Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
znaki drogowe
#34
Optysio napisał(a):Ja też bym nie przyjął, ale wielu zapłaciło.

W kontakcie z "władzą" trzeba twardo trzymać się swojego zdania. Jeśli jest ono słuszne, to wcześniej lub później "władza" zmięknie...

Mnie kiedyś policjanci straszyli sądem grodzkim... na pogróżkach się skończyło :-)
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#35
bo Grodno było daleko.......
0 pkt Big Grin
 
Odpowiedz
#36
mcmac napisał(a):bo Grodno było daleko.......

nie, nie tak... bo zabrakło dowodów, już pisałem, ale jeszcze raz powtórzę...

jechałem szybko przez Świdnicę...
ktoś zadzwonił na Policję i chłopaki zrobiły za mną pościg...
i spotakaliśmy się w ich radiowozie..
no i oni grzecznie mnie się pytają, co złego zrobiłem..
to ja im na to szczerze, że jechałem 80 km/h
to oni mi na to: ok 80 km/h i wyprzedzał pan na ciągłej...
ja im na to: to nieprawda
oni dzwonią do dyżurnego i pytają o świadka...
dyżurny im odpowiada: świadka BRAK
ja im na to: dokumenciki (moje) poproszę
oni: bez oporu oddali
ja im na to: dziękuję i dowidzenia...
oni mi na odchodne: kierujemy sprawę do sądu grodzkiego

tak to było... na sąd grodzki szans nie było... bo świadek był odważny tj. anonimowy :-)
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#37
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6s8o0C-YIkc[/youtube]
 
Odpowiedz
#38
Jednego stopa drogowcom zabrakło albo ktoś ukradł Smile Z drugiej strony jak dla mnie wystarczy samo oznakowanie przejazdu kolejowego, nie potrzeba jeszcze znaku stop.
 
Odpowiedz
#39
Oznakowanie przejazdu nie wymusza zatrzymania. Masz zachować szczególną ostrożność i w razie potrzeby zatrzymać się.
Takie oznakowanie przejazdu jest od kilku miesięcy. Nawet jeśli znak ktoś ukradł, to drogowcy powinni go uzupełnić. Ciekawostką jest to, że kawałek za przejazdem jest baza transportowa policji i codziennie jeżdżą tam radiowozy. Nikt z "szacownego" grona niebieskich nie reaguje, jak widać na załączonym filmiku.
 
Odpowiedz
#40
Optysio obejrzyj jeszcze raz nagranie i napisz gdzie popełniłeś błąd (złamałeś przepis). Smile
 
Odpowiedz
#41
krokodyl napisał(a):napisz gdzie popełniłeś błąd (złamałeś przepis). Smile

Kolego, forum nie jest od wytykania błędów autorom nagrań.. Już z tego wyrośliśmy, wierz mi - było czasem gorąco.. :anyproblem:
Nie chciej aby Twój filmik(dowolny) był przeanalizowany pod tym względem - dowiesz się wtedy, że masz PJ za cielaka.. a po co ??? Big GrinD
Trochę dystansu.. :helou:
 
Odpowiedz
#42
krokodyl napisał(a):Optysio obejrzyj jeszcze raz nagranie i napisz gdzie popełniłeś błąd (złamałeś przepis). Smile
Ja błędu nie popełniłem. Po prostu zaciekawiło mnie oznakowanie przejazdu. Kiedyś po obu stronach były znaki "stop". Od paru miesięcy jest tylko z jednej. Może to mieć swoje uzasadnienie, może być niedbalstwo zarządcy drogi, który nie uzupełnił znaku po np. kradzieży. Prawdopodobne uzasadnienie dostałem wczoraj wieczorem na maila. Po przemyśleniu stwierdzam, że coś w tym jest. Jutro sprawdzę w terenie.

Oto cytat:

"Krzyż św. Andrzeja- znaki G-3 i G-4 wyznaczają miejsce zatrzymania się w związku z ruchem pociągu lub innego pojazdu szynowego na przejeździe kolejowym bez zapór lub półzapór.
Przed przejazdami kolejowymi kategorii D, na których nie są zachowane warunki widoczności toru umieszcza sie dodatkowo znak B-20 Stop. Z filmu wnioskuję, że widoczność ogranicza rurociąg lub jego infrastruktura tylko z jednej strony stąd tylko jeden znak stop. Możliwe też że z drugiej strony znak stał (niekoniecznie potrzebny-dla zarządcy jest to swoisty "dupochron") ale został skradziony Smile"
 
Odpowiedz
#43
Optysio napisał(a):Ja błędu nie popełniłem
Podejrzewam, że koledze chodzi o to, że nie zatrzymałeś się przed linią ciągłą mimo, że nie ma znaku B-20 ..
Ale może sam napisze..
 
Odpowiedz
#44
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1bv2rx8-bVs[/youtube]
Chyba była jakaś promocja na zakazy skrętu w lewo, bo na odcinku ~600m naliczyłem 4, łącznie z tym zdublowanym, przedstawionym na filmie. :hehe:
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości