenie, że kilkanaście lat temu było bezpieczniej poruszać się rowerem po drodze z autami, niż teraz po drogach rowerowych i skrzyżowaniach z drogami dla aut. Gdyby nie to, że się szczególnie pilnuję, bo łatwo o obrażenia u rowerzysty, to tylko w ciągu tego roku jako rowerzysta miałbym kilkanaście kolizji z autami na skrzyżowaniach z drogami dla rowerów. Podstawowe problemy kierowców aut to skręt w prawo na zielonej strzałce lub wyjazd w prawo z drogi podporządkowanej. W przeważającej liczbie przypadków kierowcy aut zamiast patrzeć w prawo, na to czy po drodze dla rowerów, na która wjeżdżają, nie jedzie rowerzysta, patrzą w lewo, czy nie jedzie żadne auto, któremu muszą ustąpić. W szczególności z kosmosu jest uprawnienie rowerzystów do wyprzedzania po prawej stronie wolno jadących aut. Nigdy, ale to nigdy, jako rowerzysta nie spotkałem się z sytuacją, że wyprzedzane po prawej stronie auto skręcające w prawo ustąpiłby mi pierwszeństwa, jak go wyprzedzałem po prawej i jechałem na wprost.


Re: Polskie drogi - PESO - 22-08-2016

ernestowski napisał(a):Doszło do potrącenia rowerzystki.

Kolego, dzięki za obszerne wyjaśnienia, serdeczna prośba, fajnie jak byś umieszczając filmy dał w przyszłości podobny komentarz,

Cytat:@Eragon, Bez obrazy, powinienes chyba być biegłym sądowym..

A czemu miałbym się obrazić, to raczej komplement.

Generalnie, opis Kol @ernestowskiego chyba zamyka temat, no chyba, że są inne opinie w tej kwestii

Pozdrawiam
:helou:


Re: Polskie drogi - Eragon - 22-08-2016

Dla mnie OK..


Re: Polskie drogi - Totmorhen - 23-08-2016

#53






Re: Polskie drogi - Kamyk - 01-09-2016

Wtem... Nowe Polskie Drogi






RE: Polskie drogi - Totmorhen - 22-10-2016

Polskie Drogi #55




Polskie Drogi #56




#57




#58




#59






RE: Polskie drogi - Totmorhen - 03-11-2016

sześćdziesiąt..,a może  twoje zachowanie na drodze jest  w tym dokumencie    Huh