Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]

VIOFO A119 [Novatek NT96660 + Omnivision OV4689]
(23-12-2016, )rych33 napisał(a):
(23-12-2016, )Destini napisał(a): Czy w omawianych kamerach (A119 lub A119s) dostępne są jakiekolwiek opcje trybu parkingowego? Jakiś tryb poklatkowy, wykrycie ruchu, cokolwiek?

Natomiast tryb poklatkowy jest świetny i z dużym zakresem ustawień. Od 1/100sek.

Mógłbyś w kilku słowach przybliżyć jego działanie? Uruchamiam go ręcznie po zgaszeniu silnika chcąc wyjść np. do sklepu?
Nie narzekaj, że masz pod górę, skoro zmierzasz na szczyt.
Zadowolony użytkownik Viofo A119.

Odpowiedz
Przy dłuższym parkowaniu np. nocnym czy zakupach w galerii handlowej chyba warto ustawić timelapse Smile .

Odpowiedz
O, dokładnie o taką opcję mi chodzi. Przybliżę sytuację na podstawie przykładu, tak będzie łatwiej. Chciałbym, aby kamera normalnie nagrywała mój dojazd do pracy, a następnie 12-godzinny postój na parkingu. Niestety już nie raz i nie dwa zostałem stuknięty, więc to jedna z wytycznych przy zakupie kamery. Następnie po postoju normalne nagrywanie powrotu do domu. Jest do zrobienia? Smile

Odpowiedz
(23-12-2016, )Destini napisał(a): Mógłbyś w kilku słowach przybliżyć jego działanie? Uruchamiam go ręcznie po zgaszeniu silnika chcąc wyjść np. do sklepu?

"po zgaszeniu silnika". Oczywiście. Pod warunkiem że masz wtedy zasilanie. To jasne. I praktycznie przy ustawieniu na 1/100 sek. wszystko masz nagrane przy minimalnym wykorzystaniu karty. Dlatego ta kamera przy swoim trybie nocnym chyba nie ma sobie równych. I dlatego mnie tak wzięła. Nie jestem zwolennikiem trybów parkingowych, które nie do końca są pewne.
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 

Odpowiedz
Elegancko, zatem wiem już prawie wszystko. Jeszcze tylko jedno, może dwa pytania. W jaki sposób działa ten tryb? Kamera potrafi uruchomić go automatycznie, czy wymaga ode mnie ustawienia tego ręcznie?

Wiem, że trochę za szybko na opinię, ale jak pod tym względem wypada 119 vs 119s? Smile

Odpowiedz
(23-12-2016, )Destini napisał(a): Kamera potrafi uruchomić go automatycznie, czy wymaga ode mnie ustawienia tego ręcznie?

No niestety. Tak dobrze to jeszcze nie jest. Trzeba wejść w menu i przestawić nagrywanie ciągłe na poklatkowe. Ma to sens jak opuszczasz auto na dłuższy czas.

Odpowiedz
Jakość takiego "nagrania" jest taka sama, jaką kręciłbym standardowo?

Odpowiedz
Destini może zastanów się po prostu nad kartą 128 GB, ona pozwala nagrywać mi gdzieś ok. 16h z tego co pamiętam. Ja używam Samsung Evo+.

Odpowiedz
Tak. Wszystko jest standardowo. I każdego drania dokładnie zobaczysz.

Odpowiedz
Dzięki Panowie, wszystkie rady bardzo cenne. Co do samego zastosowania - na pewno wyjdzie w praniu, która opcja najlepiej spełniałaby moje oczekiwania. Pozostaje teraz tylko pytanie czy wybrać 119 czy 119s (za którą przemawia lepsza jakość w nocy, kiedy również zostawiam samochód pod pracą). Będę obserwował wątek i zapewne po Nowym Roku którąś wybiorę Wink

Odpowiedz
(24-12-2016, )Destini napisał(a): Pozostaje teraz tylko pytanie czy wybrać 119 czy 119s (za którą przemawia lepsza jakość w nocy,

Żeby się "zabezpieczyć" na parkingu. Wybrać obydwie Smile Tylko kwestia która na przód ? A która na tył ?
Ja miałem w planach A119S na przód i A119 na tył. Ale teraz jak mam obie i wiem coś więcej o ich możliwościach. To chyba będę musiał to zweryfikować. No bo tak. W nocy mało jeżdżę. W dzień czytelność tablic rejestracyjnych jest na podobnym poziomie. Natomiast chciałbym nagrywać co się dzieje na ulicy w pobliżu mojego auta zaparkowanego na podjeździe pod domem tyłem do ulicy. Tak chyba zrobię. Jeszcze tylko sprawdzę co nagrywa w nocy A119 i co A119S na średnio oświetlonej mojej ulicy.
Ale coś mi się zdaje że wynik już znam Smile

Odpowiedz
@rych33, jako praktyczny posiadacz A119/A119S twoja opinia jest tu bardzo ceniona Smile
z jednej strony A119S ma czulosc duzo wieksza ale rozdzielczosc mniejsza, to tez wydaje sie ze jedynie w "zupelnych ciemnosciach", i "bezdrozach" powinna pokazac swoja przewage,

co do A119 to w dzien wysoka rozdzielczosc sugeruje lepsze rezultaty,
w ruchu to A119S powinna zlapac objekty ostro, ale na tle 2K napewno obekty musza byc blizej aby w ogole byly widoczne, to wszystko sprawia ze podjecie decyzji nie jest latwe,

ogolnie "na papierze" to A119S jest mocniejsza, wiekszy Dynamic Range, wieksza czulosc (wiekszy pixel), jednym slowem o 4lata nowsza matryca, jedynie brak tu 2K nagrywania.

Czekamy na Twoj werdykt choc napewno sa tu rozne wymagania: byc moze nagrania na cienmym parkingu ma wieksze znaczenie, oraz lepsza ostrosc w ruchu,
a byc moze 2K i ostrosc oddalonych objektow (ze az oczy bola od ilosci detali) beda mialy dla niektorych decydujacy wplyw.

Niezaprzeczalnie obydwie kamery sa na b.wysokim poziomie zapewniajacym jakosc nagran z czym wszystko pozostale mozna tylko porownywac, cenowo kamery sa TOP.

osobiscie czekam na moje A119 oraz A119S aby to zweryfikowac, juz wiem ze bedzie to trudne, bo w roznych warunkach rozne beda wyniki.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: http://www.janufsx.webd.pl/hosting/images/untitlvdv.png]

Odpowiedz
(24-12-2016, )pizdys napisał(a): Czekamy na Twoj werdykt choc napewno sa tu rozne wymagania: byc moze nagrania na cienmym parkingu ma wieksze znaczenie, oraz lepsza ostrosc w ruchu,
a byc moze 2K i ostrosc oddalonych objektow (ze az oczy bola od ilosci detali) beda mialy dla niektorych decydujacy wplyw.

No to jak ktoś czeka na mój werdykt. No to sorry. Ale się nie doczeka. Ja jako zwykły zjadacz kamer Smile Nie potrafię wskazać która kamera jest lepsza. Ja tylko dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nigdy nie było tak że pojawia się bardzo dobra kamera i zaraz jeszcze lepsza.
Trudno to ocenić. Jedna ma przewagę w niektórych parametrach. Druga w innych. A złotego środka jeszcze nikt nie wymyślił.
Ja tak mniej więcej już poznałem co potrafi jedna i druga kamera. Ale tak jak wszyscy czekamy na Twoją pizdys opinię. A jak się znam na medycynieSmile To przenicujesz te  kamery na lewą i prawą stronę Smile

Odpowiedz
Ja też mam obydwie kamery i choć mogę nie być do końca obiektywny, mi też trudno jednoznacznie wskazać "lepszą". Z jednej strony większa rozdzielczość i idąca za tym szczegółowość A119, z drugiej super czułość matrycy w A119S. Ale jak ktoś chyba już zauważył, A119S to nowy model i prawdopodobnie będzie dopracowany wraz z nowymi wersjami fw. Może pojawi się też jakaś namiastka trybu parkingowego? To byłby wg mnie absolutny strzał w 10. No ale pożyjemy zobaczymy.

Tymczasem korzystając z okazji wszystkim forumowiczom życzę zdrowia i radości w Święta oraz na nowy rok, no i smacznej choinki podczas dzisiejszej wieczerzy. ;-)

Sent from my MI 4S using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)

Odpowiedz
(23-12-2016, )rych33 napisał(a): Próbowałem jeszcze ustawić filtr CPL manualnie. Zdejmując i zakładając przy zmianach dosłownie o milimetr. Bo inaczej się nie da. Najlepsze położenie jest w okolicach godz. 11-tej patrząc od wewnątrz filtra.
To znaczy, że niepotrzebnie zacząłeś nim kręcić chyba, bo u mnie od nowości jest nastawiony właśnie z kropką na godzinie 11 patrząc od wnętrza filtra ;-) .

Odpowiedz
Tak poza tematem, czy matryca w 119S daje jakąkolwiek możliwość nagrywania w 2K po aktualizacji firmware?

Odpowiedz
(25-12-2016, )Destini napisał(a): Tak poza tematem, czy matryca w 119S daje jakąkolwiek możliwość nagrywania w 2K po aktualizacji firmware?
Z tego co znalazłem w sieci rozdzielczość matrycy to 1945 (H) x 1097 (V) więc FullHD to max.

http://photonics.specpick.com/products/c...imx291-lqr

Odpowiedz
(24-12-2016, )slayer napisał(a): To znaczy, że niepotrzebnie zacząłeś nim kręcić chyba, bo u mnie od nowości jest nastawiony właśnie z kropką na godzinie 11 patrząc od wnętrza filtra ;-) .

Nie. U mnie fabrycznie kropka była na godz. 7-mej. Chyba pisałem wcześniej.
@slayer. Twoje obrazki się nie wyświetlają.

Odpowiedz
(25-12-2016, )rych33 napisał(a): @slayer. Twoje obrazki się nie wyświetlają.
Zażalenia proszę składać do Yanosika ;-)

Odpowiedz
(25-12-2016, )rych33 napisał(a):
(24-12-2016, )slayer napisał(a): To znaczy, że niepotrzebnie zacząłeś nim kręcić chyba, bo u mnie od nowości jest nastawiony właśnie z kropką na godzinie 11 patrząc od wnętrza filtra ;-) .

Nie. U mnie fabrycznie kropka była na godz. 7-mej. Chyba pisałem wcześniej.
@slayer. Twoje obrazki się nie wyświetlają.

zaraz zaraz .... to znaczy, że fabryczny, dedykowany filtr CPL należy kalibrować ?

Odpowiedz

Skocz do: