• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DAF XF95
Chciałbym przedstawić auto które co prawda nie jest moje (służbowe), ale aktualnie spędzam w nim więcej czasu niż we własnym domu, a od pewnego czasu wszystkie zamieszczane na forum filmy są kręcone z jego pokładu. Zdjęcia niestety robione telefonem.

Jest to DAF XF 95.480 Super Space Cab (czyli z największą kabiną) z 2005 roku, Silnik 12.6 pojemności, 6-cio cylindrowy, rzędowy, moc jak oznaczenie modelu wskazuje - 480 KM, skrzynia biegów manualna, 16-to biegowa. Żadnych szczególnych wypasów, standard w ciężarówce, tzn klima manualna, elektryczne szyby, lusterka i szyberdach, centralny zamek, webasto, lodówka, podgrzewane lusterka, centralny zamek, pneumatyczny fotel, tempomat, komputer. Do szczęścia brakuje mi właściwie tylko retardera. Do tego naczepa podkontenerowa Krone, rozsuwana z unoszoną tylną osią, na zdjęciach z kontenerem 40-sto stopowym, ale można na nią załadować również kontener 45-cio stopowy (rozsuwana rama) oraz 1 lub 2 kontenery 20-sto stopowe.
[Obrazek: fd60ef091d56.jpg] [Obrazek: 99a67edd7ba9.jpg] [Obrazek: e54cbc459017.jpg] [Obrazek: 14b5319f02aa.jpg] [Obrazek: 6e8ac31c485e.jpg] [Obrazek: 46c49efaa618.jpg]

Reflektory dalekosiężne na globie - rewelacja, kto nie jechał z czymś takim, ten nie wie co to znaczy włączyć długie Wink

A tutaj z 2 20-tkami:
[Obrazek: 4506c2ce8162.jpg]

I parę fotek wnętrza:
Mały głód i żaba Monika - w trasie przynajmniej jest do kogo otworzyć gębę Wink Obok żaby widać czytnik ViaToll, pod CB radiem na czerwono świeci wyświetlacz tachografu (jeszcze na tarczki):
[Obrazek: 132d5785b1cf.jpg] [Obrazek: 04e2c9a2119e.jpg] [Obrazek: 6a8f196d3793.jpg]
[Obrazek: 8ce912aeb9d8.jpg]

CB radia widocznego wyżej właściwie nie używam, było już zamontowane więc go nie wyciągam, nie chcę zostawiać dziury, dodatkowo czasem się przydaje np do nasłuchu 19 w czasie pogaduch na innym kanale. Normalnie używam tego:
[Obrazek: 1d706e100dfe.jpg] [Obrazek: 3d0911cc25a2.jpg]

W połączeniu z tym:
[Obrazek: 8f18efa60079.jpg]

To stara, solidna Cobra 146 ze stanów, bije na głowę zdecydowaną większość sprzedawanego obecnie chłamu, w połączeniu z 2 metrową anteną (Sirio Megawatt 4000) i ja słyszę, i mnie słychać. Do tego montaż w wygodniejszym miejscu. Radio ma wstęgi (SSB), więc jeśli jest z kim to można rozmawiać jeszcze długo po urwaniu zasięgu w AM. Muszę tylko zmienić przetwornicę 24/12V (założyłem osobną tylko do CB), bo ta która jest obecnie ma za małą moc i nie wyrabia przy nadawaniu w SSB. Antena niestety zamontowana na rynience i nieco pochylona, (a i tak końcówka sięga 4,70m), ale działa o wiele lepiej niż fabryczna antenka prawie w całości schowana za kabiną - długość robi swoje. Megawatt jest dość miekki i w czasie jazdy nieco się kładzie, ale jest to max na co można sobie pozwolić, i tak czasem zabrzęczy o gałęzie czy wiadukty (co widać po stanie promiennika, ale to w końcu tylko kawał drutu więc się nie przejmuję).

Prestigio RoadRunner 500 na szybie, dla zaoszczędzenia 1 gniazda i ze względu na długość kabla zmieniłem oryginalną ładowarkę na kabel USB:
[Obrazek: abf908226c85.jpg] [Obrazek: 529eaedd3122.jpg]

16-to biegowy manual (8 + połówki)
[Obrazek: 7eeddde7d8e1.jpg]

Za fotelami oczywiście sypialnia, łóżko wygodniejsze niż w domu, prawie 2,5 m długości. Wyżej jest drugie, złożone:
[Obrazek: a51a90707abb.jpg]

szklany szyberdach, z moskitierą i roletą:
[Obrazek: d3d834fd69ff.jpg]

Rozdzielnia elektryczna, żeby się nie plątało i nie przeszkadzało wywaliłem na stronę pasażera, montaż na stałe ale w razie czego można zdjąć bez rozbierania tapicerki. Pod spodem wyłącznik, więc wtyczka siedzi na stałe. Oprócz tego po drugiej stronie pod ręką wolne jeszcze jedno gniazdo 24V (przy radiu) z którego korzystam np do ładowania telefonów, rozdzielacz podłączony pod 12V:
[Obrazek: 0c3ee91eefd4.jpg]

Widok w lustrze:
[Obrazek: 80f9967a7cfc.jpg]

I jeszcze kilka fotek wnętrza:
[Obrazek: 56c51e7cc80b.jpg] [Obrazek: 01b52ceefc75.jpg] [Obrazek: ae5ae2c97c19.jpg] [Obrazek: db80f0f31dad.jpg]

Jakby mnie ktoś spotkał na drodze to śmiało wołać przez radio, auto charakterystyczne więc raczej nie da się pomylić. W firmie są też plandeki (firanki), więc może się zdarzyć że zamiast kontenera będę ciągnąć plandekę, ale generalnie na razie jeżdżę z kontenerem

Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku

Skocz do:

Browsing: 1 gości