Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: czy jestes zadowolony z tej baterii na ogniwach LiFePO4, ktorej?
TAK [Cellink B, NEO6, NEO9, PRO]
TAK [Blackvue B-124]
TAK [IROAD POWER PACK / GPACK]
NIE jestem zadowolony...
ciagle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cellink B [Power Bank zaprojektowany dla kamer CAR DVR]
(13-05-2019, 11:39:55)crazywarrior69 napisał(a): Wczoraj miałem tak, że blackvue naładowany był do 10% wyłączyłem, zaniosłem do samochodu włączyłem i pokazywało naładowanie 61% (czyli tyle ile miał przy pierwszym uruchomieniu). Dziś naładowałem go do 100% i czekam.
Dam znać.

Bez obaw to o niczym nie swiadczy Wink
Cellink jak wykryje uszkodzone ogniwa to sie wylaczy tak ze nic go nie ruszy.
A wykryje i to szybko...

Najgorszym jest wylaczenie cellinka przyciskiem z boku, traci on wszystkie dane o poziomie naladowania baterii, po ponownym wlaczeniu zaczyna wszystkie ladowac do max poziomu i wtedy zaczyna na nowo liczyc pojemnosc i % naladowania.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
(13-05-2019, 16:34:43)pizdys napisał(a): Najgorszym jest wylaczenie cellinka przyciskiem z boku, traci on wszystkie dane o poziomie naladowania baterii, po ponownym wlaczeniu zaczyna wszystkie ladowac do max poziomu i wtedy zaczyna na nowo liczyc pojemnosc i % naladowania.

To wiele wyjaśnia. Nie wiedziałem o takim działaniu suwaka.
 
Odpowiedz
(12-05-2019, 12:36:17)Frydeyrk napisał(a): EDIT: Jeszcze jedno. Na stronie z ofertą tej konkretnej baterii podane jest maksymalne napięcie ładowania 14,8V. Moje auto potrafi ładować czasem i lekko ponad 15V ("inteligentny" algorytm ładowania). Pytanie, co wtedy?

Sorry teraz doczytalem z tym 15V
Nie ma obaw, wlasnie dlatego jest BMS aby nie przeladowac ogniw w srodku...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
(13-05-2019, 16:34:43)pizdys napisał(a): Najgorszym jest wylaczenie cellinka przyciskiem z boku, traci on wszystkie dane o poziomie naladowania baterii, po ponownym wlaczeniu zaczyna wszystkie ladowac do max poziomu i wtedy zaczyna na nowo liczyc pojemnosc i % naladowania.

Kolega ma blackvue ale w sumie to nie ma znaczenia (tylko nazwa Smile ). Tyczy się to wszystkich baterii stworzonych przez Cellinka od blackvue- ... - NEO9 czy nawet PRO ??
 
Odpowiedz
NEO9 tez ale
PRO nie, bo on nie pokazuje % naladowania tylko realne napiecie ogniw, wiec "na oko" samemu trzeba ocenic poziom naladowania.

Generalnie powyzej 13.2V to bateria naladowana

Jak widac na wykresie baterie Lifepo4 utrzymuja bardzo zblizony poziom napiecia niemal przez caly proces wyladowywania / ladowania,
Dlatego nawet cellink ma problem z oszacowaniem kiedy byl resetowany.

[Obrazek: htb1pjmurx.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
I kosteczka zamontowana Smile

Zmieściła się pod szynę z fotela idealnie (trzeba było uchwyt z góry zdemontować).

od spodu chwycony na rzepy.
   

                           


c.d.

         


Działanie na odpalonym i zgaszonym silniku: (hmmm mruganie chyba oznacza ładowanie - pizdys mam nadzieję będzie wiedział)




 
Odpowiedz
Wszystko ok,
Mruga czyli laduje
Swieci czyli dziala (zasila kamere).
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Może nie na temat(to proszę admina o przeniesienie) , ale jestem trochę zawiedziony zakupem na http://www.car-dvr.co.uk Wcześniej nie było żadnych problemów, dostawa max 7~8 dni roboczych. Miesiąc temu zamówiłem Cellink NEO 9 extended i jeszcze nie dotarł... Dzwoniłem i okazało się że czekają na dostawę (o czym nie byłem poinformowany) w czasie zakupu, szkoda że tak diametralnie zmienili podejście do klienta.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Odpowiedz
nie przejmuj się, przejmować się będziesz jak Ci każą dopłacić 50 funtów bo Cellink Neo9 podrożał ....
 
Odpowiedz
(23-05-2019, 15:26:47)luk4as napisał(a): nie przejmuj się, przejmować się będziesz jak Ci każą dopłacić 50 funtów bo Cellink Neo9 podrożał ....
Nawet nie mów... za wyższą cenę bez problemu mogłem kupić na eBay...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Odpowiedz
Więc tak dzwoniłem jeszcze raz do sklepu, i otrzymałem informację że rzeczywiście produkty Cellink będą droższe (niektóre modele nawet o £100) ale ktoś kto zawarł umowę kupna (zapłacił jak np ja) wcześniej otrzyma produkt w cenie zakupu. Niestety czas oczekiwania może się jeszcze przedłużyć do kilku lub kilkunastu dni.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości