Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Ktora nagrywa najlepiej (bez wzgledu na cene)?
DOD-Tech RC500S
Blackvue DR750S
Thinkware F800 PRO
Viofo A119S
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blackvue DR750S - 2CH, ostre starcie z RC500S, F800 PRO, A119S
#12
@pizdys wielkie dzięki za test!
Fajne nowe ujęcia, nowe miejsca, nowe pomysły, bardzo mi się to podobało. Świetna robota i oby następne porównania chciało Ci się tworzyć tak jak to Smile bo robią niesamowite wrażenie. Parę ładnych godzin na to poświęciłeś i to się ceni.
A teraz co do kamer i mojej chęci zakupu -
- Thinkware najsłabiej, zakup odpada
- Viofo poprawnie ale jednak nie zrobił szału jakiego się spodziewałem. Jak to pisał pizdys - ma za swoje Big Grin Poza tym miałem raz, zrobił mi psikusa w postaci awarii, zakup odpada
- niekwestionowany zwycięzca DOD. Tylko brak trybu parkingowego i clouda ech... było blisko i mógłbym kupować
- No i na koniec to....Ludzie z BlackVue co wyście zrobili z tą kamerą? Popatrzcie na jakość DOD i się uczcie. W minucie filmu 8:27 pierwsze nocne porównanie i co? Najdroższa kamera nagrywa...najgorzej... żenada. Mają cloud, dobry tryb parkingowy, zatem daję im szansę - poczekam czy wprowadzą poprawki co do jakości dopiero wtedy zdecyduję się na ewentualny zakup. Jeżeli nie to będę czekał aż w końcu powstanie coś co będzie chyba połączeniem DOD i BV Smile Ale z drugiej strony mogę czekać w nieskończoność... Ajajaj ciężkie to życie z tymi rejestratorami Smile

Ciekawostka w minucie 13:31 - ktoś zajumał koła z beemki E90 Wink
 
Odpowiedz
#13
(31-10-2017, 00:45:05)szaniu napisał(a): niekwestionowany zwycięzca DOD. Tylko brak trybu parkingowego i clouda ech... było blisko i mógłbym kupować
niestety to boli i mnie. bo Cloud w DR750S to niezastapiona zaleta ktora sprawia ze "przymykam oko" na jej inne "niedoskonalosci" bardzo boli ze w tak mocnej sprzetowo kamerze (DR750S) zasosowany zostal slaby objektyw F/2.0 i to jeszcze czesto zle wyregulowany, kamera i tak testowana byla z ostroscia (ktora sam poprawialem) bo gdybym tego nie zrobil wypadla by tak jak tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=cOlqx252DIo
https://www.youtube.com/watch?v=JqPXB9o92iI

tutaj ciekawe, reklama Blackvue DR750S ktora chwali super jasny i wyrazny obraz (z prawej) do konkurencji z lewej, ale ktory obraz jest wyrazniejszy?
Jaja - nie tak dziala tryb nocny Starvis... a jak pamietacie testy Warrior G1S to duzo jest tu podobienstw wlasnie z ta kamera

oficjalna reklama Blackvue:
https://youtu.be/M-fHPXnjDg4?t=9s

[Obrazek: sffspwp.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#14
(31-10-2017, 00:37:50)geos napisał(a): nie będzie zaskoczeniem, że jako obywatel ceniący sobie pierwsze miejsca w rankingach "econo" wybrałbym 2x Viofo A119 (bez S) Smile
Tylko, że cała reszta ma przynajmniej WiFi jako bazowy feature. Przymykając oko na łączność bezprzewodową i inne drobnostki przy zakupie takiego dualu nawet cebulakowi nie zatrzęsie się ręka Big Grin
 
Odpowiedz
#15
(31-10-2017, 00:45:05)szaniu napisał(a): @pizdys wielkie dzięki za test!
Fajne nowe ujęcia, nowe miejsca, nowe pomysły, bardzo mi się to podobało. Świetna robota i oby następne porównania chciało Ci się tworzyć tak jak to Smile bo robią niesamowite wrażenie. Parę ładnych godzin na to poświęciłeś i to się ceni.

Dzieki! Bede sie starac aby bylo coraz lepiej i wiecej takich nowych ujec i ciekawych miejsc, szczegolnie motywuje to kiedy piszecie, ze wam sie podoba!
cos jak "uśmiech naszego dziecka premią za trud wychowawcy" Big Grin LOL
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#16
@orion, hehe, może i tak. faktem jest, że takie porównania są bardzo fajne. ficzery też są fajne, ale co komu po wifi, cloudach, apkach kiedy w razie W nic z tego fimiku na dropboxie, ftp, google drive nie można będzie odczytać Smile jak to mówią cebulaki "first things first" -- czyli obraz na pierwszym miejscu Smile
 
Odpowiedz
#17
I tutaj pojawiaja sie wlasnie tez inne kwestie, bo np majac Clouda (ale troche gorsza jakosc nagran) mozna i cale auto zlokalizowac i odzyskac (zaoszczedzic), lub dostac notyfikacje ze wlasnie ktos uderzyl w auto (bo tak to dziala). i mozna zareagowac szybciej i "trafic" w moment kiedy nasza obecnosc jest niezastapiona - kazdy kto ma Clouda (blackvue) wie jaka to ogromna zaleta (ktora nie ukrywam ze sam bardzo polubilem).
a juz zabawa jest przednia kiedy oddaje auto do naprawy, zasiadam w domu przed TV i streamuje obraz z dzwiekiem na TV i ogladam (na zywo) co sie dzieje z autem (naprawde czuc sie mozna jak w czasach rodem z "21wieku") robi to tak ogromne wrazenie trudno to opisac.
Albo jak ktos sie kreci na parkingu w nocy - tez, bez wychodzenia z domu wlaczam Live View i patrze na wszystko z 1st planu.

oczywiscie co innego taka sytuacja, ale i tutaj tez nie jest powiedziane ze DR750S by sie nie sprawdzil (A nawet twierdze ze dalby rade):
https://www.youtube.com/watch?v=ekZwzzQ3zCs




albo tutaj, ale mam watpliwosci czy w ogole jakas kamera by zlapala tablice (napewno nazwe autobusu) ale czy tablice? Chyba nie...
https://www.youtube.com/watch?v=O0pX4a6AfEA


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#18
(31-10-2017, 01:03:57)geos napisał(a): jak to mówią cebulaki "first things first" -- czyli obraz na pierwszym miejscu Smile

Prawda. Odczytanie tablic w ruchu to podstawa. Ale nawet w tym aspekcie twierdzę, że w tym porównaniu DOD RC500S był lepszy od Viofo, a w innym porównaniu lepsza była Opia1.

Cenowo OK, producent wypuszcza nowe wersje firmware'u, niedociągnięcia konstrukcyjne są poprawiane (ale nadal są) - wszystko to jest duży plus. Ale wbrew pobożnym życzeniom niektórych ten "kryształ" nie jest bez skaz.

Zauważyłem, że Viofo pcha na rynek ponaprawne egzemplarze modelu A119S. Może się mylę, ale przy innych rzeczach, z którymi mam do czynienia takie sytuacje wynikają z problemów z awaryjnością.

Podsumowując: przymknąć oko na to, przymknąć na tamto... ja tego nie kupuję.
 
Odpowiedz
#19
@orion, z awaryjnoscia kamer Viofo A119 oraz A119S - twierdze ze wynika ona z ogrmonej / naglej popularnosci tych kamer - ktorych sprzedaz przerosla mozliwosci produkcyjne- oni nie byli w stanie wyrobic sie z produkcja kiedy ich kamery okazaly sie byc "tanie" a jakoscia dorownujace "najlepszym", a nawet przescigajace inne kamery za 4x wieksza cene... Moja A119S smiga az milo (w restach ciagle ta sama "sztuka") i mam wrazenie, ze pierwsi posiadacze pierwszych wersji (nie w okresie kiedy byl "boom" na te modele) sa zadowoleni i nic sie z kamerami nie dzieje (chyba).
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#20
Na samym początku dziękuję za super test. Wybór zwycięzcy jest bardzo trudny (w/g mnie), duże nadzieje pokładałem w Thinkweare ale się rozczarowałem . Bardzo dobrze wypada Viofo (szkoda że 1 kanałowa) DOD również sprawił się bdb. Zwycięzcą w moim odczuciu są ex aequo DOD i Viofo, ale z racji tego że nie można głosować na dwie głosuje na DODa.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Odpowiedz
#21
A wlasnie, ze mozna glosowac na dwie kamery Smile
Przewidzialem to, ze Viofo A119S zlapie was za "serce" i bedziecie chcieli ją wyroznic bo cena dala jej wygrana juz praktycznie na starcie,
trudno sie nie zgodzic bo to "forumowy HIT" od samego pocztku (czego sam nie ukrywam).

(31-10-2017, 00:37:50)geos napisał(a): ..nie ma się co oszukiwać, Viofo A119* (w obu wersjach) wyznaczyło pewien standard, którego przeskoczenie jest ciągle problemem dla niektórych, droższych modeli i być może bardziej renomowanych producentów.

trudno sie tu nie zgodzic... nie raz pisalem ze wielu producentow spac przez te kamery nie moze Wink jedno co moga robic to rozwijac opcje typu: wifi, cloud, dual-memory...

[Edit]

Lada dzien pokaze wam jak nagrywa kamera zbudowana tak samo jak DR750S tylko z gorszym objektywem bo z F/2.2 i to w dodatku na poprzedniej generacji Hisiliconie 3516D (tak to Warrior G1W) szczegolnie tryb Starlight z obnizona iloscia FPS to kolo 15FPS - zobaczycie ile mozna wyciagnac z IMX291 po warunkiem ze "dobrze sie zrobi Firmware" - wierze, ze to zmobilizuje producenta DR750S do radykalnych poprawek FW - ktorych tak bardzo sie od nich oczekuje, bo moza z tej kamery wyciagnac duzo wiecej.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#22
(31-10-2017, 08:08:00)bodino napisał(a): Na samym początku dziękuję za super test. Wybór zwycięzcy jest bardzo trudny (w/g mnie), duże nadzieje pokładałem w Thinkweare ale się rozczarowałem . Bardzo dobrze wypada Viofo (szkoda że 1 kanałowa) DOD również sprawił się bdb. Zwycięzcą w moim odczuciu są ex aequo DOD i Viofo, ale z racji tego że nie można głosować na dwie głosuje na DODa.

@bodino, zagłosowałem na dwie tak jak mnie serce oraz szkiełko i oko prowadziło (i jak widzę Ciebie też tak prowadzi) Smile

(31-10-2017, 01:18:57)pizdys napisał(a): I tutaj pojawiaja sie wlasnie tez inne kwestie, bo np majac Clouda (ale troche gorsza jakosc nagran) mozna i cale auto zlokalizowac i odzyskac (zaoszczedzic), lub dostac notyfikacje ze wlasnie ktos uderzyl w auto (bo tak to dziala). [...]
słuszne uwagi, nie pomyślałem o tym, pewnie dlatego, że nigdy nie doświadczyłem ani nie interesowałem się takimi ficzerami (poza zainteresowaniem Xiaomi DVDR, któ©e posiada wi-fi, ale tam głównie ze względu na jakość rejestracji vs. Viofo gdy rozważałem zakup jednej z nich).
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości