Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciagle sie zastanawiam nad zakupem...
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663]
@marekelb, dzieki,
Podsumowanie jeszcze jest tworzone,

Zawilosci z kablem zaraz poprawie aby lepiej bylo to zrozumiale, ale Viofo nadal ten tryb przejscia poprawia i nie wiem jak bedzie w oficjalnym fw - bo obecnie sa to beta fw.

Kat widzenia to tez kwestia jeszcze nie do konca pewna i nie potrafie tu sie wypowiedziec, z przykladow z innego forum wynika ze kat w nowych kamerach jest minimalnie mniejszy, ale napewno nie az tak jak to jest sugerowane (30stopni roznicy), kwestia jest otwarta bo nie ma tu zadnych 100% pewnych info w tej sprawie, viofo tez "prowokuje" bo sie nie wypowiada, czekamy na jakis "przelom".
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Mi sie wydaje ze Viofo nie to ze prowokuje tylko przemilcza tematy w ktorych ewidentnie daje ciala. Przykladem jest chociazby odpowiedz ktora umiescil nasz kolega @marekelb odnosnie ostetecznej wersji. W skrocie - cos tam poprawilismy a cos nie.
 
Odpowiedz
Kamere zakupiłem po długim analizowaniu filmów/porównań na yt oraz na tym forum. Jeśli producent zmienia specyfikacje (bez znaczenia czy to zmiana na + czy -) , to uczciwie byłoby poinformować o tym konsumentów.
Korzystając z tego forum zwracam się do Viofo o oficjalne i jak najszybsze wyjaśnienie.

Ps. I tak czekam na kabel hardwire oraz  na neo9, jeśli ktoś chciałby potestować ją osobiście to mogę użyczyć.
 
Odpowiedz
Hmm, dawno nam VIOFO nie zrobiło niespodzianki z kombinowaniem przy obiektywach... no ale takie są przywileje "dyktatora". ;P

Jeszcze w tym tygodniu w WR24 powinno być gotowe porównanie 1:1 obydwu wersji obiektywów w A129, aby każdy mógł się przekonać jakie realnie różnice ta zmiana wnosi. Stay tuned.
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
Chcielibyśmy się odnieść do zmian obiektywu w VIOFO A129. Nowy obiektyw posiada parametry F1.6 oraz kąt ok. 130st. Otrzymaliśmy informację, że zmiana umożliwi korzystanie z filtrów CPL przeznaczonych do wcześniejszych modeli.
W przyszłym tygodniu spodziewamy się pierwszej dostawy przewodów hardwire.

Pozdrawiamy
Zespół VIOFO.PL
http://www.viofo.pl
 
Odpowiedz
"Otrzymaliśmy informację, że zmiana umożliwi korzystanie z filtrów CPL przeznaczonych do wcześniejszych modeli."

Fajne wytlumaczenie. Tylko kto kieruje sie przy wyborze kamery zeby pasowala do starego CPL ? Albo inaczej po co czekalismy te 3 tygodnie na nowy CPL skoro mamy nowe obiektywy ?

A odnosnie kabla hardwire czy juz wiadomo czy wtyczka zostala poprawiona na tyle zeby mozna bylo ja w normalny sposob bez kombinowania podlaczyc do kamery ?
 
Odpowiedz
(13-11-2018, 17:50:09)evad napisał(a): Hmm, dawno nam VIOFO nie zrobiło niespodzianki z kombinowaniem przy obiektywach... no ale takie są przywileje "dyktatora". ;P
Aktualnie na stanie jaką macie wersję?
 
Odpowiedz
(13-11-2018, 19:49:07)Nerdherd napisał(a):
(13-11-2018, 17:50:09)evad napisał(a): Hmm, dawno nam VIOFO nie zrobiło niespodzianki z kombinowaniem przy obiektywach... no ale takie są przywileje "dyktatora". ;P
Aktualnie na stanie jaką macie wersję?
Jutro (środa) przejrzę magazyn i dam znać, ale większość zapasu prawdopodobnie jest ze starym obiektywem.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
Na wyrywki sprawdzony stan magazynowy w WR24.PL - z tych A129, które sprawdziłem, wszystkie są jeszcze w wersji V1 (cienka obwódka wokół soczewki). Sprawdziłem ok. 6-7 sztuk.

Dzięki wsparciu @viofo.pl mam już na biurku testowe egzemplarze V1 vs V2 do testów:

[Obrazek: labelv1v2w.jpg]

Wrzucimy kamerki do auta i na dniach przygotujemy road test porównawczy pokazujący realną różnicę między wersjami. Przy okazji, zmiana wersji obiektywu dotyczy też kamery tylnej.
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
@evad dziękujemy za konkrety !
 
Odpowiedz
(14-11-2018, 15:32:34)evad napisał(a): Dzięki wsparciu @viofo.pl mam już na biurku testowe egzemplarze V1 vs V2 do testów:

[Obrazek: labelv1v2w.jpg]

Bardzo ciekawe jaka jest faktycznie różnica. Bo patrząc na konstrukcję i średnice soczewek, sfery i kolor powłoki to dwa różne obiektywy. A sensor jest ten sam? Że tak wsadzę kij w mrowisko[Obrazek: tongue.png]

I jeszcze przynudzę z innej mańki....czy nasz kochany dyktator będzie czekał kolejne 3 tygodnie(czytaj 3 miesiące) od pojawienia się kabla by wypościć FW oficjalny z LB?
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 5 gości