AutoWrzuta.pl
Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] - Wersja do druku

+- AutoWrzuta.pl (http://www.autowrzuta.pl)
+-- Dział: Car-DVR (http://www.autowrzuta.pl/forumdisplay.php?fid=73)
+--- Dział: Kamery (http://www.autowrzuta.pl/forumdisplay.php?fid=76)
+--- Wątek: Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663] (/showthread.php?tid=14495)



RE: Viofo A129 Dual - pizdys - 15-05-2018

tego nikt nie wie, ale Viofo ale powinno dac Low-Bitrate, bo wiemy ze DOD RC500S ma i dziala b.dobrze (tez NTK).


RE: Viofo A129 Dual - luk4as - 16-05-2018

Hmmm .... tylna kamera cos ala tutaj

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B075S7W6FR/ref=mp_s_a_1_27?ie=UTF8&qid=1526418535&sr=8-27&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=dash+cam+dual

Ten link co dalem wczesniej to myslalem ze tam jest cos o trybie P

Parking mode (requires hardwire kit)
(Getting some confirmations for the above)


Parking Mode (hardwire kit).


RE: Viofo A129 Dual - evad - 16-05-2018

Testowy egzemplarz A129 DUAL powinien wylądować w laboratorium testowym WR24.PL jeszcze w tym miesiącu, jak dobrze pójdzie, to może już w przyszłym tygodniu. Cen jeszcze nie znam, ale zapowiada się hit...


RE: Jaka Karta Pamięci do twojej kamery? Koniecznie przeczytaj - evad - 16-05-2018

(15-05-2018, 12:32:31)pizdys napisał(a): ADATA sa dobre, ale 2lata temu przenosili fabryke i cala linie produkcyjna w inne miejsce co poskutkowalo wydaniem wadliwej partii kart w latach 2016-2017 (na masowa skale karty padaly jak Sandiski Ultra, wszystkie modele nawet MLC, TLC),

Sklepy byly zmuszone wymieniac karty na inne (najlepiej innego producenta), ADATA zna problem wszystko jest juz poprawione a wadliwe partie towaru wymienione, byl artykul na ten temat w necie...

Generalnie obecnie karty ADATA (np Premier) znowu sa dobre i niezawodne jak za starych dobrych czasow.
Ich zywotnosc sam moge ocenic jako Samsung EVO (zadna mi nie padla po 5latach, a mam jedna 64GB w kamerze CCTV w oknie), natomiast fakt ze w poprzednim roku ich karty trzeba bylo omijac szerokim lukiem.

Tak wiec jak ktos ma ADATA kupiona w 2018 (od stycznia napewno) to nie ma powodow do niepokoju, sa one kompatybilne z NTK oraz wszystkimi kamerami bez potrzeby aktualizacji FW w kamerze.

No to faktycznie chyba wstrzeliliśmy się w WR24.PL ten "wadliwy" okres, bo karty ADATA Premier, szczególnie 32GB padały naszym klientom jak muchy, to była plaga. W efekcie wycofaliśmy je całkowicie.

W międzyczasie jakieś bliżej nieokreślone zmiany zaszły także w fabrykach GOODRAM, bo ich karty (te "zwykłe", nie MLC dedykowane do CCTV/DVR) były przez dłuuugi czas bardzo niezawodne, ale potem zaczęły się problemy.

Jak narazie najbardziej niezawodne wciąż są Samsungi EVO (pomarańczowe), a także Toshiby Exceria.


RE: Jaka Karta Pamięci do twojej kamery? Koniecznie przeczytaj - ARTurde - 16-05-2018

Kolejna uszkodzona karta?

W czerwcu ubiegłego roku, kiedy padła mi - Lexar 633x, wróciłem do karty z zestawu, czyli do THINKWARE 32GB (zdecydowanie za mała, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma), niestety kilka dni temu i ona..., przestała działać.

Rano do pracy - wszystko ok, popołudniu z pracy - komunikat z kamery: INSERT A MEMORY CARD, i tak w kółko; INSERT A MEMORY..., INSERT..., INSERT...

Nie wiem o co chodzi, bo sformatowałem ją przy pomocy WINDOWSA,  również przy pomocy SD FORMATTER v4, sprawdzałem ją na H2testw - i na PC niby wszystko jest OK, bo karta jest dostępna, można na niej zapisywać oraz odczytywać, ma tyle giga ile powinna mieć; ale tylko pozornie jest OK, bo kamera nadal obwieszcza - INSERT A MEMORY CARD!

Nie mam innej karty, żeby wykluczyć winę kamery, ale mimo to uważam, że problemem jest karta, ponieważ smartfon traktuje kartę jako uszkodzoną - system telefonu widzi ją jako uszkodzoną, a aplikacja File Commander nie widzi jej w ogóle.

Ktoś podpowie dlaczego karta w urządzeniach mobilnych jest bezużyteczna?
Co jest przyczyną oraz czy jest jakaś opcja żeby ją 'naprawić'?

Pozdrawiam
- Artur


RE: Jaka Karta Pamięci do twojej kamery? Koniecznie przeczytaj - pizdys - 17-05-2018

Z mojego doswiadczenia z kamerami Thinkware (nie male) stwierdzam ze to "norma", a dokladniejn tez tak mialem ze karta oryginalna nie byla akceptowana, ale za pierwszym razem dzialala...

Zrob tak:
1) wyjmij karte
2) wlacz kamere bez karty
3) wloz karte ma wlaczonej kamerze (bez obaw, kontroler akceptuje taka operacje i nie ma ryzyka uszkodzenia niczego)
4) kamera powie "memory card inserted, system restarting"
5) powinno dzialac
6) jak nie to podczas komunikatu "no memory card" wcisnij i przytrzymaj przycisk "format".

Bez obaw kamera jest napewno ok, 
Producent tak usilnie szlifowal oprpgramowanie kamer Thinkware aby nie akceptowalo zadnych innych kart oprocz Thinkware, do tego stopnia ze czasem nawet i oryginalne Thinkware karty sie "gryza z kamera"
Takie czasy...

Kamera super, ale komus tam w odbilo jak w Apple.
Zycie...


RE: Viofo A129 Dual - luk4as - 20-05-2018

@pizdys czy wpis nigel oznacza cloud ?

https://dashcamtalk.com/forum/threads/viofo-a129-duo.34276/page-2


Viofo A129 Dual - szaniu - 20-05-2018

@pizdys wspominał że na novateku nie ma szans na clouda więc może to jakoś obeszli

Wysłano ze smartfona


RE: Viofo A129 Dual - mfcx - 20-05-2018

to wygląda tak jak z tego co przeczytałem:

A129 łączy się przez wifi, a obsługa video następuje przez protokół RTSP. Możemy przykładowo zostawić telefon w samochodzie, który udostępnia Internet przez wifi, i tak możemy łączyć się z kamerką i oglądać w czasie rzeczywistym co się dzieje dookoła samochodu - np. w domu z komputera.

To tylko moje przypuszczenia Big Grin


RE: Viofo A129 Dual - luk4as - 20-05-2018

To samo mi translator gogle powiedzial. Teraz mistr @pizdys sie wypowie i bedzie wszystko jasne ...


RE: Viofo A129 Dual - pizdys - 20-05-2018

Chodzi tu o fakt ze kamera udostepniajac obraz z kamery i nagrania przez wifi 

Kiedy tak udostepnia dane to pozniej APP moze wszedzie wyslac oraz dalej udostepnic... i w teorii taki "cloud" mozna zrobic po przez aplikacje z kazda kamera wifi (pomimo ze kamera nie ma clouda). 

Problem jest tu taki ze obecnie smartfony albo lacza sie przez wifi z siecia albo przez GSM/3g/4g i jak smartfon laczy sie z kamera (Wifi) to automatycznie traci dostep do sieci, chyba ze bedzie "hot-spot" a kamera bedzie miala jakis podstawowy system operacyjny (w sobie w oprogramowaniu) aby obslugiwac Clouda i logowac sie do jakiegos serwera.
Novatek w specyfikacji wspiera taka mozliwosc, ale na swiecie nikt Clouda z Novateka jeszcze nie zrobil i watpie aby Viofo rozwijalo taki pomysl (zbyt duza niewiadoma i koszta rozwoju APP ktore moga zostac stracone).

Zobaczymy jaka bedzie to aplikacja dla A129 i jak bedzie jakis niby Cloud to w teorii wiele kamer z NTK + Wifi moze uzywac tej samej aplikacji aby tez zystac clouda (np DOD RC500S), ale watpie...