Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO A119 [Novatek NT96660 + Omnivision OV4689]
W dniach 9-12 stycznia w Las Vegas na targach Consumer Electronics Show
Viofo zademonstruje model A119 Pro.
Z tego co piszą...:
"The pro will be with a new sensor and new lens, same design as current A119, we want to bring better video quality to the market. Also there is a new designed dual lens module"
...to chcą chyba zaprezentować dwukanałową wersję
 
Odpowiedz
(27-12-2017, 23:57:22)szaniu napisał(a): W dniach 9-12 stycznia w Las Vegas na targach Consumer Electronics Show
Viofo zademonstruje model A119 Pro.
Z tego co piszą...:
"The pro will be with a new sensor and new lens, same design as current A119, we want to bring better video quality to the market. Also there is a new designed dual lens module"
...to chcą chyba zaprezentować dwukanałową wersję

Dual lens raczej oznacza dwa obiektywy w jednym urządzeniu - jak np. w Xiaomi Mi 6
 
Odpowiedz
ciezko powiedzec co wymysla...
zastanawia mnie jaki CPU bedzie uzyty, bo Novatek choc przetwarza obraz super to barki w trybach parkingowych chyba skutecznie mogly ich odstraszyc od kolejnej kamery z NTK, choc patrzac na cala linie kamer Viofo nic po za kamerami na Novatekach chyba nie robia? Novatek 2K patrzac na A119 radzi sobie swietnie, i gdyby to polaczyc z lepsza matryca majaca WDR (nie HDR) mogla by byc ciekawa propozycja, a ze Novatek wspiera Low-Bitrate to trybem parkingowym moglby byc swietny tryb rodem z kamery Street-Storm CVR - czyli wlasnie automatyczny tryb niskiej kompresji w trybie parkingowym (moim zdaniem najlepszy tryb parkingowy jaki wymyslono).

Byc moze zastosuja nowego Novateka NT96680 wspierajacego 4k oraz H.265, byc moze i buforowane tryby parkingowe sie pojawia....wtedy to naprawde zrobiliby niezla kamere i duza zadyme wsrod konkurencji! Big Grin
plany Novateka mowily o 96680 na rok 2015 ale cos poszlo nie tak (i moze juz w 2017 jest?)

http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=...#pid112230
[Obrazek: novatek.jpg]

Przyszly rok 2018 moim zdaniem bedzie rokiem kamer 4K, z tego co wiemy 
Blackvue DR900S ma miec 4K, 
DOD Dante (4K), 
Next-Base 612GW (4K), 

a, ze Viofo nie daje sobie "w kasze dmuchac" to napewno nie beda w tyle za konkurencja (nie oddadza rynku bez walki).

zobaczymy, ale mamy ta przewage ze mozemy sie opierac na specyfikacjach ogolnie dostepnych zamim produkt jeszcze bedzie gotowy, i znajac czesciowe dane (np rozdzielczosc i wielkosc pixela) mozna zawezic poszukiwania matryc do zaledwie kilku jak np:

[Obrazek: ufsfsf.jpg]
[jedna z niewielu matryc majaca 8.51mpx to Sony Exmor R Starvis IMX274LQC 8.51mpx@1.62um Big Grin]

robi sie ciekawie, bo konkurencja wsrod producentow kamer samochodowych jest b.duza, 
a to moze tylko oznaczac, ze musza sie lepiej starac, robic mniej bledow projektowych, stosowac lepiszej jakosci kluczowe elementy jak np. optyka, a cene narzucic taka aby nikt nie poszedl do "konkurencji" Big Grin
czyli same korzysci dla nas!  Angel
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
(26-12-2017, 17:32:23)selekta napisał(a): Właśnie uruchomiłem swoją 119A. Lekkie rozczarowanie co do jakości. Myślałem, że w dzień jakość obrazu będzie lepsza od mojej GoPro Hero 3 Black z 2012, której czasem używałem, ale wgrałem 3.4 Beta i jest w miarę ok, czekam na nocny test. Rozumiem, że obraz nie ma być ładny, ma umożliwiać odcyfrowanie tablic, stąd to nienaturalne przeostrzenie obrazu.

Jak na razie, nie mam problemu ze znikającymi ustawieniami przy beta firmware. Z tego, co czytam na dashcamtalk, trzeba najpierw wgrać loader od  3.4, potem dopiero firmware, żeby nie tracić ustawień.

Loader, czyli plik LDBA119.bin z oficjalnego pakietu 3.4 znalazłem tu:
http://support.viofo.com/support/solutio...a-firmware
Wgrywamy go na kartę, uruchamiamy kamerę, wyłączamy, potem kasujemy loader z karty i wtedy dopiero wgrywamy na nią betę.

Dajcie znać, czy to komuś pomogło.

Pomogło, dzięki :-) Teraz z HDR nie gubi ustawień...
Viofo A119 GPS + CPL
 
Odpowiedz
Mam kamerę VIOFO model A119-G wersja V2, kupiłem kartę microSD firmy GoodRAM model M3AA (w sklepie Sferis.pl) GOODRAM micro SDXC MLC 64GB CL10 + adapter DED. - M3AA-0640R11-DD. Niestety coś jest nie tak z tą kartą, najpierw nagrywa normalnie a potem nagle kamera pika/ wydaje sygnał ostrzegawczy. Nagrywa tylko 2 GB a potem kamera nie reaguje na nic, nie nagrywa, zawiesza się Sad

W kamerze tej testowałem kartę pamięci GoodRAM tylko inny model = dokładnie ten:
https://www.sferis.pl/goodram-all-in-one...11-p509311
A tutaj jest wszystko OK, powodem zmiany karty była chęć przetestowania MLC zamiast TLC.

Zmiana polegała na podmianie karty, nie zmieniałem softu (pomimo że mam wgrany v3.3), nie grzebałem w niczym, karty sformatowałem na FAT32 przy pomocy znanego urządzenia.

Co ciekawe na obie karty firmy GoodRAM kupowane w sferis.pl a na jednej jest MADE IN TAIWAN (tej która jest problematyczna) a na drugiej nic nie jest napisane.

Zdjęcia kart:

[Obrazek: 3a0bcbf3185bb346.jpg]

[Obrazek: e68b16b197702294.jpg]

Pytanie moje takie: czy można zwrócić rozpakowaną kartę microSD ? Zamawiałem przez internet, z odbiorem osobistym w Krakowie, i zastanawiam się ...
 
Odpowiedz
Można oddać rozpakowana. Ja tak oddałem evo 64gb

Tapniete z S8
 
Odpowiedz
Niestety karty GOODRAM gryzą się z A119/A119S, nawet te karty dedykowane do rejestratorów jazdy (MLC). Aktualnie najbardziej niezawodne są Samsungi EVO pomarańczowe.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
No ale właśnie GOODRAM zwykły TLC mam dość długo, nie wiem kilka miesięcy i jak na razie nie było żadnych problemów, powodem zmiany było jak pisałem w/w.

Mam kartę Karta micro ADATA Premier UHS-1/class10+adapter 64GB GB i ona w sumie również pasuje do A119, koledze zamontowałem na Toshiba Karta Pamięci Exceria Micro SDHC SDXC 64GB Class 10 UHS-I + Adapter - THN-M302R0640EA w A119 i wszystko jest OK - zadowolony.

Jedynie mnie spotkało rozczarowanie jeśli chodzi o dedykowaną do rejestratorów kartę microSD, szok!
 
Odpowiedz
Temat z kamerami na Novatekach i kartami Goodram znany nie od dzis,
ryzyko problemow jest duze, rozwiazaniem jest tu tylko i wylacznie aktualizacja oprogramowania (ale to producent kamer Viofo A119/A119S musi najpierw  dodac do Fw kamery info o pamieci Goodram aby one w 100% dzialy).

[Info o problemach z GoodRam oraz A119/S dodane to tabeli w temacie o kartech pamieci]
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=13995
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
(30-12-2017, 19:45:01)pizdys napisał(a): [Info o problemach z GoodRam oraz A119/S dodane to tabeli w temacie o kartech pamieci]
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=13995

Można dodać info, że VIOFO A119-G V2 z FW v3.3 działa bez problemów z:
- Toshiba 64 GB model THN-M302R0640EA (KLIK)
- ADATA 64 GB model AUSDX64GUICL10-RA1 (KLIK)
- GOODRAM 64 GB model M1A4-0640R11 (na razie bez problemów) (KLIK)

Przed chwilą wgrałem FW v3.4 zobaczymy co się będzie działo Smile


Tyle jest TUTAJ dystrybutorów VIOFO, ciekawe czy ktoś napisze do producenta z informacją "hello, goodram nie działa z waszymi produktami".
 
Odpowiedz
Bdb - czyli całkowicie bezproblemowo działają również karty MIXZA w wersji 64GB oraz 128GB.

Są nieco tańsze od samsungów EVO - te z kolei są potwornie podrabiane więc można się naciąć.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 55 gości