• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reklamy społeczne
Są do znalezienia na Youtube filmiki z reklam firmy AXA bodajże z Holandii. Nie ma może dużo krwi, ale realizmu sporo. Obejrzałem je jako początkujący kierowca i muszę powiedzieć, że te obrazy siedzą we mnie. Na pewno dzięki nim jeżdżę ostrożniej.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QnizDOOF6L0[/youtube]

Odpowiedz
Ja widziałem nie raz takie wypadki na żywo raz udzielałem pomocy nawet kierowcy wyciągałem z auta które stanęło w płomieniach ... Jeżdżę tam co dzień praktycznie i tam wypadkow jest sporo bo raz na miesiac albo czesciej zawsze ktos sie na tamtym odcinku rozpierdzieli ...

Odpowiedz
Myślicie, że tego typu reklamy, filmiki i akcje społeczne coś w ogóle dają? Mi się wydaje, że nie ruszają tych, którzy lubią przycisnąć pedał gazu.

Odpowiedz
jurek129 napisał(a):Myślicie, że tego typu reklamy, filmiki i akcje społeczne coś w ogóle dają? Mi się wydaje, że nie ruszają tych, którzy lubią przycisnąć pedał gazu.
Najbardziej dają do myślenia filmy nagrane przez zwykłych użytkowników dróg, zwłaszcza za wschodniej granicy.
Muszę powiedzieć po sobie że , odkąd oglądam takie filmy jeżdżę dużo rozważniej. Nie podejmuje pochopnych decyzji, typu zdążę nie zdążę, zmieszczę się, albo i nie.
Kamery : Przód Mio-618 / Tył Mio-358

Odpowiedz
Spora porcja takich właśnie filmów powinna być serwowana na kursach na prawko, niech przyszli "miszczowie prostych" zobaczą co się dzieje z autem i ludźmi jak zabraknie wyobraźni, umiejętności i szczęścia.
Pozdrawiam.
Jacek

Odpowiedz
Ostatnio leci mocna kampania (o 10 za dużo, czy jakoś tak). Trafia do serca..

Odpowiedz
Do mnie akurat nie przemawia. Wszystko zależy od sytuacji. Może być, tak, że pieszy zginie, bo wejdzie prosto pod jadący 45 km/h samochód tak, że kierowca nawet nie zdąży przełożyć nogi z gazu na hamulec. żeby wchodzenie pod samochód było 'bezpieczne' to trzeba by ograniczyć prędkość do 10-20 km/h Chyba nie tędy droga.

W tej kampanii założono sobie jakąś ściśle określona odległość, w jakiej pieszy wchodzi pod samochód, i która jest specjalnie tak dobrana, żeby samochód jadący 50 wyhamował, a 60 nie wyhamował. Problem w tym, że można tak zrobić dla praktycznie dowolnych prędkości.
[Obrazek: stetoskopylenkamaly2.jpg]

Odpowiedz
Adi napisał(a):Ostatnio leci mocna kampania (o 10 za dużo, czy jakoś tak). Trafia do serca..

Tylko ze jest to kłamstwo Smile bo po przeliczeniach nie wychodzi te 45 kmh w ktore wjedzie w pieszego a potem nagle w 5 sie zmieni

Odpowiedz
Jak się dobrze dobierze wszystkie wartości, odległości to może w ten sposób wyjść. Ale równie dobrze kierowca jadący 50 może akurat zerkać na RDS w radiu, albo na samochód wyprzedzający go z drugiej strony i trzepnąć pieszego tak samo przy 45 Wink
Te 10 km/h to raptem 1 dodatkowa sekunda hamowania. Może kogoś uratować, a równie dobrze może nie zrobić najmniejszej różnicy.

edit:
jakby jechał 10 km/h wolniej to by wyhamował... jakby jechał 10 km/h szybciej to by przejechał zanim pieszy wszedł na jezdnie Wink

Odpowiedz
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=q9fms5He5bM[/youtube]

Heh... taka sama akcja z 10 mniej... tylko, ze tutaj jadąc 60 wyhamujemy, a jadąc 70... przyładujemy w pieszego z prędkością 46 km/h (jak dobrze zrozumiałem)... ciekawe, ciekawe :ojej:
Idąc tym tropem za kilka lat jadąc 50 przywalimy w kogoś, a jadąc 40 wyhamujemy... coraz gorsze hamulce w tych samochodach Confusedtpsml:

Odpowiedz
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=q9fms5He5bM[/youtube]

Heh... taka sama akcja z 10 mniej... tylko, ze tutaj jadąc 60 wyhamujemy, a jadąc 70... przyładujemy w pieszego z prędkością 46 km/h (jak dobrze zrozumiałem)... ciekawe, ciekawe :ojej:
Idąc tym tropem za kilka lat jadąc 50 przywalimy w kogoś, a jadąc 40 wyhamujemy... coraz gorsze hamulce w tych samochodach Confusedtpsml:

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości