Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: czy jestes zadowolony z tej baterii na ogniwach LiFePO4, ktorej?
TAK [Cellink B, NEO6, NEO9, PRO]
TAK [Blackvue B-124]
TAK [IROAD POWER PACK / GPACK]
NIE jestem zadowolony...
ciagle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cellink B [Power Bank zaprojektowany dla kamer CAR DVR]
Zaraz odpisze
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Uff Smile fajnie ze juz wstales Smile
 
Odpowiedz
A wiec, nie laduje bo przy podlaczeniu nie ma wiecej niz 12V
Sytuacja A
1) Podlaczasz zasilacz 12V, 
2) Cellink widzi podlaczone 12V
3) Cellink czeka 8sek
4) Slychac beep
5) Cellink rozpoczyna ladowanie obciazajac zasilacz i tworza sie straty na przewodach, w konsenwencji do cellinka trafia mniej w zaleznosci od strat na przewodach. W twoim przypadlu jeszcze bez obciazenia jest 11.8V wiec zapewne dlatego nie rozpoczyna ladowania
6) jak podczas ladowania bedzie dalej spadac w dol to ladowanie zostanie przerwane i beszie slychac 2x beep

Sytuacja B (twoja)
1) podlaczasz zasilacz 12V
2) Cellink widzi podlaczone 11.8V
3) nie laduje bo widzi ze masz wyladowany akumulator i czeka az alternator go podladuje.

Wymien te rezystory, odlacz kabel o ktorym mowa (tam na forum), i ile tam pisza prawde i zrobisz to poprawnie to napewno bedzie dzialac, ale widze ze wstepne polaczenia zrobiles "profesjonalnie" z koszulkami termo-kurczlywyni wiec mam wrazenie ze cos juz potrafisz Smile

Co do Amp zasilacza i przypadku ze daje on za malo:
Sytuacja C
1) podlaczasz zasilacz 12 a nawet 13V
2) cellink widzi tyle samo (12-13V)
3) cellink czeka 8sek
4) slychac Beep
5) i teraz z uwagi ze natezenie jest za male napiecie spada w dol do np 8V w przeciagu 1sek od rozpoczecia ladowania
6) cellink przerywa ladowania i robi 2x Beep Beep
7) znowu na wejsciu jest 12-13V 
8) znowu 8sek czekania 
9) i rozpoczynanie ladowania oraz przerwanie ladowania (i tak w kolko).
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Dziekuje

Hmm...czym jest spowodowabe to ze Twoj xbox ma 12.1 a moj 12.03V
 
Odpowiedz
Chyba sa to inne wersje...
Ale bez obaw, sprawdz czy na nim pisze wiecej niz 10A i bedzie super.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
12V 16.5A

@pizdys ostatnie pytanie. Mam wrzucac rezystory te co Ty czy te co na tym drugim forum do ver.00 ?
 
Odpowiedz
Daj takie jakie do Twojej wersji zalecaja.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
(18-08-2018, 14:02:22)pizdys napisał(a): A wiec, nie laduje bo przy podlaczeniu nie ma wiecej niz 12V
Sytuacja A
1) Podlaczasz zasilacz 12V,
2) Cellink widzi podlaczone 12V
3) Cellink czeka 8sek
4) Slychac beep
5) Cellink rozpoczyna ladowanie obciazajac zasilacz i tworza sie straty na przewodach, w konsenwencji do cellinka trafia mniej w zaleznosci od strat na przewodach. W twoim przypadlu jeszcze bez obciazenia jest 11.8V wiec zapewne dlatego nie rozpoczyna ladowania
6) jak podczas ladowania bedzie dalej spadac w dol to ladowanie zostanie przerwane i beszie slychac 2x beep

Sytuacja B (twoja)
1) podlaczasz zasilacz 12V
2) Cellink widzi podlaczone 11.8V
3) nie laduje bo widzi ze masz wyladowany akumulator i czeka az alternator go podladuje.

Wymien te rezystory, odlacz kabel o ktorym mowa (tam na forum), i ile tam pisza prawde i zrobisz to poprawnie to napewno bedzie dzialac, ale widze ze wstepne polaczenia zrobiles "profesjonalnie" z koszulkami termo-kurczlywyni wiec mam wrazenie ze cos juz potrafisz Smile

Co do Amp zasilacza i przypadku ze daje on za malo:
Sytuacja C
1) podlaczasz zasilacz 12 a nawet 13V
2) cellink widzi tyle samo (12-13V)
3) cellink czeka 8sek
4) slychac Beep
5) i teraz z uwagi ze natezenie jest za male napiecie spada w dol do np 8V w przeciagu 1sek od rozpoczecia ladowania
6) cellink przerywa ladowania i robi 2x Beep Beep
7) znowu na wejsciu jest 12-13V
8) znowu 8sek czekania
9) i rozpoczynanie ladowania oraz przerwanie ladowania (i tak w kolko).

Jest również możliwość, że sprzedano ten zasilacz ponieważ ma uszkodzoną elektronikę. Pod obciążeniem spada napięcie i konsola się wyłączała.
Dużo jest takich zasilaczy z konsol na rynku wtórnym.
Czyli sytuacja C opisana przez @pizdys.
Trzeba by było sprawdzić pod obciążeniem ten zasilacz.
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
Jak dorzucę rezystory i dalej będzie problem to zacznę weryfikować pod innym względem

Facet w sklepie podłączał przy mnie ten zasilacz do konsoli i załączyła się ... no zobaczymy

Hmmm a czy cellinki neo/B-124 piszczą ? bo ja w sumie nigdy się nie przysłuchiwałem, bo zawsze patrzę na aplikację ....
 
Odpowiedz
(20-08-2018, 12:43:46)luk4as napisał(a): Jak dorzucę rezystory i dalej będzie problem to zacznę weryfikować pod innym względem

Facet w sklepie podłączał przy mnie ten zasilacz do konsoli i załączyła się ... no zobaczymy

Hmmm a czy cellinki neo/B-124 piszczą ? bo ja w sumie nigdy się nie przysłuchiwałem, bo zawsze patrzę na aplikację ....

Bo tak to właśnie jest, zasilacz i konsola działa dopóki nie odpalisz gry i grafika nie zaczyna żreć prądu. A wtedy shutdown..

A tak na marginesie, to rozwiązanie z prawie darmowym zasilaczem na 15A jest REWELACYJNY!! Wooow
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
Zasilacz zrobiony. W miejsce 10 ohm wrzucilem 43 ohm. Kabelek czarny odlutowany i dorzucone 390 ohm. Napiecie wyszlo 14.38 V

Nie obciazalem wiec nie wiem czy dziala. Jutro podepne pod cellinka i dam znac





 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 5 gości