Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alkomat
#1
Uważacie że warto kupić alkomat taki do użytku domowego??
A może ktoś z Was posiada taki w domu albo w pracy i może powiedzieć czy podaje wiarygodne wyniki.
 
Odpowiedz
#2
Ja miałem alkomat ale nie kalibrowałem go przez 7 lat i pokazywał absurdalne wyniki - po odesłaniu do kalibracji okazało się że sensory są do wymiany co dwukrotnie przewyższało koszty kupna nowego i obecnie nie mam Smile
 
Odpowiedz
#3
Na dobry alkomat trzeba wydać sporo pieniędzy. Tańsze zamienniki często dają nieprawidłowy odczyt.
 
Odpowiedz
#4
Witam sporo to ile dobre alkomat kupisz już za około 800 zł nie wiem czy to dużo w porównaniu z konsekwencjami jazdy pod wpływem
 
Odpowiedz
#5
można nie kalibrować alkomatu ale wtedy nie ma się pewności wyników. Możesz kupić alkomat z kalibracją w cenie.
Na innym forum właśnie polecano mi Alkohita, który ma kalibrację gratis.
 
Odpowiedz
#6
Nie udzielaj proszę takich "rad", gdyż w terminie 'kalibracja', mieści się znacznie więcej, niż (hipotetycznie) tylko jakaś regulacja.
Ja swojego NIE kalibrowałem przez około 2-3 lata i ... przestał działać i - podobnie jak w przypadku @macisserew - zaszła konieczność wymiany sensora, przez co naprawa przestała być opłacalna (sensor + robocizna wyszła drożej, niż nowy alkomat)
I wiedz, że ta "darmowa kalibracja" tyczy się tylko jednej akcji serwisowej w okresie gwarancji.

(16-02-2018, 13:53:04)macissrew napisał(a): Ja miałem alkomat ale nie kalibrowałem go przez 7 lat i pokazywał absurdalne wyniki - po odesłaniu do kalibracji okazało się że sensory są do wymiany co dwukrotnie przewyższało koszty kupna nowego i (...)
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
#7
jak się wyda kasę na porządny alkomat jakim niewątpliwie jest alkohit to trzeba o niego dbać. Warto dać do kalibracji zarówno dla samego alkomatu aby jak najdłużej nam służył i jego wiarygodności w podawaniu wyników.
 
Odpowiedz
#8
(15-12-2018, 12:16:29)czasik napisał(a): A nie uważasz, że masz co chciałeś na swoje własne życzenie? To tak jakby kupując auto nie robić przeglądów i później narzekać. I jeśli chodzi o kalibrację to dużo zależy od firmy i konkretnego modelu alkomatu. Ja miałem np 3 darmowe kalibracje na gwarancji, mam Alkohita X60.

skąd taka długa darmowa kalibracja??
 
Odpowiedz
#9
Czemu nie, tylko nie wiem jak drogi byłby to zakup. Zawsze można sprawdzić czy rano po wieczornej imprezie można się brać za jazdę autem czy raczej nie ryzykować. A co do tego czy daje wiarygodne wyniki to do tego pytania też się dołącza, ponieważ też mnie to ciekawi.
 
Odpowiedz
#10
(12-08-2019, 18:07:34)cebeks napisał(a): Alkohit x60 ostatecznie wybrany i już nawet jest u mnie. A ilu było chętnych na mierzenie Wink, pierwszy miesiąc uzytkowania bardzo spoko, ekspresowo się mierzy, wygląda na dobrze wykonany i można bardzo dużo pomiarów zrobić na 1 ładowaniu.

gdzie kupiłeś tego alkohita??
 
Odpowiedz
#11
(26-08-2019, 20:34:31)damek napisał(a): [quote='cebeks' pid='271673' dateline='1565622454']
Alkohit x60 ostatecznie wybrany i już nawet jest u mnie. A ilu było chętnych na mierzenie Wink, pierwszy miesiąc uzytkowania bardzo spoko, ekspresowo się mierzy, wygląda na dobrze wykonany i można bardzo dużo pomiarów zrobić na 1 ładowaniu.

z tą liczbą chętnych na mierzenie (szczególnie w krótkim czasie) bym nie przesadzał, ponieważ zwykłe alkomaty do domowego użytku tego nie lubią (a jeszcze jak ktoś pali elektronicznego papierosa i zaraz dmuchnie, to może być problem). Do takich "zabaw" np. na budowie czy do klubów są specjalne sprzęty (niestety droższe), czyli alkomaty przesiewowe np. iBlow.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości