Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO A119 [Novatek NT96660 + Omnivision OV4689]
No tak to też jest dobry pomysł z gumką,dzięki.Widzę,że nie ma co wymieniać bo to wszyscy mają ten sam problem.
Mam wrażenie,że im nowszy sprzęt tym gorszy.W prestigo nie było żadnych problemów z niczym przez 5 lat ( ale ostatnio zaczął lewą stronę nagrywać zamazaną nie wiadomo czemu), z czasem coraz gorzej było a tu cała masa.Jedyna przewaga A 119 to lepszy obraz.
Dzięki i pozdrówki
 
Odpowiedz
(14-06-2018, 17:22:30)hall napisał(a): Mam wrażenie,że im nowszy sprzęt tym gorszy
To troch`e nie tak, Prestigo to zupełnie inna konstrukcja,ustawiasz pole widzenia uchwytem, tutaj jest uchwyt mocowanie na sztywno u ustawianie jest w samym rejestratorze,gdybyś jej nie wypinał to nawet bys tego nie zauwazył, regukacja pola widzenia musi jakas byćj, ale nie do tego stopnia zeby na codzień tym krecić bo wtedy kazda regulacja a w końcu dostanie luzów.,Viofo rozwiiązalo j`a w taki a nie inny  sposób. jak dla mnie taki sposób regulacji pola widzenie nie jest ani gorszy ani lepszy, jest po prostu inny, ale spełnia swoje zadanie, a patent z gumką działa bardzo fajnie, bez rozkrecania etc...  nie istnieja idealne kamery, kazda ma jakies wieksze lubmniejsze wady, A biorac pod uwage cenę Viofo, a jakość nagrań to nie ma o czym pisać ani tym bardziej narzekać Smile
 
Odpowiedz
prestigio to nie kamera.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Panowie, chciałbym dopytać o pewną rzecz, a mianowicie - chciałbym nagrywać sobie na postoju przed pracą, a jeden akumulator mi przez to niestety zdechł (spodziewałem się, ale i tak był na dobicie). Na ile czasu nagrywania w 1080p 60 fps (wersja oprogramowania 3.6) wystarczą mi powerbanki: 2000 mAh i 8000 mAh (zakładając, że to rzeczywista pojemność, bo nominalnie mają 2600 i 10000)?
Nie narzekaj, że masz pod górę, skoro zmierzasz na szczyt.
Zadowolony użytkownik Viofo A119.
 
Odpowiedz
Panowie o co chodzi? Mam A119 i kamera mi wszystko nagrywa w trybie Parkingowym... :/ Nawet podczas jazdy.

Mam najnowszy soft v3.6.
 
Odpowiedz
Witam,
dziś pobrałem do A119G oprogramowanie v3.9 data po wgraniu 01/07/2018

http://viofo.pl/oprogramowanie-do-kamer

czy ktoś wie gdzie szukać listę zmian.
może bardziej doświadczeni sprawdzą różnicę pomiędzy 3.6 a 3.9

Czy ktoś z was porównywał dostępne oprogramowania między sobą ? głównie chodzi o najlepszą jakość obrazu
czy nie jest czasem tak że od pojawienia się A119s, aktualizacje nie zepsuły jakości nagrań
może ma ktoś wiedzę albo jakiś link do porównania softu?
od 2.00, 2.02, 2.06, 3.3, 3.4 beta, 3.6, 3.9, a może jakieś sugestie odnośnie jakości poniżej v2.00?
czasem mam wrażenie że starsze filmiki czy recenzje a119 prezentują lepszą jakość niż teraz.
 
Odpowiedz
Te aktualizacje nie wychodza aby poprawic jakosc obrazu tylko:
+ kompatybilnosc z kartami pamieci (EVO+, Goodram, Verbatim, sandisk)
+ Bledy w menu (np bialy ekran)
+ czulosc G-sensor oraz mape wykrywania obrazu w nocy
+ lepsze wykrywanie bledow podczas nagrywania (np.uszkodzona karta) i sygnalizacja Beep beep...

Nie ma tu zadnych problemow z jakoscia nagran i nie ma co tu poprawiac...
W nast. wersji mozna sie spodziewac Low-Bitrate w trybie parkingowym wiec to akurat bedzie aktualizacja wnoszaca nowe funkcje.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
To i tak znacząca poprawka, jeśli chodzi o "lepsze wykrywanie bledow podczas nagrywania (np.uszkodzona karta) i sygnalizacja Beep beep..." - ja jeździłem 2 tygodnie bez nagrywanego obrazu (Evo+ uszkodzona), a ikona nagrywania migała, dioda REC świeciła się Angry .

 
Odpowiedz
(18-07-2018, 14:32:16)slayer napisał(a): To i tak znacząca poprawka, jeśli chodzi o "lepsze wykrywanie bledow podczas nagrywania (np.uszkodzona karta) i sygnalizacja Beep beep..." - ja jeździłem 2 tygodnie bez nagrywanego obrazu (Evo+ uszkodzona), a ikona nagrywania migała, dioda REC świeciła się Angry .

Mnie się tak zdarzyło na dwóch Evo+, w aparacie podczas wakacji i w telefonie. Aparat robił zdjęcia, wszystko było okiii. Dobrze że codziennie sprawdzałem bo zdjęć nie było. A w telefonie stare dane na karcie były(nie da się skasować) i się kopiowały nowe dane, ale ich nie było.
Co ciekawe jak padła mi w zeszłym roku 13 letnia karta sd 4 GB to od razu był alarm że nie da się zapisać.
Zwyczajnie co jakiś czas trzeba sprawdzać czy nagrywa, co też robię min. 2 razy w tygodniu.
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
Cel jest taki aby kamera takie sytuacje wykryla, ale nawet dostosowanie sie do jednego typu karty nie daje gwarancji ze na innej tez kamera da znak ze nie nagrywa (beep beep), niestety rozne sa kontrolery w kartach pamieci, a procesor NOVATEK to prosty procesor ktory znacznie ogranicza tu "programistow" ale starania na rzecz poprawy sa kontynuowane przez wielu producentow.

Aby byc 99% pewnym ze kamera nagrywa warto:
- systematycznie formatowac karte w kamerze (co 2-3mce),
- po ostrych upalach warto zweryfikowac czy ostatnie nagranie daje sie odtworzyc (mozna to zrobic w kilka sekund po przez menu kamery > wchodzimy do odtwarzacza i wlaczamy ostatnie nagranie, jak dziala to OK, a jak "ERROR" to zabieramy karte do domu i szykujemy jej godny pochówek (o ile reanimacja cos da, ale malo prawdopdobne aby cos pomoglo, z zasady padaja na dobre...).
- 100% nigdy nie mozna byc pewnym, ale kupno dobrej karty (EVO pomarancz, lub PRO, PRO+) zwieksza szanse ze bedzie ok, oczywiscie warto sledzic temat na AW o kartach pamieci i zglaszanych tam problemach, aby zareagowac "z wyprzedzeniem" na mozliwy problem, staramy sie aby najwazniejsze info byly na 1st stronie w kartach pamieci dopisywane w tabeli Smile

#weryfikacjanagran , #kartapamieci , #radonly
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Nowa wersja oprogramowania - 3.9 a w niej:

1. Boot Delay added at the request of Dacia Logan users
2. Fixed a problem with screen lock after longer use
3. Changed the name "Mass Storage" to "MicroSD Card Reader Mode"
4. The date after resetting the camera is 01.07.2018

Tak więc cierpliwości jeszcze co do Low-Bitrate Wink

http://support.viofo.com/support/solutio...a-firmware

Swoją drogą jeżeli napisali na czyją prośbę wprowadzili Boot Delay to mam nadzieję, że to samo napiszą w odniesieniu do trybu L-B Big Grin
było by miło, nieprawdaż panie @pizdys?
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 10 gości