• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Street Storm CVR-A7810-G Ambarella A7 +OV4689 ciekawa kamera
Od kilku tygodni coraz bardziej staje sie popularna pewna nowa kamera na znanym (choc nie do konca idealnym) procesorze Ambarella A7 (znanym z kamer VicoVation Marcus 3 za 900zl),
kamere na tym samym CPU juz "probowal" zrobic Prestigio (Multicam 575w), ale niestety testy jednego uzytkownikow forum (podziekowania dla przecinek007) potwierdzily jedynie wyzszosc G1WH za 150 - 180zl, i choc prestigio mialo
"potencial" obraz okazal sie nie byc wystarczajaco dobry (zapewne przez zlaba optyke),

kamere na ktora chce zwrocic uwage to "Street Storm CVR-A7810-G"
do rzeczy:
Procesor: Ambarella A7 (ten sam co w Marcus 3, Marcus 4, Marcus 5)
Matryca/Sensor: OmniVision OV4689 //4.0MPx (malo znana matryca, zakres swiatla 64,6dB ale ma jedna ogromna przewage nad Aptina oczym pozniej)
dla przypomnienia matryca Aptina AR0330 uzyta w DOD LS430W to 72.4dB), jezeli nie wiesz co to WDR/HDR i zakres swiatla to czytaj tu: viewtopic.php?f=28&t=2715

zastosowana optyka: 6- Elementowa, szkalana (niby jak w DOD/GT/G1WH) Przesłona F1.8 co jest takze dobrym parametrem.

GPS - Tak, 1x sec.

w/g specyfikacji kat widzenia az 170stopni, ale bez obaw - realny obszar widzenia to 140,
dla przypomnienia wiekszy kat = nierealnie oddalony obraz (w wielu przypadkach).

[Obrazek: out.php?i=845179_untitldfded.png]

kamera robi sie coraz bardziej popularna za sprawa oczywiscie nagrywanego obrazu/ceny (okolo 250zl) i z uwagi na fakt ze polaczenie Ambarella A7 tym razem z sensorem OV4689 okazauje sie
bardziej wydajne niz w przypadku Marcus 3 dlaczego? sprytnie wykorzystano programowo mozliwosci matrycy oraz szybki procesor, o czym nizej,

sensor OmniVision OV4689 specyfikacja: http://www.ovt.com/download_document.ph ... nsorid=136

Sensor OV4689 pomimo ze nie osiaga sprzetowo zakresu WDR (podobnie jak Aptina AR0330) jest bardziej wydajny ze wzgledu ze osiaga 120 klatek przy 1080p !!!! (Ar0330 w DOD LS430W ma 60FPS),

[Obrazek: out.php?i=818328_dsd.jpg]

ta sprytna specyfikacje wykorzystano do programowego uzyskania efektu WDR(HDR w przypadku 64dB), czyli dwa zdjecia zrobione z roznymi czasami naswietlania co daje efekt nastepujacy:

[Obrazek: out.php?i=818333_temp2.0x0-1-.jpg]

sprytnie?

kamera staje sie coraz bardziej popularna i zapowiada sie obiecujacym produktem,

przykladowe nagrania:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mn4NLktNrW8[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xxM_2BSLMDM[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=QHJ_UQYqLFI[/youtube]

podsumowujac:

kamera godna uwagi szczegolnie dla kogos kto szuka kamery z GPS, w niskiej cenie
w przypadku kamery G1WH (obecnie chyba najlepszego produktu w cenie) ktora niestety GPSu nie posiadala jest to ciekawe rozwiazanie.

jest to dosyc nowy produkt na nowym i ciagle udoskonalanym (szczegolnie programoawo) procesorze, ale mysle ze ciekawa propozycja,

[Obrazek: out.php?i=818354_12.jpg]
[Obrazek: out.php?i=818355_12-1-.jpg]
[Obrazek: out.php?i=818356_t2ud4kx.hxxxxxxxxx-404409158.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
Bardzo ciekawa kamera. Czekam na porównanie z serią LS.
Co ciekawe OmniVision jest też montowany w Marcusie 4. Jestem bardzo ciekaw jak się sytuacja rozwinie.
[Obrazek: bErt89d.jpg]

Odpowiedz
Ok a jakies linki gdzie to mozna kupic???
Pomogłem ? Doradziłem ? Podzielasz moje zdanie/poglądy? POSTAW PIWO, a ja wypije Twoje zdrowie !! SmileSmileSmile

Odpowiedz
kamere mozna kupic min. na foxoffer.com kryje sie ona pod nazwa "g90", ale warto jeszcze poczekac na wiecej testow i opinii innych wlascicieli, poki co opinie pozytywne a popularnosc coraz wieksza.

Rzeczywiscie jak pisze S3kawek, nowy Marcus 4 rowniez bedzie stosowac takie polaczenie A7 z OmniVision, co zdaje sie tylko potwierdzac ze to moze byc dobry krok ku lepszemu dla VicoVation ktory zebral ostatnio bardzo negatywne opinie na ich ostatnim produkcie (Marcus 3).

Wszystko zapowiada sie bardzo obiecujaco,
Do popularnosci na miare G1WH i GT550WS jeszcze daleko,
ale byc moze to bedzie ciekawe i dobre polaczenie,

Nizej film od Vico z zapowiadanymi kamerami w tym Marcus 4

[youtube]http://youtube.com/watch?v=WTxYJAnHOHY[/youtube]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.

Odpowiedz
witam
czy ta kamerka ma na pewno GPS??

bo w opisie na stronie foxoffer nic nie mogę o tym znaleźć ( linku niestety nie mogę dodać Wink )

czy może jest jakaś inna wersja z GPS?

pozdrawiam

Odpowiedz
Street storm cvr-a7810-g ma GPS (w mocowaniu kamery)
G90 - prawdopodobnie nie ma...i nie wiem czy podlaczenie mocowania z GPS uaktywnie GPS w kamerze.

Street storm cvr-a7810-g ma problemy z dzialaniem GPS, producent tych kamer pracuje nad rozwiazaniem problemu,
z informacji podanych przez producenta problemem jest procesor ktory jest bardzo obcizazony przerabianiem efektu HDR na tyle ze nie wyrabia z GPS.

ciekawe jak Marcus 4 daje rade...z GPS w trybie HDR...

Odpowiedz
Czy można kupić model G90 z GPS?

Odpowiedz
pizdys napisał(a):Street storm cvr-a7810-g ma GPS (w mocowaniu kamery)
G90 - prawdopodobnie nie ma...i nie wiem czy podlaczenie mocowania z GPS uaktywnie GPS w kamerze.

Street storm cvr-a7810-g ma problemy z dzialaniem GPS, producent tych kamer pracuje nad rozwiazaniem problemu,
z informacji podanych przez producenta problemem jest procesor ktory jest bardzo obcizazony przerabianiem efektu HDR na tyle ze nie wyrabia z GPS.

ciekawe jak Marcus 4 daje rade...z GPS w trybie HDR...

Oby Marcus 4 sobie radził. Wczoraj zamówiłem dzisiaj mam dostać.

Odpowiedz
Info:
Procesor Ambarella A7 wspiera pelny format SDXC - exFAT (Extended File Allocation Table), ale obecnie licencje na uzywanie tego systemu plikow ma tylko Vicovation, a to oznacza; ze inne kamery z tym procesorem nie koniecznie musza dzialac z kartami SDXC (64, 128, 256GB.....)

Jak juz wiemy kamer opierajacych sie na takim samym polaczeniu Ambarella A7 +OV4689 jest juz duzo i bedzie coraz wiecej, poki co sa to kamery:
Street Storm CVR-A7810-G 
G90
Marcus 4 vicovation
SC DVR-A48
C81
Motorcam MC-141

Odpowiedz
pizdys napisał(a):Jak juz wiemy kamer opierajacych sie na takim samym polaczeniu Ambarella A7 +OV4689 jest juz duzo i bedzie coraz wiecej, poki co sa to kamery:
Street Storm CVR-A7810-G 
G90
Marcus 4 vicovation
SC DVR-A48
C81
Motorcam MC-141

Truecam A7
Xblitz Drive-S

Aczkolwiek co do tego drugiego nie jestem na 100% pewien, bo obydwie kamery mam na testach i Xblitz produkuje jednak minimalnie gorsze video. Ale może to kwestia firmware?

PS. Efekty testów wkrótce.
Dawid Lorenz

WR24.PL - najlepsze rejestratory jazdy i kamery sportowe
Partner AutoWrzuta.pl

Odpowiedz
Na szybko porównanie zrzutów z Xblitz Drive-S vs. Truecam A7:

Truecam:
[Obrazek: 02truecam.jpg]

Xblitz:
[Obrazek: 02xblitz.jpg]

Truecam:
[Obrazek: 03truecam.jpg]

Xblitz:
[Obrazek: 03xblitz.jpg]

Wersja firmware w Truecam A7: TRCM_A7_V1.2_0715
Wersja firmware w Xblitz Drive-S: CR700 FW140912 V1.0

Wg dystrubutora Xblitz, na chwilę obecną to najnowszy firmware do modelu Drive-S.

Wkrótce będę robił i wrzucał bezpośrednie porównanie któregoś z w/w modeli z kamerą opartą o NTK96550 (akurat mam pod ręką Xblitz Platinum).
Dawid Lorenz

WR24.PL - najlepsze rejestratory jazdy i kamery sportowe
Partner AutoWrzuta.pl

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 4 gości