Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO A119 [Novatek NT96660 + Omnivision OV4689]
@xtremesystems wybór zawsze sprowadza się do ceny. W przeciwnym razie każdy by brał najlepszy model kamery na rynku.
Nie na darmo najliczniejszym wątkiem jest wątek o G1WH, czyli kamerce za ok 150-200 zł. Stąd część zainteresowanych będzie się zastanawiać co następne za kolejne 100 zł dodatkowe, a następny podniesie poprzeczkę o kolejne 100 zł i tu właśnie sprawa sprowadza się do pieniędzy i wyboru A119 czy A119S ?
Zwykłe A119 bez GPS będzie w zasięgu potencjalnego zainteresowanego na wstępie G1WH, a już A119S będzie budżet przekraczać i pytanie czy powinien dalej dopłacić kolejna 100 zł, czy ta A119 mu wystarczy. Ja w tych kryteriach traktuję przyrost jakości w A119S w stosunku do ceny. Ile mam lepiej i za ile.
Ja liczę na to, że nie będę musiał ratować się nagraniem, bo do zdarzenia nie dojdzie, ale w razie "W" mam. Nie potrzebuję nie wiadomo czego, dlatego robiłem takie analizy jak powyżej Smile
Viofo A119 GPS + CPL   Tongue
 
Odpowiedz
A119S po aktualizacji oprogramowania... poprawiono wszystko, co mi się nie podobało, głównie problemy z wejściem do menu i przede wszystkim ostrość obrazu. Brawo Viofo.
 
Odpowiedz
dig dug nie przesadzajmy. obie te kamery maja podobny obraz. mi lezy bardziej obraz a119. gdyby byly w tej samej cenie zastanawialbym sie którą wziac[pewnie nadal a119] . jesli natomias a119 jest z gps mialem po 70 usd a a119s po ok115 usd to jest 45 usd roznicy. czyli kolo 1,5 stowy.

wiec jesli jeda kosztuje ok 320 a druga 460 to wybor jest oczywisty poniewaz obraz jest na bardzo podobnym poziomie [a wg mnie lepszy na a119]



Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
@xtremesystems ja nie przesadzam. Taki jest sposób robienia zakupów zdroworozsądkowy. Kupić coś co ma najlepszy stosunek jakości do ceny.
Ja nie twierdze, że jest źle z A119 czy też A119S. Obie są bardzo fajne i mają dobry stosunek jakości do ceny. Obrazy dzienne mają bardzo podobne i satysfakcjonujące, ale A119S ma lepsze nagrania nocne i jak komuś tego trzeba to dopłaci te 100 zł (piszę o cenach w Polsce). Mi tego nie trzeba to nie dopłaciłem. Zresztą nawet moduł GPS to dla mnie niepotrzebny gadżet, ale wziąłem bo podoba mi się sposób zasilania.
Viofo A119 GPS + CPL   Tongue
 
Odpowiedz
ja mam inne zdanie. nocny obraz gdzie sa swiatla tez mi barsziej lezy w a119. a bez świateł nie jeżdżę

z kolei jestem bardzo wyczulony na obraz z movno podbitym iso i na ziarnienie

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Zrobiłem filmiki porównawcze z włączonym i wyłączonym WDR. W nocy i z rozpędu w dzień. Jakieś tam różnice widać. Na przykład w dzień przybyło trochę tego żółtego odcienia z WDR. A w nocy jest trochę mniejsza poświata od latarni ulicznych. Ale do działania "prawdziwego" WDR to mu sporo brakuje.
No i jestem ciekaw Waszych uwag.









Pomyliły mi się tematy. Chyba powinienem napisać tutaj : http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?tid=13933
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
najgorzej z tym WDR jest w nocy (w kompletnych ciemnosciach), w dzien praktycznie w ogole nie ma WDR,
czas wyciagnac mojego wojownika Warrior G1S i zobaczyc jak tam dziala WDR, tez matryca IMX291 ale tam roznice Z oraz BEZ widac duzo bardziej....

wrzuce zdjecia lada dzien...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
No fakt. Ten WDR czasami by się przydał. Np. pod tym wiaduktem na dziennym filmie. No ciekaw jestem jak ten Warrior działa.
A przy okazji jeszcze kwestia. Czy jeździć w nocy na 60 fps, czy na 30 fps ?



 
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
@rych33 straszna jakość tych filmików, ja rozumiem kompresje youtuuba, ale poprzednie obraz w miarę ok, a teraz straszna pikseloza na 1080p/60.

A odnośnie czy 30 czy 60 klatek, to ja bym się nie bawił w takie kombinacje. Przypomina mi się jak ktoś rozważał jazdę z filtrem w dzień, a bez w nocy. Nie popradajmy w paranoje, że będziemy mieszać, w dzień filtr i 60 klatek, a nocą bez filtra i 30 klatek. Ja ustawiłem max co daje kamera, założyłem filtr i nie ściagam kamerki. Co ma nagrać to nagra. A tak w ogóle, to bardzo fajnie nagrywa i nie trzeba kombinować. Smile
Viofo A119 GPS + CPL   Tongue
 
Odpowiedz
Jako, ze sprzet doszedl od "majfrienda", to kilka slow:
1. szlo przez NL ok. 2 tygodni (wczesniej niz myslalem), zwykla przesylka (rejestrowana)
2. problemow zadnych jezeli chodzi o sprzet (dzis ogarniety wiec jeszcze nie ochrzczony na drodze, a co jedyne w pokoju)
3. dziala wszystko jak nalezy

Co do problemow z karta microSD, to zadnych (kingston 32gb) - poszedl format na FAT z miejsca, ostatnie pliki sie odczytuja bez problemu, wszelakie dane tez ladnie dzialaja (wlacznie z GPS w mieszkaniu).

Teraz dwa pytanka:
1. Zakres temp podany przez producenta, to -10 to 60°C (Operating temperature). Jako, ze mrozy mamy za soba w tym sezonie, to czy na przyszla zime wyjmowac kamere (modulbym zostawial w aucie zeby ten klej od szyby sie nie luzowal) ? Jak to u nas bywa - moze byc w grudniu 5C i -25C i mniej.
2. Ktos probowal faktycznie cos z power bankiem jezeli mowa o detekcji ruchu (gdzie zaplon nastepuje po przekreceniu kluczyka dopiero) ? Mozna tez kabel przeciagnac, ale PB jest o wiele wygodniejszym rozwiazaniem (mozna trzymac w miejscu pojemnika na picie - kolo miejsca z zapalcznika i nie trzeba sie bawic).

PS Przyszlo zwersja 2.01, gdzie puscilem od razu update na 2.02
 
Odpowiedz
(04-03-2017, 21:58:36)ragggy napisał(a): Teraz dwa pytanka:
1. Zakres temp podany przez producenta, to -10 to 60°C (Operating temperature). Jako, ze mrozy mamy za soba w tym sezonie, to czy na przyszla zime wyjmowac kamere (modulbym zostawial w aucie zeby ten klej od szyby sie nie luzowal) ? Jak to u nas bywa - moze byc w grudniu 5C i -25C i mniej.

wg mnie nie ma potrzeby. ja trzymam kamerę cały czas w samochodzie, była zamontowana nawet gdy w nocy temperatura spadała poniżej 10 stopni i nic się z nią złego nie działo (odpalała za każdym razem - z gniazda zapalniczki).

edit: latem natomiast kamerę będę ochraniał matą zakładaną na przednią szybę, żeby słońce jej za bardzo nie 'przypiekało' Smile
"listen lady, what does it take to get you HOT and CRAZY?
pass you a loaded .38 and bust on fools who play me!"
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 101 gości