Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO A119 [Novatek NT96660 + Omnivision OV4689]
(22-04-2017, 21:48:14)Blublek55 napisał(a): Rycho! nie chwaląc się ale tak wygląda nagranie z mojej kamerki w pochmurny dzień, filtr CPL, ekspozycja +1.            https://1drv.ms/v/s!AvCcrGPX2lbyjwUCiujXuIEGuLhC    Chyba lepsza jakość niż u Redzia ??

No nie wiem. Ciężko porównywać takie filmy. Bo jeden z onedrive, drugi z disk chrome, a trzeci z YouTube.
A każdy stosuje inny inny sposób dekodowania. Myślę że na potrzeby forum jednak porównanie filmów z YouTube jest najbardziej miarodajne.
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
(22-04-2017, 21:55:17)redzio napisał(a): PIZDYS - ufam, że masz rację z ta kamerą na zewnątrz. Czy w moim przypadku zastosowanie filtra i podbicie EV sprawi, że będzie lepiej? W zasadzie rozbije to na dwa pytania.
1. Czy zastosowanie filtra polar. jest w stanie zniwelować tego typu odbicia?
2. Czy podbicie EV na "+" wpływa na jakość obrazu?

Kolejna sprawa (chyba gdzieś to było w tym wątku, ale nie mogę znaleźć) to przy uruchamianiu silnika (WAŻNE: co któreś uruchomienie, możliwe, że po dłuższym postoju) każe sformatować kartę i resetuje się data (tylko).
Robię próby z uruchamianiem i jest ok. A jak skądś wracam to mam takie "klocki". Kamera bez GPS, karta Samsung 64GB (pomarańczowa), oryginalne okablowanie.
W czym może być problem?

- nagraj kilka sek po za samochodem to bedziesz na 100% pewny co do zakupu filtra
- zwiekszenie czasu naswietlenia EV - nic tu nie polepszy, obraz dluzej sie naswietla oraz w ruchu rozmazuje...tym bardziej w takich warunkach, jak jedziesz pod slonce (kiedy polowa obrazu jest za ciemna) wtedy zwiekszenie EV przyniesie korzysci i rozjasni obraz ktory pod slonce bylby ciemny jak nizej, w nocy tez nie ma potrzeby zwiekszania EV, a nawet zmniejszenie na -1 daje ciekawszy efekt...
- co do zapominania daty. dziwna przypadlosc, wyglada na to ze bateria RTC nie jest w pelni naladowana, podlacz kamere na cala noc pod zasilacz (wylacz) i zostaw tak do rana- dobrze naladowana w teorii powinna starczyc na pol roku...

[Obrazek: gss.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
(22-04-2017, 22:00:17)rych33 napisał(a):
(22-04-2017, 21:48:14)Blublek55 napisał(a): Rycho! nie chwaląc się ale tak wygląda nagranie z mojej kamerki w pochmurny dzień, filtr CPL, ekspozycja +1.            https://1drv.ms/v/s!AvCcrGPX2lbyjwUCiujXuIEGuLhC    Chyba lepsza jakość niż u Redzia ??

No nie wiem. Ciężko porównywać takie filmy. Bo jeden z onedrive, drugi z disk chrome, a trzeci z YouTube.
A każdy stosuje inny inny sposób dekodowania. Myślę że na potrzeby forum jednak porównanie filmów z YouTube jest najbardziej miarodajne.

Proszę, oto ten sam film na youtube Cool  https://youtu.be/5C1nd3hdp2k
 
Odpowiedz
Poza tym że obiektyw kamery jest ustawiony za wysoko. Jest wszystko ok. Obniż obiektyw o jeden ząbek na dół i zobaczysz różnicę.
Zobacz tutaj : https://www.youtube.com/watch?v=ew-6NcNGqQI
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
(22-04-2017, 23:05:47)rych33 napisał(a): Poza tym że obiektyw kamery jest ustawiony za wysoko. Jest wszystko ok. Obniż obiektyw o jeden ząbek na dół i zobaczysz różnicę.
Zobacz tutaj : https://www.youtube.com/watch?v=ew-6NcNGqQI

Dziękuję bardzo Rychu za radę Smile Tak zrobię. Natomiast obejrzałem sobie swoje linki na google drive i you tube - MASAKRA !!! nie oddają rzeczywistego surowego obrazu z mojej kamerki. Porobiło się jakieś mydło i pikseloza.
Aż mi wstyd, że je wstawiłem jako przykład dobrego nagrania  Big Grin
Viofo A119 GPS + CPL
 
Odpowiedz
Żeby filmy na YouTube były możliwie jak najbardziej zbliżone do oryginału, to trzeba je odpowiednio zrenderować przed wrzuceniem. Ja robię to za pomocą Sony Vegas Pro. I nie chodzi tu o jakieś retuszowanie, filtry czy inne sztuczki.
Po prostu chodzi o to żeby wymusić na YouTube dekodowanie filmu kodekiem vp9, a nie standardowym avc1.
Film nie będzie tej jakości jak oryginalny, ale będzie wyglądał o wiele lepiej. Poza tym Youtube ma coś takiego że świeżo  wrzucony film ma dużą pikselozę. A wystarczy odczekać godzinę, dwie i następuje dziwna metamorfoza. Pikseloza znika.
Co do pochylenia obiektywu jeszcze. W niektórych przypadkach może mieć drastyczny wpływ na jakość obrazu.
Na obrazkach dwa przykłady. Trochę przesadzone, ale dobrze to pokazują. Zwróćcie uwagę na linię horyzontu. Na  jednym jest wklęsła, a na drugim wypukła. Najlepiej ustawić żeby była w miarę prosta.

Kamera wysoko.
[Obrazek: kamerawyso.jpg]

Kamera nisko
[Obrazek: kameranisk.jpg]
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
(22-04-2017, 22:13:35)pizdys napisał(a): - co do zapominania daty. dziwna przypadlosc, wyglada na to ze bateria RTC nie jest w pelni naladowana, podlacz kamere  na cala noc pod zasilacz (wylacz) i zostaw tak do rana- dobrze naladowana w teorii powinna starczyc na pol roku...

Zrobiłem tak jak napisałeś, niestety problem nadal występuje. Wysyłać do wymiany? Czy jeszcze coś mogę sprawdzić?
 
Odpowiedz
sprawdz jeszcze na innym Fw. bo nie sledze bledow jakie ta kamera posiada, byc moze Fw cos tu da (ale malo prawdopodobne) jak nadal nic to niestety problem Hardware....
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Przyszła w końcu moja kamerka i przede wszystkim to mam pytanie, czy są jakieś uchwyty na przyssawce, które można przykleić do modułu GPS. Zanim ustawię tą kamerkę jak trzeba to zbankrutuję na te naklejki. Już 2 wykorzystałem a mam ochotę jeszcze poeksperymentować.

BTW. EVO+ 128GB tak mi się spodobał, że wylądował u mnie w telefonie i postanowiłem włożyć do kamerki sandiska 64GB ultra. Nie miałem z nią problemów przez 6 lat w 3 telefonach. Zobaczymy ile wytrzyma. Na razie stwierdzam, że działa bezproblemowo.
 
Odpowiedz
(23-04-2017, 23:46:36)faqeric napisał(a): Przyszła w końcu moja kamerka i przede wszystkim to mam pytanie, czy są jakieś uchwyty na przyssawce, które można przykleić do modułu GPS. Zanim ustawię tą kamerkę jak trzeba to zbankrutuję na te naklejki. Już 2 wykorzystałem a mam ochotę jeszcze poeksperymentować.

BTW. EVO+ 128GB tak mi się spodobał, że wylądował u mnie w telefonie i postanowiłem włożyć do kamerki sandiska 64GB ultra. Nie miałem z nią problemów przez 6 lat w 3 telefonach. Zobaczymy ile wytrzyma. Na razie stwierdzam, że działa bezproblemowo.

Poproś drugą osobę niech przytrzyma, albo na taśmie dwustronnej... po co kombinować?

Sandisk będzie działał, ale krócej niż karty na kościach MLC. Telefon to nie kamera, któa cały czas nadpisuje duże ilości danych.
 
Odpowiedz
Sandisk 64gb ultra padnie max po kilku miesiacach w tej kamerze,
Dodatkowo juz teraz spodziewac sie mozna problemow typu,:
- przerwy miedzy nagraniami
- problemy z nagraniami emergency

Kontroler karty sandisk nie jest kompatybilny z novatekiem.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 11 gości