Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi 70Mai Dash Cam Pro [Hi3556 + Sony Starvis IMX335]
#34
Nie pogniewajcie się, ale ... jakość zapisu odpowiada (jakby) cenie kamerki :/
@maariaan, czy te filmiki rzeczywiście są w najwyższej rozdzielczości ??
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
#35
(30-11-2018, 14:28:50)hsurim napisał(a): Nie pogniewajcie się, ale ... jakość zapisu odpowiada (jakby) cenie kamerki :/
@maariaan, czy te filmiki są w najwyższej rozdzielczości ??

a czemu mielibyśmy się pogniewać? Za 170pln to można sie pobawić, potestować a i tak mieć lepszy rejestrator niż w tej cenie z allegro. Po za tym, przynajmniej dla mnie to nie ma kręcić filmów z wakacji tylko w razie potrzeby udowodnić ze światło nie było czerwone albo że ktoś cofał na rondzie etc.

Moje sample są w 2560x1440 30fps i to jest ustawienie domyślne kamerki, można zmienić jeszcze na 2592x1944 30fps ale na razie tego nie zrobiłem, bo podejrzewam nie będzie to miało wpływu na jakość.

Pozdr.
 
Odpowiedz
#36
(30-11-2018, 14:17:10)maariaan napisał(a): Wymyśliłeś może co to za ustawienie P/N z app?

Jeszcze nie, mam nadzieję że to jest opcja na wyłączenie firmowego loga Smile

Muszę uaktualnić jedną uwagę z pierwszego postu: nie widziałem różnicy pomiędzy włączonym a wyłączonym nagrywaniem, bo przycisk którym się bawiłem jedynie włączał/wyłączał zapis dźwięku, pomimo wyświetlania komunikatu "recording enabled".
 
Odpowiedz
#37
(30-11-2018, 14:40:26)LDevil napisał(a):
(30-11-2018, 14:17:10)maariaan napisał(a): Wymyśliłeś może co to za ustawienie P/N z app?

Jeszcze nie, mam nadzieję że to jest opcja na wyłączenie firmowego loga Smile

niestety, to logo jest na filmikach w obu ustawieniach... myślałem ze może przy jednym z ustawień nie będzie tych miniaturek, ale też są.

trzebaby mieć dwie kamerki, jedna z ustawoeniem P druga z N sfilmować ten sam ruch drogowy i porównać... a może to w ogóle martwa ustawa bo przecież w kamerce jej nie ma? 
ZAGADKA!
pozdr.
 
Odpowiedz
#38
LDevil oraz @maariaan, dziekuje za sample, z mojego doswiadczenia oraz ocen nagran moge powiedziec ze:
- kamera drzy na mocowaniu, a HDR bardzo nie dziala korzystnie kiedy klatki "wypadaja" i nie sa synchronizowane, jakosc traci co widac co kilka sekund jazdy. Czy faktycznie czuc luzy miedzy kamera a mocowaniem?

- z tego co widze kamera nie redukuje szumow, i z 2 klatek HDR sa one nanoszone na siebie przez co jest ich 2x wiecej, szczeglolowosc miesza sie z szumem i ogolna charakterystyka sprawia wrazenie nieostrej (moim zdaniem Firmware bedzie tu poprawiony).

- Starvis nie dziala na miare swoich mozliwosci (nie ma go), a HDR potwierdza jedynie zwykly tryb nocny (wiec tu mozna jeszcze oczekiwac na firmware).

- czarnego koloru praktycznie nie ma w ogole, swiadczy to o programowym podbuciu jasnosci a nie sprzetowych mozliwosciach sensora,

nizje kilka scen, widac tez ze szyba w nocy sporo zabrala z jakosci:

rozdwajanie sie HDRa (2 lampy, swiatla w ramkach...):

[Obrazek: 2x.jpg]

slaby DR (dolny zakres nie jest dobrze dobrany):

[Obrazek: 3xzjz.jpg]

[Obrazek: 4x.jpg]

zarysowania szyby i szumy,
HDR powinien pomoc je eliminowac a nie dodawac, ze zdwojona sila!

[Obrazek: 5xzxz.jpg]

kamera na tym etapie sprawia wrazenie "szybko" wydanej bez optymilizacji jakosci nagran, brak tu tego czego mozna oczekiwac czyli:
+ 3DNR - redukcja szumow - kompletnie jej brak!
+ HDR jest slabo zoptymalizowany, klatka szybko naswietlana w ogole nie ma priorytetu po za tym ze niszczy jakosc "wypadaniem" z klatki doswietlonej.
+ takie rozdwajanie sie obrazow, nie pomaga ani kompresji (szczegolnie na Youtube) ani jakosci, caly obraz pixelizuje i sie sypie.

nie jest zle, nie nazwalbym tego "jaka cena, taka jakosc nagran", bo od strony sprzetowej ta kamera bije na glowe nawet A129 i A119, jednak sporo jeszcze wypada poprawic od strony oprogramowania, bo nie jest dobrze zoptymalizowane. Czekam na moja kamere, skontaktuje sie z Xiaomi aby sprobowac z nimi uzgodnic czego sie tu oczekuje. Zobaczymy tez jak zareaguja na LB Tongue

Jeszcze raz bardzo dziekuje za nagrania, sa one bardzo pomocne!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#39
(30-11-2018, 16:21:48)pizdys napisał(a): LDevil oraz @maariaan, dziekuje za sample, z mojego doswiadczenia oraz ocen nagran moge powiedziec ze:
- kamera drzy na mocowaniu, a HDR bardzo nie dziala korzystnie kiedy klatki "wypadaja" i nie sa synchronizowane, jakosc traci co widac co kilka sekund jazdy. Czy faktycznie czuc luzy miedzy kamera a mocowaniem?

@pizdys  Dzięki za rzetelną analizę przesłanego materiału.

tak jak pisałem wcześniej - miedzy kamerką a mocowaniem jest luz, dość duży (pewnie z pół milimetra) ale "ciasny" także kamera nie lata luźno ale da się ją lekko poruszać na boki. 


Z tego co piszesz zrozumiałem ze kamerka ma potencjał hardware ale software jeszcze jest w polu, cóż takie efekty kupowania czegoś w preorderze. Czekamy na reakcje producenta i aktualizacje.

Pozdr.
 
Odpowiedz
#40
Firmware to jedno, ale luzy to cos czego nie powinno tu byc, nie wiem czy to pojedynczy przypadek czy cala partia...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#41
Potwierdzam - kamerką da się trochę ruszać na boki, ale nie są to duże wartości.

Chciałem sprawdzić czy kamera może sama sięwyłączy po chwili braku zasilania, ale niestety tak nie jest. Jak nie wyłączełem kamerki po wyjściu z samochodu, to kamera ponagrywała jeszcze 20 minut materiału i się wyłączyła. Natomiast po ponownym włączeniu prosiła o ustawienie daty :/
 
Odpowiedz
#42
@LDevil,
To akurat zla informacja,
Kamera powinna blyskawicznie sie wylaczyc.
A data powinna byc zapamietana nawet gdyby baterii w ogole nie bylo, bo date utrzymuje oddzielna bateria (RTC).

Czekam z niecierplIwoscia na moja 70 mai pro.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#43
(01-12-2018, 13:07:59)pizdys napisał(a): @LDevil,
A data powinna byc zapamietana nawet gdyby baterii w ogole nie bylo, bo date utrzymuje oddzielna bateria (RTC).

Na zdjęciach z FCC nie widzę oddzielnej baterii:
https://fccid.io/2AOK9-MIDRIVED02/Intern...os-4048579

Ostanio włączyłem tryb parkingowy - można tam ustawić czas jego działania od 20 do 50 minut. Jeszcze nie wiem co to znaczy - że będzie przez tyle nagrywał, czy też przez taki czas będzie działać czujnik ruchu.

Po wyłączeniu zapłonu przez niecałą sekundę pojawił się na ekranie komunikat o trybie parkingowym i chyba rzeczywiście ten tryb się włączył, bo po powrocie z zakupów kamera miała nadal ustawioną datę (ale nie sprawdzałem jescze czy coś się nagrywało).

Kolejnym problemem (który nie naprawi się nowym firmware) jest umiejscowienie slotu na kartę microSD. Nie dość, że trzeba kartę dość głęboko wcisnąć do slotu aby zaskoczyła, to jeszcze jest on niestety po tej samej stronie co przewód zasilający. Co przy montażu jak najbliżej lusterka praktycznie uniemożliwia wyjęcie karty bez zdejmowania kamery.
 
Odpowiedz
#44
Tam jest bateria li-ion w obudowie kondensatora tak jak ma kamera Vico MF3:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid258254

Po za tym widac ze ma ona spory radiator na CPU pomimo ze to 1Ch z H.265

Pokazuje to ze producent Blackvue 4K popelnil ogromny blad konstrukcyjny w swojej DR900S nie dajac absolutnie niczego na CPU co by go chlodzilo, przez co kamera przegrzewa sie bardzo czesto. A powinno byc odwrotnie bo Blackvue kosztuje 2500zl a Xiaomi 200zl.

Co do Xiaomi, czy ja dobrze "niewidze"? Nie ma baterii RTC?
Ktos znalazl?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości