AutoWrzuta.pl
Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - Wersja do druku

+- AutoWrzuta.pl (http://www.autowrzuta.pl)
+-- Dział: Car-DVR (http://www.autowrzuta.pl/forumdisplay.php?fid=73)
+--- Dział: Kamery (http://www.autowrzuta.pl/forumdisplay.php?fid=76)
+--- Wątek: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] (/showthread.php?tid=14495)



RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - luk4as - 22-11-2018

Ja pisze o tym np

https://m.aliexpress.com/item/32835298362.html?trace=storeDetail2msiteDetail

Kiedys o nim z pizdym gadalismy. On dziala jak Viofo tylko kabelki trzeba zamienic bo to do innej kamery i tam logika jestvodwrocoba. Chlopaki z dashcama o tym kablu tez pisza


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - High - 22-11-2018

To w czym problem kupić taki kabel bez filtra? Pytanie tylko czy działa tak samo i czy faktycznie jest on niezbędny. Dla mnie ten kabel na razie jest rozczarowaniem które Viofo przeciąga-ło w nieskończoność a i tak na razie nie działa to jak należy. Jest to kolejny kabel-gadżet, który dla mnie tak naprawdę niewiele zmienia. Bez kabla tez działa, a te pare sekund przerwy bym nie demonizował.
Jeszcze kilka tygodni wcześniej miałem inne zdanie, ale życie samo przekonuje do pewnych rozwiązań.


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - lord_yabol - 26-11-2018

Witam,

W pierwszym poście zawarty jest krótki FAQ. Z opisu wynika że kamerka ma tryb parkingowy z Low Bitrate. W oficjalnym sofcie nr 1.3 nie ma takiej opcji. Jest to w fazie testów np. firmware 1.5. Proszę o dopisanie takiej informacji.

Testując wersję 1.5 zauważyłem znacznie większą pikselozę na filmach w porównaniu do wersji 1.3.

Posiadam filtr polaryzacyjny dla A129 i można go zamontować w dwóch pozycjach (obracając o 180 stopni). Czy jest to obojętne?

Pozdrawiam


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - luk4as - 26-11-2018

@High myślę, że problem jest taki, że jak kupisz kabel bez filtra to może siać na A129 ....


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - deltoro - 27-11-2018

(26-11-2018, 14:34:48)lord_yabol napisał(a): Witam,

W pierwszym poście zawarty jest krótki FAQ. Z opisu wynika że kamerka ma tryb parkingowy z Low Bitrate. W oficjalnym sofcie nr 1.3  nie ma takiej opcji. Jest to w fazie testów np. firmware 1.5. Proszę o dopisanie takiej informacji.

Testując wersję 1.5 zauważyłem znacznie większą pikselozę na filmach w porównaniu do wersji 1.3.

Posiadam filtr polaryzacyjny dla A129 i można go zamontować  w dwóch pozycjach (obracając o 180 stopni). Czy jest to obojętne?

Pozdrawiam

Jeszcze możesz potestować 1.42


VIOFO A129 DUO 1.42 Firmware (1.42b Firmware)

http://trajano.webd.pl/pliki_aw/firmware/A129_Low-Bit_mode/1.4/FWA129.bin


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - luk4as - 27-11-2018

w wersji V16 Viofo planuje wprowadzić możliwość wyłączenia lampek z poziomu Menu oraz możliwość wyłączenia OSD na wyświetlaczu, żeby na LCD był sam obraz z kamery bez dla niektórych zbędnych informacji jak data, godzina, GPS itd ....


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - marekelb - 27-11-2018

Dobrze, że "możliwość wyłączenia". Mi osobiście nie przeszkadzają informacje OSD.
Odnośnie lampek, to dobrym rozwiązaniem byłby "tryb cichy", czyli bez lampek i bez wybudzania ekranu w przypadku zdarzenia wyłącznie podczas trybu parkingowego, czyli wtedy, gdy nie ma mnie w samochodzie, żeby nie informować potencjalnego złoczyńcy o działającej kamerze.


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - lord_yabol - 27-11-2018

Mili Państwo,

Czy zauważyliście w którymś modzie autorstwa BC Hobbyist poprawę odczytu rejestracji w nocy?


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - pizdys - 27-11-2018

@lord_yabol, Witamy na forum,

Mody BC Hobbyist faktycznie zmianiaja wiele parametrow oprogramowania kamer A119/A129
jednak waznym jest aby wiedziec ktory parametr wplynie a ktory nie wplynie na mozliwosc poprawy odczytu tablic (szczegolnie w ruchu):

Sprzetowe czynniki:
przeslona - (mniejsza wartosc tym lepiej)
sensor - (bardziej czuly tym lepiej)

programowe:
EV - czyli na jakim domyslnym poziomie bedzie ustawiona wartosc "0" (zero/default), mozna tu dokonac modyfikacji sprawiajac ze domyslna wartosc "zero" bedzie tym samym co -0.2 lub -0.5 w stosunku do oryginalnego oprogramowania.

Wiekszy Bitrate - tutaj jest pole do popisu, ale niestety zbyt duza wartosc obciaza CPU i powoduje wieksze straty ciepla/energii, powodujac ze kamera zaczyna pracowac niestabilnie, moze dojsc do wieszania sie kamery w wysokich temp pracy (lato), sama konstrukcja radiatora kamery nie jest przystosowana do zbyt duzej temp. pracy kamery. 
Duzy bitrate to tez mniejsza ilosc samych nagran na karcie - znalezienie "sredniej" nie jest latwe.

[Obrazek: 20170524_135614.jpg]

Wbrew pozorom, zakladanie ze producent kamery stosowal radiator (i odprowadzanie ciepla) w taki sposob aby dla domyslnych jej parametrow pracowala stabilnie jest tu duzym prawdopodobienstwem.
To tak jak dopasowanie radiatora do CPU w laptopie, nie robi sie wiekszego niz potrzeba bo nikt nie zaklada ze bedzie on "podkrecany" lub bedzie pracowal po za zakrecem jakie wyznacza mu BIOS/Firmware.

Kolorystyka/white balance - Malo to wplynie na odczyt tablic, choc kolorystyka i pozbawienie niebieskiego zabarwienia z WDR-ON faktycznie moglo by byc lepsze:

[Obrazek: vlcsnaxfx.jpg]

Mapa/siatka pomiaru swaitla - Duzo moze to poprawic ale BC Hobbyst nie ma mozliwosci edycji parametru siatki pomiarow swiatla i nic tu oni nie zmieniá.
nizej przyklad pomiaru obszarowego swiatla wplywajacego na zachowanie sie EV:
- rozne obszary w roznym stopniu i z roznym prirytetem wplywaja na to czy kamera zwieksza poziom naswietlenia czy zmniejsza,
boki oraz dolna czesc obrazu z zasady nie ma zadnego prorytetu.

[Obrazek: fsfszyz.jpg]


Sam musisz stwierdzic na ile poprawa ma miejsce i na ile ryzyko sie oplaca,
Moim zdaniem kamera A129 na domyslnych prarametrach pracuje bardzo dobrze a ewentualne poprawy firmware nie sa "priorytetowe" i nie wplywaja znaczaco na polepszenie parametru odczytu tablic w ruchu, mysle ze reczne zmniejszenie EV na poziom -1 przyniesie rowne o ile nie lepsze efekty niz na firmware od BC Hobbyst. Ale moge sie mylic.

Pozdrawiam
jak cos to smialo pisz, to moje zdanie, ale warto miec swoje wlasne Smile

#BChobbyist , #modfw , #BC , #Lightgrid ,


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - High - 27-11-2018

(27-11-2018, 13:46:28)pizdys napisał(a): Sam musisz stwierdzic na ile poprawa ma miejsce i na ile ryzyko sie oplaca,
Moim zdaniem kamera A129 na domyslnych prarametrach pracuje bardzo dobrze a ewentualne poprawy firmware nie sa "priorytetowe" i nie wplywaja znaczaco na polepszenie parametru odczytu tablic w ruchu, mysle ze reczne zmniejszenie EV na poziom -1 przyniesie rowne o ile nie lepsze efekty niz na firmware od BC Hobbyst. Ale moge sie mylic.

Pozdrawiam
jak cos to smialo pisz, to moje zdanie, ale warto miec swoje wlasne Smile

Również mam podobne zdanie na ten temat jak @pizdys. Jednak każdy widzi inaczej i ma swoje przekonania( emocjonalneTongue ) co do jakości filmów nagrywanych przez własny rejestrator. Dlatego najlepszym sposobem jest sprawdzenie softów od BCH i ocena tych nagrań własnymi oczami. Czasem jest tak, że specyfika wykorzystania pewnych parametrów plus warunki w jakich eksploatujesz rejestrator mogą przynieść korzyści w Twoim wypadku @lord_yabol. Tak jak kiedyś zwróciłem uwagę na forum, że mimo sensora nie wspierającego WDR w A129 widzę u siebie zysk z włączonej tej funkcji, bo na ciemnych parkingach są tablice(patrz foto powyżej) i często twarze osób w ciemności. Dlatego jeśli chcesz coś osiągnąć musisz sam przetestować na sobie i oczywiście podziel się z nami efektem Smile

Ja testuje od kilku dni ten soft od BCH : 4Uf na bazie 1.42


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - lord_yabol - 27-11-2018

Wow. Super wyjaśnienia. Dziękuje bardzo. Z moich na razie skromnych doświadczeń zauważyłem, że z filtrem polaryzacyjnym wartość EV=-1 daje obraz w nocy baaardzo ciemny. Na skodzie superb 3 filtr nie blokuje odbić z oświetlenia ambiente deski , radia i przycisku świateł awaryjnych.
Rocznie pokonuje ok 50 000 km więc będę miał okazje testować kamerkę.