AutoWrzuta.pl
Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - Wersja do druku

+- AutoWrzuta.pl (http://www.autowrzuta.pl)
+-- Dział: Car-DVR (http://www.autowrzuta.pl/forumdisplay.php?fid=73)
+--- Dział: Kamery (http://www.autowrzuta.pl/forumdisplay.php?fid=76)
+--- Wątek: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] (/showthread.php?tid=14495)



Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - orte - 14-01-2019

Moją też dziś odebrałem, tylko kabel dorzuciłem na wszelki wypadek.
Też szło przez WER Warszawa, jak WSZYSTKIE europejskie przesyłki Wink[Obrazek: 3ba4bf76923f8f018373d2a2cf66f89d.jpg]

Tap, tap, tap, Tapatalk Wink


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - jordan87 - 14-01-2019

Wszędzie Spiski! Wink

A mi się wydaje że te kilka sekund przerwy wynika z potrzeby zapisania ostatniego pliku tak jak to ma miejsce gdy kamera się wyłącza i też potrzebuje kilku sekund (miga dioda).
Bądź co bądź w parkingowym kamera prawie zawsze zmienia tryb nagrywania więc nie może tego robić w locie, a może za jakiś czas usprawnią soft. Kto wie.

Było sprawdzane czy czasem przy zapisie do formatu TS przerwa nie jest mniejsza? albo w trybie Auto Event Detector (z założenia ten tryb jest taki sam jak normalny i przerwy raczej nie powinno być bo kamera nie zmienia formatu zapisu)?


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - michal - 14-01-2019

To ja wrzucę kamyczek do dyskusji o dziurze 5-7 sekund.
U mnie w kamerce też jest dziura, ale 3-4 sekundy przy przejściu z normalnego trybu nagrywania w tryb Low-Bitrate i odwrotnie. Spowodowane jest to prawidłowym zamknięciem nagrywanego materiału przy zmianie trybów.
Uściślając, to 3 sekundy jest przy zmianie trybów poprzez przycisk (niestety, ale wadą tego rozwiązania jest to, że trzeba wykonać to ręcznie i jeszcze o tym pamiętać), natomiast 4 sekundy jest przy zmianie trybów poprzez G-Sensor.
Uważam, że zastosowanie kabla Hardwire jest najlepszym rozwiązaniem, bo zmiana trybów następuje automatycznie w czasie postoju samochodu, a nie podczas jazdy.


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - lord_yabol - 14-01-2019

Jeżeli mamy dużą kartę microsd ~128GB i porównywalny pobór prądu to wg mnie najlepiej zostawić normalny tryb nagrywania bez trybu parkingowego, czujnika wstrząsów i detekcji ruchu.


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - orte - 14-01-2019

Dzięki @marekelb
W starych klamotach znalazłem przekaźnik prawie gotowy do wpięcia Smile

No i teraz się zastanawiam czy nie "polecieć" jednak na PowerBanku i z kabla HW wykorzystać tylko 3 żyły do zasilenia. 

A119S zasilam do dziś (1,5 roku) z PB i działa, max mi trzeba 7h zasilania na dobę i PB wystarcza na 3-4 dni.
A że A119S nie ma trybu parkingowego, to "z palca" robię tryb LowBit w swoim modzie do softu i "dziura" w nagraniu taka sama będzie jak dotychczas. Kabel HW sprawdziłem z A129 właśnie i mam 4-6s dziurę przy przejściach, na parkingu spokojnie do zaakceptowania. No i dla mnie najważniejsze jest to, że nie musiałbym pamiętać o przełączaniu trybów, bo czasami zdarza mi się zapomnieć i "żre" kartę niepotrzebnie.

Jeszcze jakbym sobie zrobił (wydrukował??) kieszeń na PB to byłby miód i orzeszki.
Wsiadam rano, wpinam PB w kieszeń i do powrotu o nic się nie martwię, wysiadam i zabieram go ze sobą i jestem  Big Grin

Jedyne co, to pewnie A129 bierze trochę  więcej prądu niż A119S i PB starczy na krócej.

Teraz tylko zostało poszukać ogrzewanego garażu lub poczekać na ocieplenie Wink


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - malachowskim - 15-01-2019

Przypnę temat tutaj, może użytkownikom a129 duo się coś przyda...
   Szukałem rozwiązania tańszego niż dedykowane, z racji ceny która jak na dzień dzisiejszy dla mnie jest wygórowana (od 1000PLN i więcej), postanowiłem zainteresować się Powerbankiem. Zakupiłem powerbank GreenCell PB 114 o pojemności 30000mAh (zapewne na 3.7V). Założenie było proste: ma wytrzymać minimum 12h ciągłego nagrywania, im więcej tym lepiej.

[Obrazek: 4c6d1d2db2d5ad94gen.jpg]

   Instalacja została oparta na kablu HardWire Viofo z dwoma żyłami. Wszystko zostało przerobione z zastosowaniem przekaźnika samochodowego 12V (inspiracja: http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?pid=268932#pid268932 ).
Schemat instalacji:

[Obrazek: f566bdc55465302fgen.jpg]

  Wszystko podłączone i przyszedł czas na testy, prosto po zakupie Powerbank został całkowicie rozładowany, do momentu aż jedna z diod informujących o naładowaniu zaczęła migać (poziom naładowania poniżej 25%, i trzeba podłączyć powerbank celem naładowania). Tak będąc już przy poziomie naładowania powerbanku, informują o nim 4 małe diody, ledwo widoczne i każda odpowiada 25% naładowania, ogólnie kiepska informacja o naładowaniu. 
Powerbanka podłączyłem pod ładowarkę od telefonu Lenovo P2 która dawała napięcie 5,2V/2A (teoretycznie). 
Czas ładowania jak i ilość naładowanych mAh:

[Obrazek: a4445dcb3c7c24fegen.jpg]

Wychodzi na to że producent co do pojemności nie skłamał...

   Po naładowaniu sprzęt zainstalowany w samochodzie i sprawdzałem czas zasilania, temp. na dworzu jaka jest każdy widzi, w kabinie samochodu pewnie coś ok 0 też było, nie mierzyłem.
Test rozpocząłem 14 stycznie 2019r o godz. 5:12 rano. 
Test zakończony 15 stycznie 2019r o godz. 6:27 rano.
Czas zasialania trochę ponad 25 godzin, powerbank nie reaguje na włączenie, żadna dioda się nie świeci. Ilość pobranej energii przez wideorejestrator oraz czas działania (musiałem podłączyć pod ładowarkę aby tester "zaskoczył"):

[Obrazek: 6d898237b3127f5egen.jpg]

Według wstępnych obliczeń powerbank miał zasilać kamerę ok 31h, jednak podczas obliczeń zostały pominięte wszelkiego rodzaju straty i jak wiadomo powerbank nie oddać nigdy 100% naładowanej energii. Czy do czasu zasialania przyczyniła się też pogoda?(temp), może kto wie, test zapewne powtórzę jak na dworze będzie ok 20 stopni na plusie. 

Uwagi:

Powerbank ma zamontowany przycisk ON/OFF, oczywiście jak podłączymy urządzenie które będzie pobierać z powerbanku energię uruchomi się samoczynnie (jak nie wykryje poboru prądu to po pewnym czasie sam się wyłącza), niestety przy w/w instalacji która odcina źródła prądu od siebie powerbank potrzebuje czasu na uruchomienie się, dlatego najlepiej w momencie wyłączenia zapłonu włączyć powerbank fizycznie, wtedy nie ma skoku napięcia i kamera nagrywa ciągle (nie resetuje się).

W drugą stronę nie jest też tak kolorowo, ponieważ gdy jest podłączone zasilanie pod plus idący po zapłonie to występuje tutaj zanik napięcia i kamera się resetuje (musi zakończyć bieżące nagranie i uruchamia się na nowo), zapewne rozwiązaniem będzie podłączenie stałego plusa jako zasilanie podczas uruchomionego silnika, nie powinno być skoku napięcia) - może jest to przypadłość samochodu diesla który podczas nagrzewania świec odcina chwilowo napięcie od innych odbiorników. Osobiście jeszcze pomiędzy wideorejestratorem a modułem zasilania planuję zainstalować kondensator który podtrzyma napięcie na te 1-2s co powinno rozwiązać problem skoku napięcia przy zmianie źródła zasilania, to dopiero na wiosnę jak będzie cieplej. 

Podsumowanie:

Za ok 150PLN nie ma co narzekać, cena powerbanku ok 145PLN, przekaźnik ok 5PLN. 
Powerbanka pewnie można ładować szybciej ładowarką z USB typ-C, ale obecnie nie mam takiej na stanie.

Zasilany zestaw a129 duo GPS (2 kamery + GPS)


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - jordan87 - 15-01-2019

Powerbank masz zamiar ładować w domu? Bo w aucie to on się raczej nie zdąży naładować, no chyba że robisz bardzo długie trasy..


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - malachowskim - 15-01-2019

(15-01-2019, 18:54:53)jordan87 napisał(a): Powerbank masz zamiar ładować w domu? Bo w aucie to on się raczej nie zdąży naładować, no chyba że robisz bardzo długie trasy..

Tak, z racji tego iż samochód parkuję na ogrodzonej posesji gdzie nie potrzebuję trybu parkingowego to nie mam problemu z podładowaniem w domu. Planuję jeszcze sprawdzić ładowarkę samochodową z QC3.0 i USB Typ-c i sprawdzić ile naładuje się w samochodzie powerbank w danym czasie. Powerbank ma wejście ładowania USB Typ-C, co powinno przyśpieszyć proces ładowania.


Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - orte - 16-01-2019

Dziś miałem chwilkę czasu po 17-tej. Poskładałem więc sobie kabelek z trybem parkingowym zasilanym z powerbanka.
Przetestowane i działa Smile
Z jedną kamerą.
[Obrazek: 40db34bb0f693892b54e118f9b6ba5ff.jpg]
Z obiema kamerami
[Obrazek: e725d8e79855221338e412edfa8a896b.jpg]

Tap, tap, tap, Tapatalk Wink


Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - marekelb - 16-01-2019

No to pięknie.

Poszło mobilnie.


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - High - 17-01-2019

(17-01-2019, 00:41:31)orte napisał(a): Tam nie ma 12V, jest tylko powerbank.
To estetyczna osłona dla lutowanych i izolowanych kabli Wink

P.S.
Zawartość pudełka.

Tap, tap, tap, Tapatalk Wink[Obrazek: ab4c3f71ee958699baea4f08f14c6b6e.jpg]

No mogłeś nie odkrywać tej tajemnicyTongue wszyscy by mysleli że to mega zaawansowana technologiaBig Grin