AutoWrzuta.pl
Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - Wersja do druku

+- AutoWrzuta.pl (http://www.autowrzuta.pl)
+-- Dział: Car-DVR (http://www.autowrzuta.pl/forumdisplay.php?fid=73)
+--- Dział: Kamery (http://www.autowrzuta.pl/forumdisplay.php?fid=76)
+--- Wątek: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] (/showthread.php?tid=14495)



Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - Widmo.SG - 28-06-2019

Tak, są podwojne ustawienia. Wynika jakby rozdzielili jazdę z parkingiem.

Zmienie przy pierwszej jeździe zobaczymy.

A częstotliwość dlaczego zmieniać - co to daje?

Dziś wyszła aktualizacja oprogramowania pod WiFi (nowa wersja spr juz firmware - więc dlatego kokega miał tą opcję ).

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - michal - 28-06-2019

Widmo.SG 
G-sensor - czułość wysoka (ten sensor odp za czulosc w czasie jazdy?? ) 
Zmniejsz czułość ustawienia właśnie tego G-sensora i problem powinien zniknąć.
Wszystko na to wskazuje, że macie w swoich kamerkach w nowszych firmware osobne ustawienia G-sensora dla poszczególnych trybów


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - marekelb - 28-06-2019

(28-06-2019, 14:35:03)Widmo.SG napisał(a): A częstotliwość dlaczego zmieniać - co to daje?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Cz%C4%99stotliwo%C5%9B%C4%87_napi%C4%99cia


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - Dymar3 - 28-06-2019

Dziś aktualizowałem swoją kamerkę do firmware v1.8 :-) dzięki wskazówkom kolegi merekelb i jego cierpliwości do moich pytań udało się zrobić to bez problemu. :-) Zależało mi na trybie parkingowym z buforowaniem. Mimo Waszej argumentacji tryb low britate kompletnie mi nie odpowiada. Opiszę zatem w kilku zdaniach pierwsze wrażenia trybu parkingowego z buforowaniem.
Plusy: jak ogólnie wiadomo zapisuje na karcie zdarzenie 15sek przed wykryciem ruchu i trwa do ok 45sek no chyba ze zdarzenie trwa dłużej to nagrywa dalej tworząc tymsamym większy plik.Na karcie zapisuje pliki o nazwie PF /przednia kamera/ lub RF /tylnia kamera/ i zajmują ok 115mb i tylko po rozmiarze pliku mogę je rozróżnić od innych nagrań odszukując w aplikacji. Sam podgląd zdarzeń parkingowych w okienkach aplikacji ułatwiony jest o tyle, że widzę w danym okienku klatkę/ujęcie z początku zdarzenia a nie pierwszą klatkę filmu tj na 15sek przed wykryciem ruchu co jest bardzo pomocne w odszukiwaniu zdarzenia. Sam tryb parkinkowy załączał się każdorazowo po 5min od włączenia kamery, która odrazu pozostawiana była w bezruchu. Także sprawdzę jeszcze po jezdzie autem i pozostawieniu w strefie bez ruchu ile czasu zajmuje przejście w tryb parkingowy. Dzwięk również jest nagrywany.
Dość istotnym minusem jest fakt, że jeśli podjedziemy w dane miejsce na wygaszonym ekranie jak to zwykle się odbywa /ja mam ustawione na 3min od startu kamery/ i pozostawimy samochód to samo przejscie w tryb parkingowy generuje "piknięcie" i co gorsza ponownie włączy ekran na ustawione 3min co w godzinach nocnych może zdradzić kamere w aucie. Takze to ustawienie zmienilem.na najkrótszy czas tj chyba 12sek. Kolejne wykrycia ruchu w trybie parkingowym nie włączają juz ekranu a jedynie jak bylo to wcześniej powodują, że dioda przestaje mrugać i świeci światłem ciągłym az do końca nagrania. Sam tryb jest w mojej ocenie wystatczająco czuły. Bez problemu wyłapał toczenie piłki do kosza ok 3m od kamery.Ameryki nie odkryłem ale może komuś ten zlepek informacji przyda się w wyborze trybu parkingowego:-)
Pozdrawiam :-)


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - marekelb - 28-06-2019

Dobrze, że jest różnorodność i można sobie wybrać to, co komu pasuje.


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - Dymar3 - 28-06-2019

Niestety w dalszych testach wychodzą kolejne minusy:-( nie samego trybu parkingowego z buforowaniem ale z przechodzeniem w tryb do jazdy. Urządzenie mam podłączone pod stale zasilanie w skrzynce bezpieczników zapomocą "by-passa" adapterem zasilania Viofo /nie hartwire 3/ , ktory ma za zadanie wyłączyć nagrywanie gdy moc akumulatora spadnie ponizej 11,8V
W firmvare 1.3 gdy wchodzilem do auta i je odpalalem automatycznie tryb parkingowy przechodził w tryb do jazdy. Teraz niestety po odpaleniu pojazdu a nawet po ruszeniu zostaje tryb parkingowy nagrywający krótkie zdarzenia w trybie parkingowym. Co zmusza do odłączenia i ponownego włączenia zasilania kamery zeby mogla filmowac w trybie do jazdy. Jakies sugestie?


Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - Widmo.SG - 28-06-2019

U mnie nie ma problemu z plynnym przechodzeniem z trybu parkingowego (low bitrate zasilane cellinkiem + hardwire) do trybu jazdy i na odwrót.

Wiec minusem kamerki to nie jest. Predzej przyczyny szukałbym w podłączeniu lub ustawieniach.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - Dymar3 - 28-06-2019

No właśnie szukam przyczyny. Zmieniam ustawienia i narazie bez reakcji. Obecnie chcialem przetestować low bitrate ale juz przeszly 3 x po 2min i mimo braku ruchu nic sie noe zmienilo. Po jakim czasie powinno przejsc z trybu jazdy do trybu low britate? Coraz bardziej zaczynam przypuszczać, że problem tkwi w zasilaniu a ja nie mam hartwire 3 tylko ten zwykły adapter zasilania viofo. Myśle, ze tryb parkingowy w firmware powyżej 1.3 własciwie bedzie dzialal na hartwire 3...


Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - Widmo.SG - 28-06-2019

U mnie to jest kwestia sekund jak się przełącza. Odpalam i po chwili pikanie ze przełąxzyło w tryb jazdy. Gaszę silnik i identyczna sytuacja.

Moze byc tak jak piszesz ze kamerka nie rozpoznaje zmian napiecia (cos z podlaczeniem lub kablami nie halo).

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka


RE: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - Dymar3 - 28-06-2019

Zadzwonie w poniedzialek do WR24 ale raczej innej przyczyny tego stanu rzeczy nie bedzie...


Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - Widmo.SG - 28-06-2019

Evad zagląda na forum, napisz Pw do niego może będzie szybciej

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka