AutoWrzuta.pl
Xiaomi 70Mai Dash Cam Pro [Hi3556 + Sony Starvis IMX335] - Wersja do druku

+- AutoWrzuta.pl (http://www.autowrzuta.pl)
+-- Dział: Car-DVR (http://www.autowrzuta.pl/forumdisplay.php?fid=73)
+--- Dział: Kamery (http://www.autowrzuta.pl/forumdisplay.php?fid=76)
+--- Wątek: Xiaomi 70Mai Dash Cam Pro [Hi3556 + Sony Starvis IMX335] (/showthread.php?tid=14473)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41


RE: Xiomi 70Mai Dash Cam Pro [Hi3556 + Sony Starvis IMX335] - Gufer - 01-05-2019

Jeszcze sprawdzę ale  samo ustawienie trybu parkingowego wymagało jednak zasilania zewnętrznego . I na pewno nie 2 mA bo trzeba jednak obraz rejestrować i przetważać a to wymaga sporo energii .


Xiomi 70Mai Dash Cam Pro [Hi3556 + Sony Starvis IMX335] - Grafii - 01-05-2019

@gaspie Kamera cud Smile Inne wymagają zasilania stałego np. z akumulatora samochodu, i potrafią go rozładować w ciagu ok 2-3 dni, a ta kamera ma aku wbudowane które wystarcza na 10 dni? Cud maszyna Smile


RE: Xiomi 70Mai Dash Cam Pro [Hi3556 + Sony Starvis IMX335] - pizdys - 01-05-2019

Problem tylko ile trwa przerwa z momentu wybudzenia kamery do momentu nagrywania?

Moze sie okazac ze zobaczymy juz daleko odchodzaca osobe / jej plecy. .

W innych kamerach z taka funkcja byla ze to czasem 5-8sek (f800 pro).


RE: Xiomi 70Mai Dash Cam Pro [Hi3556 + Sony Starvis IMX335] - gaspie - 01-05-2019

Nie wiem jak to prościej wyjaśnić... Kamera w trybie normalnej pracy w czasie jazdy pobiera ok. 0,3 A (300 mA). Po wyłączeniu ekranu pobór prądu w trybie nagrywania spada do 0,17 - 0,28 A.  Tak to pomierzyli na forum PDA, gdzie o naszej kamerce jest 239 stron rzeczowej dyskusji...

W trybie parkingowym nie działa ani wyświetlacz, ani nagrywanie. Kamerka jest w trybie uśpienia, a zasilania wymaga jedynie czujnik wstrząsu. W tym trybie kamerka pobiera właśnie 2 mA (0,002 A) - tak to zmierzyli na PDA, choć mam pewne wątpliwości czy to był pomiar na zasilaniu 12V skoro mierzyli kabelek do hardwire, czy rzeczywisty pobór z wewnętrznego akumulatora 3,7 V 200 mAh. Od tego zależą przeliczenia, czy wyjdzie 10 dni w trybie uśpienia do wyczerpania baterii, czy raczej około 3 dni, a może gdzieś pomiędzy.

Jeszcze raz, @Gufer, w trybie parkingowym podczas czuwania kamerka nie rejestruje ani nie przetwarza obrazu. Działa jedynie czujnik, który po uderzeniu aktywuje kamerę na 1 minutę. To czujnik wstrząsu (akcelerometr), a nie czujnik ruchu przetwarzający dane z matrycy.

To, że kabelki hardwire (a właściwie kamerki przez nie podpięte do aku auta) potrafią szybko rozładować aku samochodu wynika z innego sposobu pracy w trybie parkingowym. W naszej kamerce też to jest, bo po dokupieniu i podpięciu takiego kabla pojawia się nowa pozycja w menu - time lapse. Wtedy na postoju kamerka nagrywa jedną klatkę co sekundę. W tym trybie kamerka pobiera mniej prądu niż w czasie  jazdy, bo 0,14 A - ale to wciąż całkiem sporo w porównaniu do samego czujnika.

Zróbcie sobie test zostawiając auto z naładowaną kamerką w trybie parkingowym na powiedzmy 3 dni i po powrocie trzaśnijcie drzwiami przed odpaleniem ;-) Jak nagra zdarzenie to znaczy, że 3 dni wytrzymała w tym trybie.

@pizdys, jest przerwa, ale trwa ułamek sekundy (edit: sekundę i dwie dziesiąte). U nas trybu pre-recording (czy tam pre-buffered, jak zwał tak zwał) nie ma, zresztą i tak do niego trzeba by hardwire bo sam wewnętrzny aku tego nie uciągnie przez sensowny czas.


RE: Xiomi 70Mai Dash Cam Pro [Hi3556 + Sony Starvis IMX335] - skansen - 01-05-2019

(01-05-2019, 20:46:53)gaspie napisał(a): Nie wiem jak to prościej wyjaśnić... Kamera w trybie normalnej pracy w czasie jazdy pobiera ok. 0,3 A (300 mA). Po wyłączeniu ekranu pobór prądu w trybie nagrywania spada do 0,17 - 0,28 A.  Tak to pomierzyli na forum PDA, gdzie o naszej kamerce jest 239 stron rzeczowej dyskusji...
(...)
Zróbcie sobie test zostawiając auto z naładowaną kamerką w trybie parkingowym na powiedzmy 3 dni i po powrocie trzaśnijcie drzwiami przed odpaleniem ;-) Jak nagra zdarzenie to znaczy, że 3 dni wytrzymała w tym trybie.

@pizdys, jest przerwa, ale trwa ułamek sekundy. U nas trybu pre-recording (czy tam pre-buffered, jak zwał tak zwał) nie ma, zresztą i tak do niego trzeba by hardwire bo sam wewnętrzny aku tego nie uciągnie przez sensowny czas.

My to wszystko rozumiemy. Skoro jest 239 stron rzeczowej dyskusji, to może jest jakiś film pokazujący ile trwa ta przerwa? 
@gaspie czy Ty sprzedajesz te kamerki?


RE: Xiomi 70Mai Dash Cam Pro [Hi3556 + Sony Starvis IMX335] - obru - 01-05-2019

(01-05-2019, 20:46:53)gaspie napisał(a): ....... W naszej kamerce też to jest, bo po dokupieniu i podpięciu takiego kabla pojawia się nowa pozycja w menu - time lapse. Wtedy na postoju kamerka nagrywa jedną klatkę co sekundę. W tym trybie kamerka pobiera mniej prądu niż w czasie  jazdy, bo 0,14 A - ale to wciąż całkiem sporo w porównaniu do samego czujnika.

...

Mam ten cudowny kabelek, podpięty zarówno pod "stały" plus jak i "pod stacyjkę"i niestety żadne nowe menu nie pojawiło się.


RE: Xiomi 70Mai Dash Cam Pro [Hi3556 + Sony Starvis IMX335] - gaspie - 01-05-2019

@skansen, każdy może sprawdzić sam ile trwa przerwa, wystarczy walnąć drzwiami i obejrzeć nagranie. Nie sprzedaję kamerek, kupiłem z Ali w promocji za nieco ponad 2 stówy, nie polecam przepłacać w Polsce.

@obru, to może być kwestia firmware. Na pewno chińskie to obsługuje, ale szczegółów nie znam a kabla nie mam, więc tematu nie zgłębiam.


RE: Xiomi 70Mai Dash Cam Pro [Hi3556 + Sony Starvis IMX335] - skansen - 01-05-2019

(01-05-2019, 23:14:09)gaspie napisał(a): @skansen, każdy może sprawdzić sam ile trwa przerwa, wystarczy walnąć drzwiami i obejrzeć nagranie. Nie sprzedaję kamerek, kupiłem z Ali w promocji za nieco ponad 2 stówy, nie polecam przepłacać w Polsce.

Zamiast kupować i sprawdzać samemu, lepiej by było zobaczyć potwierdzenie tej bardzo krótkiej przerwySmile
Dziwne, że w ramach 239 stron rzeczowej dyskusji nikt nie pokusił się o sprawdzenie ile dokładnie trwa ta przerwaSmile


RE: Xiomi 70Mai Dash Cam Pro [Hi3556 + Sony Starvis IMX335] - gaspie - 01-05-2019

Mówimy o dużym rosyjskim forum. Chcesz to je znajdź i czytaj przez cały majowy łikend Wink Nie pyta się o rzeczy oczywiste, a dla mnie i chyba dla każdego użytkownika tej kamerki długość przerwy stała się oczywista po obejrzeniu pierwszego video z "eventu" parkingowego. 


W sumie co za różnica, czy 0,1 sek czy nawet 1 sek. Jak intruz (wandal, inne auto) jest w kadrze przed szybą z przodu, to przez sekundę nie ucieknie, a jak go nie ma to można jedynie liczyć, że w ciągu kolejnej minuty (chyba) wejdzie w kadr. I tak nie jest to rozwiązanie idealne, wręcz słabe, ale to nie sprzęt za grubo ponad tysiaka peelenów.


RE: Xiomi 70Mai Dash Cam Pro [Hi3556 + Sony Starvis IMX335] - gaspie - 02-05-2019

Panowie muszę się pokajać, bo popłynąłem z tym ułamkiem sekundy. Na początku nagrania z eventu parkingowego jest zawsze takie "pyk" co może sugerować że właśnie trzasnęły drzwi albo coś. Ale to nie to, choć może wprowadzić w błąd Wink

Zrobiłem taki obskurny setup do pomiarów: na stole z jednej strony kamerka, z drugiej smartfon z odpalonym stoperem. Kamerka patrzy na ekran smartfona. Wprowadzam kamerę w "parking surveillance" i jednocześnie jedną ręką walę pięścią w stół, a drugą uruchamiam stoper. Potem oglądam nagranie i patrzę jaki czas został zarejestrowany na pierwszej klatce nagrania.

Zrobiłem to 3 razy, wyniki: 1,20 sek / 1,08 sek / 1,18 sek

Tak, że tego, sorry... szału nie ma. Ale kilka sekund też to nie jest.


RE: Xiomi 70Mai Dash Cam Pro [Hi3556 + Sony Starvis IMX335] - pizdys - 02-05-2019

Praktyka pokazuje ze nawet 0.5sek po uderzeniu (dowodzie) to czesto zaden dowod i nic nikomu nie udowodnimy, chyba ze ktos uderzy w nasz samochod innym samochodem i jeszcze bedac "przyklejonym" z naszym samochodem damy rade stwierdzic, ze tu jest moment uderzenia a nie jedynie bliskie zblizenie sie pojazdu?