AutoWrzuta.pl
Xiaomi Yi 1080P Car WiFi DVR [NTK96660 + AR0230] - Wersja do druku

+- AutoWrzuta.pl (http://www.autowrzuta.pl)
+-- Dział: Car-DVR (http://www.autowrzuta.pl/forumdisplay.php?fid=73)
+--- Dział: Kamery (http://www.autowrzuta.pl/forumdisplay.php?fid=76)
+--- Wątek: Xiaomi Yi 1080P Car WiFi DVR [NTK96660 + AR0230] (/showthread.php?tid=6671)



Re: Xiaomi Yi 1080P Car WiFi DVR [Novatek 96660 + AR0230] - Artursnk - 10-05-2016

Witam wszystkich, od kilku dni przeglądam forum AW w poszukiwaniu kamery i chyba sie zdecydowałem na kamerkę Xiaomi nawet juz znalazłem za 60€. Jeśli wszystko pójdzie ok to zamówię dziś po pracy. Mam tylko jedno pytanie czy zmiana "oprogramowania" z chińskiego na International sposobem podanym przez jednego z kolegów z forum nie powoduje jakiś negatywnych skutków w późniejszym działaniu kamerki.


Re: Xiaomi Yi 1080P Car WiFi DVR [Novatek 96660 + AR0230] - pete67 - 10-05-2016

Artursnk napisał(a):Witam wszystkich, od kilku dni przeglądam forum AW w poszukiwaniu kamery i chyba sie zdecydowałem na kamerkę Xiaomi nawet juz znalazłem za 60€. Jeśli wszystko pójdzie ok to zamówię dziś po pracy. Mam tylko jedno pytanie czy zmiana "oprogramowania" z chińskiego na International sposobem podanym przez jednego z kolegów z forum nie powoduje jakiś negatywnych skutków w późniejszym działaniu kamerki.


tak naprawdę to nikt jeszcze nie ma co do tego pewności.

Nie wydaje mi się aby wersja CN była gorsza od US - no tylko te krzaczki ale CN współpracuje z apką w telefonie US Smile
250-300zł to nie jest inwestycja aby roztrząsać się nad nią w kontekscie " a co za 2 lata..." Smile
porównaj ceny CN i US i zastananów się nad korzyściami porównując je do różnicy ceny.
IMHO nie warto pakować się w US
Nie wierzę w tak szybką reakcję firmy aby na tygodniach miesiącach poprawili optykę mechanicznie itd....
co najwyżej wejdzie wersja 1.1 Smile albo 2.0i tam faktycznie będzie już poprawiona optyka, i soft gdzie już żaden z nas nie podmieni SN....
tak jak to teraz kombinuje XIAOMI w telefonach.
Rynek CN i reszta świata i różnica w cenie...... na tyle znacząca że nast tel jaki kupie to kupię LeeTV albo MEIZU Smile albo jeszcze co innego Smile


Re: Xiaomi Yi 1080P Car WiFi DVR [Novatek 96660 + AR0230] - Artursnk - 10-05-2016

No wlasnie te kszaczki aż oczy bolą. Zanim trafiłem na to forum myslalem ze kupie Mio i będzie ok, potem przeczytałem pare postów i mam dziurę w głowie. Fakt że za 200-300 zł nie ma co się dużo zastanawiać ale drugiej strony nie chce doprowadzić do tego ze co chwile bede kupował coś nowego a stare odkładał na pułkę bo nie o to w tym chodzi


Re: Xiaomi Yi 1080P Car WiFi DVR [Novatek 96660 + AR0230] - Jerzy62 - 10-05-2016

Artursnk napisał(a):No wlasnie te kszaczki aż oczy bolą. Zanim trafiłem na to forum myslalem ze kupie Mio i będzie ok, potem przeczytałem pare postów i mam dziurę w głowie. Fakt że za 200-300 zł nie ma co się dużo zastanawiać ale drugiej strony nie chce doprowadzić do tego ze co chwile bede kupował coś nowego a stare odkładał na pułkę bo nie o to w tym chodzi

ja kupiłem taką jezdzę ponad rok bezawaryjnie http://allegro.pl/kamera-samochodowa-gs ... 50008.html :okman:


Re: Xiaomi Yi 1080P Car WiFi DVR [Novatek 96660 + AR0230] - amigosbigos - 10-05-2016

na V-1.01.005-US doszło kilka opcji w ustawieniach ale jak nagrywa dzień/noc będę wiedział jurto


Re: Xiaomi Yi 1080P Car WiFi DVR [Novatek 96660 + AR0230] - Key74 - 10-05-2016

Ja jutro powinienem już mieć wersję PL. Dam znać jakie wrażenia. Zakupiłem też filtr CPL i zastanawiam się jeszcze nad UV. redukcja 37 na 52mm.


Re: Xiaomi Yi 1080P Car WiFi DVR [Novatek 96660 + AR0230] - sebpol76 - 10-05-2016

Chyba na razie wycofali aktualizację US.
Przy najmniej u mnie nie działa robienie zdjęć przez aplikację.
Po wciśnięciu przycisku w kamerce emergency dopiero zdjęcia zostają zapisywane przez aplikację.A dokładnie zdjęcie które zapisało się po włączeniu emergency.
Czyli przycisk w aplikacji działa ale zapisuje ciągle to samo zdjęcie z emergency.

Po godzinie stania w słońcu i założonym filtrze polaryzacyjnym(odpukać w niemalowane)kamerka wersja CN przerobiona na US nie straciła ostrości :yahoo:


Re: Xiaomi Yi 1080P Car WiFi DVR [Novatek 96660 + AR0230] - evad - 10-05-2016

Xiaoyi.pl dzisiaj ruszył z wysyłką polskich wersji Xiaomi Yi Dashcam, zapewne jutro się przekonamy czy faktycznie jest polska, czy tylko "polskawa".


Re: Xiaomi Yi 1080P Car WiFi DVR [Novatek 96660 + AR0230] - arek - 10-05-2016

Z tego co widzę można trochę polepszyć uchwyt tak by się mniej bujał.

i.imgur.com / ykn855U.jpg
(tu była by fotka ale za mało puntów)

Rozkręcamy uchwyt, wyjmujemy ząbkowane kółko, które w reszcie uchwytu blokuje się na dwa prostokątne wypusty. Te wypusty są niestety dość luźno spasowane (patrzyłem w uchwytach z przyssawką jak i z taśmą dwustronną).

Rozwiązanie proste - wyjmujemy ząbkowane kółko, od strony wypustów super glue, wkładamy na swoje miejsce i jest ciut lepiej z bujaniem.


Re: Xiaomi Yi 1080P Car WiFi DVR [Novatek 96660 + AR0230] - lober - 11-05-2016

Dzisiaj samochód stał na słońcu przez dobre 4 godziny, w samochodzie był skwar a kamera była mocno nagrzana, odtworzyłem film po powrocie do domu i nie widzę żadnej utraty ostrości. Czyli wychodzi na to, że nie wszystkie YI DVR były obarczone tą wadą.


Re: Xiaomi Yi 1080P Car WiFi DVR [Novatek 96660 + AR0230] - maxdebesciak - 11-05-2016

Ale film nagrałeś podczas nieobecności, czy jak już wróciłeś do ciepłego auta?

Tapatalked