Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie zainstalowales swoja kamere? [galeria użytkownikow autowrzuta]
#1
Thumbs Up 
Jak w temacie,

Tutaj mozecie wrzucac zdjecia swoich kamer!

mysle, ze pomoze to wszystkim ocenic jak dany model kamery wyglada w danym samochodzie, jaka ma wielkosc  i jak bardzo "rzuca sie w oczy".
Dobrze bedzie jak bedziemy podawac nazwy kamer, zalety oraz wady (czego wam brakuje) dzieki!
...a wiec chyba wypada zaczac od siebie...
wrzucam wiec swoje zdjecia:

mam dwie kamery:
Thinkware F770 (Dual) kamere opisywalem tutaj:
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=...#pid113406

oraz niepozorna Matego MG600G kamere opisywalem tutaj:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid102360

system pracuje na baterii Cellink B ktory po godzinie ladowania pozwala na 40godzin nagrywania (MG600),
Thinkware F770 po godzinie ladowania pracuje z Cellinkiem 20godzin.
Cellink B by opisywany tutaj:
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=6736

calosc prezentuje sie jak na zdjeciach:

   
   
   
   
   

[Obrazek: 2016080511.jpg]

Thinkware F770:
zalety 
+ mala i czarna
+ nagrywa przod oraz tyl (bo to system 2 kamer)
+ wspanialy tryb parkingowy z 10sek buforem aktywowany niezaleznie 2 kamerami)
+ wspanialy tryb wykrywania uderzenia w trybie parkingowym (palcem pukne w szybe i kamera to wykryje i zabezpieczy, AUTENTYCZNIE!)
+ rewelacyjne wykrywanie radarow w UK (nie wiem na ile w PL) kraje oraz pokrycie syetemu jest tutaj: http://www.thinkware.com/Support/Download
+ karta 128GB dziala (samsung EVO)
+ dobra jakosc dzwieku
+ blisko szyby wiec deszcz oraz zarysowania, brudna szyba nie ma tak duzego wplywu na jakosc nagran...
+ komunikaty glosowe o nagraniach w trybie parkinogwym (np wykrylam 2 uderzenia i 9 zdarzen z wykrywacza ruchu, komunikaty po angielsku) SUPER!
+ optyka nie traci ostrosci w wysokich temp.
+ WiFi pozwala pobierac "akcje parkingowe" oraz "zwykle nagrania" na telefon.

wady:
- jakosc nagran jak na IMX122 srenia, ale wystarczajaca w dzien oraz w nocy, przyklady tutaj: http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=6635
- kamera posiada zabezpieczenie temperaturowe, czyli kamera na sloncu w trybie parkingowym czesto sie wylacza, a ze jest czarna to nie trudno aby do tego doszlo (denerwuje to strasznie), w praktyce 1-2godziny na sloncy po czym OFF... :/
- praducent na w DUP**E aktualizacje karty pamieci i nie chca dzialac wieksze karty niz 128GB (200GB nie dziala, 256GB nie dziala, 512GB nie dzala, a moga bez problemu bo CPU wspiera exFAT)
- cena
- Aplikacja WiFi nie wspiera podgladu filmow przed pobraniem ani nie ma zadnych "miniaturek", i tym samym jest ogrom 1minutowych filmow - szukanie tego odpowiedniego czasem graniczy z cudem...

[Obrazek: gdfg.jpg]

Panorama MG600:

zalety:
+ kamera mala z baza uktyta w schowku
+ jak ktos ukradnie lub sie wlamie do samochodu aby ukrasc kamere, to mimo wszystko "baza" (schowana) nagra wszystko nawet ostatnie "urwane nagranie"
+ mala kamera instalowana blisko szyby (same zalety)
+ pracuje stabilnie
+ 3 sek bufora w trybie wykrywacza ruchu
+ kamera zapewnia spokojny sen, bo mozna mala kamere bardzo dyskretnie uktyc a baze zapisujaca obraz schowac "dzie popadnie"!
+ cena

wady:
- mikrofon jest w "bazie" wiec malo co slyszy kiedy jest w schowku
- GPS jest w bazie wiec malo kiedy dziala (nigdy nie dziala) jak jest w schowku jak u mnie...
- jakosc nagran, nie jest TOP ale wystarcza: http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid102360
- kamera ma tendencje to utraty ostrosci na sloncu...

[Obrazek: 2016053119.jpg]
Cellink B

zalety:
- szybkie ladowanie 1godzina i FULL!
- zapewnie nagrywanie kamera MG600 ponad 40godzin po 1godzinie nadowania! Thinkware F770 = 20godzin
- technologia LiFePO4 (ilosc cykli ladowania / wyladowania liczona w 3000- utrata zaledwnie 10%, wynika ze po 16latach osiagne taki wynik?)
- po roku uzywaia w ogole nie stracila swojej pojemnosci, co tlumaczy technologia LiFePO4
- mozna podlaczyc 2 baterie razem co zwieksza pojemnosci 2x (czas ladowania tez jest 2x wiekszy = 2godziny)
- zabezpieczenia przed: zwarciem, ochorona przed wysoka temp ladowania itp...
- w/g mnie to technologia z kosmosu- bo laduje baterie 1 godzine a kamera nagrywa prawie 2dni? w dodatku ilosc cykli ladowania liczona jest w 3000x (zwykla bateira ma 500x ale juz 1x na sloncu bywa tym ostatnim) ?
- symulowanie trybu parkingowego, czyli cellink b daje mozliwosc podlaczenia 3 sygnalow: +12v z siebie, +12v z samochodu po odpaleniu silnika, uziemienie.

wady:
- cena, ale patrzac ze ta bateria moze byc ladowana 3000x sugeruje ze to zakup na "lata".
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#2
U mnie po prawej stronie lusterka Viofo A119S

[Obrazek: 46946d3fe5e777c0cb3fd2e79a771c86.jpg]
 
Odpowiedz
#3
A119S Przód
[Obrazek: 201610kfk.jpg]

A119S Tył
[Obrazek: 2017040117.jpg]
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
#4
(31-03-2017, 21:11:04)jaro321 napisał(a): U mnie po prawej stronie lusterka Viofo A119S

[Obrazek: 46946d3fe5e777c0cb3fd2e79a771c86.jpg]

Widzę że kolega również ma passnika. Również nie zmieściła Ci się kamerka z lewej strony ?? Lusterko przeszkadza ??


P.S.
Co to jest ta kostka po prawej stronie od kamerki ??
 
Odpowiedz
#5
Po wielu próbach osiadła w tej części szyby. Niestety na kropkach łapała uchwyt z lusterka. Mam jeszcze ochotę poeksperymentować, ale lepsze jest wrogiem dobrego...[Obrazek: a83c944856b9ae2e2a2766521f77737d.jpg][Obrazek: 3eeabed4b4e94b34ecd2316edde7a198.jpg][Obrazek: e61759c6ed9a80c4529e9a06b0d57e0c.jpg]

Wysłane z mojego SM-C115 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
#6
(01-04-2017, 22:26:01)rafkol napisał(a): Po wielu próbach osiadła w tej części szyby. Niestety na kropkach łapała uchwyt z lusterka.

No i gitara. To chyba optymalne miejsce w Twoim aucie jak masz na uwadze możliwie dyskretne umieszczenie kamery. Pod lusterkiem na środku już by była mocno widoczna.
Z A119 jest o wiele większy problem jak z A119S ze względu na większy kąt widzenia. Więc trzeba ją mocować o wiele dalej od centralnej pozycji, żeby nie łapała osłon, kropek itp.
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
#7
(01-04-2017, 22:06:15)Elephant napisał(a):
(31-03-2017, 21:11:04)jaro321 napisał(a): U mnie po prawej stronie lusterka Viofo A119S

[Obrazek: 46946d3fe5e777c0cb3fd2e79a771c86.jpg]

Widzę że kolega również ma passnika. Również nie zmieściła Ci się kamerka z lewej strony ?? Lusterko przeszkadza ??


P.S.
Co to jest ta kostka po prawej stronie od kamerki ??
Przecie to Superb 3 nie Pasikonik [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]
Kamerka z lewej wchodzi, ale jakoś tak mi nie leżała wizualnie po tej stronie.

A ta kostka to odbiornik GPS od dokładanej nawigacji android wyświetlanej na fabrycznym ekranie radia Bolero.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
#8
Xiaoyi kolor szary
[Obrazek: ykqv7jf.jpg]

[Obrazek: MaiI7dJ.jpg]
 
Odpowiedz
#9
No i na stale kamerka A119 zagościła u mnie. Tak się prezentuje, z zewnątrz na prawdę mało widoczna.

[Obrazek: 33748908321_5e7afbbe0f_o.jpg]

[Obrazek: 33748908991_f878a255f3_o.jpg]

[Obrazek: 33721583062_8d7b4a4035_o.jpg]

[Obrazek: 33034448294_daeb6d83be_o.jpg]

[Obrazek: 33748908601_b325cd7305_o.jpg]
 
Odpowiedz
#10
Pochwalę się również moim (moją?) Xiaoyi "zmodowanym" taśmą izolacyjną...  Tongue (oczywiście tymczasowo...) schowana za lusterkiem bo mi ekran potrzebny nie jest; dźwięk że się włącza jest, diody sygnalizujące prace są, łatwy dostęp i w zasięgu ręki do przycisku emergency jest... trochę ekranu w razie co też widać Wink w zestawie miałem zapasowy uchwyt na przyssawkę. Kabelek pochowany jak tylko się da czyli w zasadzie nie widać go prawie nigdzie. Z zewnątrz kamerka generalnie nie rzuca się w oczy, taśma faktycznie działa....
   
   
   
   
   

...nie licząc ostatniego zdjęcia które było robione tuż po zachodzie słońca i w tym kierunku auto stało... czyli taśma dosyć odbijała to światło ;p
 
Odpowiedz
#11
A u mnie z grubsza wygląda to tak...

[Obrazek: img2017041.jpg]

:)
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości