AutoWrzuta.pl
Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - Wersja do druku

+- AutoWrzuta.pl (http://www.autowrzuta.pl)
+-- Dział: Car-DVR (http://www.autowrzuta.pl/forumdisplay.php?fid=73)
+--- Dział: Kamery (http://www.autowrzuta.pl/forumdisplay.php?fid=76)
+--- Wątek: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] (/showthread.php?tid=14495)



RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - brzoza - 17-02-2019

(17-02-2019, 00:10:13)jordan87 napisał(a): Czy aby na pewno dobrze mnie zrozumiałeś, nie napisałem o podstawowej funkcjonalności jaką jest zmiana trybu parkingowego po włączeniu zapłonu. A jeśli dobrze mnei zrozumiałeś to wybacz ale nie przeczytałem wszystkich 146 stron Smile

Leser Big Grin
Ja przeczytałem od deski do deski Smile
_____________________________________________________
@ViofoPolska vel KingBuy S.C. na maile nie odpowiadacie, telefonu (a w sumie to dwóch) nie odbieracie a chińscy producenci pewnie się jeszcze nie odezwali??? Ciekawe czy tutaj też mnie zignorujecie?
Gdybym wiedział, że macie ludzi w życi, to bym nigdy u Was kamerki nie kupił, tylko uderzyłbym do zaufanego sprzedawcy z forum.
Ile można czekać? Już ponad dwa tygodnie i nic? "Tak widziałem posty na forum, tak maila widziałem (ale wyłożyłem laskę i nie odpisałem nic), skontaktowałem się z producentem w Chinach" i tyle. Cisza od poniedziałku dwa tygodnie temu.
To nie jest kamerka za 6 dych z marketu, tylko za 850zł i liczyłem na coś więcej ze strony sprzedawcy.

Powinno moim zdaniem wyglądać to tak:
- dzień dobry, problem z kamerką, zegar się późni i nie aktualizuje.
- dzień dobry, proszę przysłać, sprawdzimy.
...
- dzień dobry, rzeczywiście coś jest nie tak, nowa kamerka już jest w drodze.
- dziękuję, pozdrawiam.

Jak to na was nie podziała, to skończy się moja cierpliwość i napisze gdzie trzeba i wszystko będę tutaj opisywał, a że wątek poczytny, to może kogoś ustrzegę.


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - Andrzej1253 - 17-02-2019

Mam taki problem ze współpracą A129 ze smartfonem. Jak pierwszy raz uruchamiałem  aplikację na smartfonie
wszystko funkcjonowało w porządku.
Obecnie przy połączeniu kamerki ze smartfonem brakuje mi  "podglądu na żywo". W tym miejscu jest tylko kręcące się kółeczko. Pozostałymi funkcjami mogę sterować z pozycji smartfona : menu, odczyt zapisanych plików czy też zatrzymanie nagrywania. Brakuje tylko podglądu na żywo.
Coś chyba musiałem pokręcić może  w ustawieniach, a może jeszcze coś innego ? Mile widziana Wasza podpowiedź.


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - skansen - 17-02-2019

(17-02-2019, 00:41:51)brzoza napisał(a): @ViofoPolska vel KingBuy S.C. na maile nie odpowiadacie, telefonu (a w sumie to dwóch) nie odbieracie a chińscy producenci pewnie się jeszcze nie odezwali??? Ciekawe czy tutaj też mnie zignorujecie?
Gdybym wiedział, że macie ludzi w życi, to bym nigdy u Was kamerki nie kupił, tylko uderzyłbym do zaufanego sprzedawcy z forum.
Ile można czekać?

Jakoś nie dziwią mnie te problemy - ja pierwszy zestaw też kupiłem autorejestratory.pl - transakcje przebiegła ze sporym opóźnieniem a w między czasie nie było kontaktu ze sprzedawcą - telefon, czat i facebook milczał. Jak jakimś cudem udało się dodzwonić to padały deklaracje bez pokrycia... Na koniec obiecano mi filtr CPL w ramach rekompensaty którego nie otrzymałem...
Tutaj też raczej Ci nie odpowiedzą bo wg profilu @ViofoPolska ostatnia wizyta miała miejsce 25-11-2018, 00:37:14.

(17-02-2019, 10:39:45)Andrzej1253 napisał(a): Mam taki problem ze współpracą A129 ze smartfonem. Jak pierwszy raz uruchamiałem  aplikację na smartfonie
wszystko funkcjonowało w porządku.

Próbowałeś uruchomić ponownie telefon i kamerę? Niektórzy polecali również korzystanie z aplikacji DOD do obsługi kamery...


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - Andrzej1253 - 17-02-2019

Próbowałem i to nie raz. Nawet odinstalowałem i zainstalowałem apk jeszcze raz. Jest komunikacja między kamerą a smartfonem , ale brak podglądu na żywo.
Chyba jest to sprawa w ustawieniach mojego smartfona Samsung.  Zainstalowałem aplikację na smartfonie  LG
i tam jest wszystko w porządku, jest podgląd na żywo.

Po wyjęciu baterii i po ponownym włożeniu wszystko funkcjonuje poprawnie.


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - pcstore - 17-02-2019

Witam
Na pewno ktoś ma u siebie założony dedykowany filtr CPL do kamery Viofo A129. Jaką macie ustawioną wartość ekspozycji?


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - brzoza - 17-02-2019

(17-02-2019, 10:50:30)skansen napisał(a):
(17-02-2019, 00:41:51)brzoza napisał(a): @ViofoPolska vel KingBuy S.C. na maile nie odpowiadacie, telefonu (a w sumie to dwóch) nie odbieracie a chińscy producenci pewnie się jeszcze nie odezwali??? Ciekawe czy tutaj też mnie zignorujecie?
Gdybym wiedział, że macie ludzi w życi, to bym nigdy u Was kamerki nie kupił, tylko uderzyłbym do zaufanego sprzedawcy z forum.
Ile można czekać?

Jakoś nie dziwią mnie te problemy - ja pierwszy zestaw też kupiłem autorejestratory.pl - transakcje przebiegła ze sporym opóźnieniem a w między czasie nie było kontaktu ze sprzedawcą - telefon, czat i facebook milczał. Jak jakimś cudem udało się dodzwonić to padały deklaracje bez pokrycia... Na koniec obiecano mi filtr CPL w ramach rekompensaty którego nie otrzymałem...
Tutaj też raczej Ci nie odpowiedzą bo wg profilu @ViofoPolska ostatnia wizyta miała miejsce 25-11-2018, 00:37:14.
A miałem sprawdzić na ich profilu i zapomniałem.
W takim razie piszę do UOKIK i nie zawracam sobie głowy patałachami, skoro mają w dupie klientów.


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - waldemas1 - 28-02-2019

Witam , czytałem poprzednio , gdzieś był tekst o problemach z gps-em .
Mimo włączenia opcji brak prędkości na filmie .
Macie jakąś radę. jak to sprawdzić?
A129 G


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - brzoza - 02-03-2019

Jest opcja, w której można wyłączyć pokazywanie na filmie a mimo to sam plik ma dane gps w sobie.
Musisz poszukać w kamerce albo w apce.


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - RafA - 03-03-2019

Viofo A129 Duo z GPS z Europy za $130.94 / ~496zł
https://www.lowcychin.pl/viofo-a129-duo/


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - lubowitz78 - 03-03-2019

Witam.Dzisiaj i ja zamówiłem kamerkę Viofo A129 GPs-dlatego powtórzę pytanie kolegi pcstore-ponieważ zamówiłem do niej od razu filtr polaryzacyjny:
Na pewno ktoś ma u siebie założony dedykowany filtr CPL do kamery Viofo A129. Jaką macie ustawioną wartość ekspozycji?


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - lubowitz78 - 04-03-2019

Powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz-czy muszę wpinać tą kamerkę wejściem usb do ładowarki i następnie do gniazda zapalniczki???
Chodzi o to,czy mogę ja podpiąć bezpośrednio od razu do gniazda usb w samochodzie???
W gniezdzie zapalniczki nie mam prądu-dopiero po odpaleniu samochodu,stąd moje pytanie.
Pozdrawiam Smile