• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kretyn na drodze
Peter napisał(a):Powiem tak - abstrahując od akurat tego zdarzenia jedynym rozsądnym wnioskiem jest ... nie jeździć w Polsce motocyklem.

Mocno zawężasz sprawę. Równie dobrze można powiedzieć ... nie jeździć w Polsce motocyklem, samochodem, rowerem, nie chodzić po chodnikach. To ostatnie to już kuriozum, ale jakże prawdziwe, biorąc pod uwagę ciężarówki nie wyrabiające się na zakrętach i zostawiające zawartość paki na chodnikach lub osobówki wylatujące z łagodnego zakrętu z szynami tramwajowymi ... na chodnik.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806

Odpowiedz
Peter napisał(a):(...) zastanawiam się po jaką cholerę rozpoczynając i sygnalizując manewr powrotu na prawy pas - gwałtownie odbił spowrotem w lewo? Nie znajduję powodu, bo prawy pas miał wolny.
(...)
To, że miał zamiar zmienić pas, nie równa się stwierdzeniu, że takowy manewr 'rozpoczął'.
A nie rozpoczął go, bo nawet nie najechał na linię.
Też się zastanawiam, dlaczego zrezygnował z zamiaru, ale niewykluczone, że zobaczył w lusterku coś pędzącego (zbliżającego się) prawym pasem (?)

Peter napisał(a):(...)
Obawiam się, że większość z nas motocyklistów jechałoby w tej sytuacji dokładnie tak samo jak ten z filmu
(...)
Nic więcej, jak tylko 'pogratulować' tak wyjątkowo niemądrego i wbrew przepisom, siedzenia na ogonie pojazdu poprzedzającego.
Mierżą mnie takie zachowania i nie znajduję żadnego ich usprawiedliwienia.
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.

Odpowiedz
Peter napisał(a):(...) jechał na tylnym kole (...)
Odnoszę wrażenie, że taki 'styl' jazdy, wśród motorzystów, staje się coraz częstszy.
Osobiście uważam to, za skrajny brak wyobraźni, oraz szacunku (chociażby) dla własnego życia.

Odpowiedz
Peter napisał(a):No nie wiem ... widzę, że dla większości motocyklista, to jakby nie człowiek Sad

Skoro kierowca Skody jest taki niewinny, to zastanawiam się po jaką cholerę rozpoczynając i sygnalizując manewr powrotu na prawy pas - gwałtownie odbił spowrotem w lewo? Nie znajduję powodu, bo prawy pas miał wolny.

Ale nic ... tym razem "ktoś" się nerki nie doczekał :hehe:
Ty tak na serio myslisz kolo ze zgierza ..... :pustynia:
;Nie wzyscy muzułmanie to terrorysci
ale wszyscy terrorysci są muzułmanami;
Prof. Bogusław Wolniewicz

Odpowiedz
Peter napisał(a):Sporo jeżdżę po Świecie, ale takiej złośliwości i niewyrozumiałości wobec innych kierowców jak w Polsce nie spotykam nigdzie - widać to nasza cecha narodowa.

Sporo jeżdżę może nie po świecie, ale po Europie i takiej skłonności do łamania przepisów jaką obserwuję w Polsce, nie spotykam w Niemczech, Francji, Austrii, Rumuni, Chorwacji i tak trochę mogę wymieniać.

W Polsce panuje jakiś dziwny i chory trend ... czyli totalne przyzwolenie na łamanie wszystkich przepisów RD: znaków poziomych i pionowych, zakazów i nakazów o ograniczeniu prędkości nie wspominając. Osobiście nie wdaję się w "rozgrywki drogowe", ale agresja właśnie motocyklistów jest też wszechobecna.
Oto dobitny przykład, tego co ma trociny pod kaskiem, zamiast mózgu ...
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=98fAZQgBGB0[/youtube]

Odpowiedz
Zdecydowana większość hulajnogistów (pewnej części czterokołowców też to dotyczy) zachowuje się na drodze tak, jak by grali w grę komputerową - mając wiele "żyć".
Najwidoczniej, tylko ciasnota umysłu nie pozwala zaświecić świadomości, że w realnych sytuacjach drogowych, mają tylko jedno.

Odpowiedz
Szofer napisał(a):... Osobiście nie wdaję się w "rozgrywki drogowe", ale agresja właśnie motocyklistów jest też wszechobecna. ...

Jak rozumiem, trąbiłeś na niego, więc zapewne On to odebrał jako zachowanie agresywne i postanowił Ci za nie "odpłacić".
Nie usprawiedliwiam Go tylko, zwracam tylko uwagę na fakt, że właśnie w taki sposób często dochodzi do eskalacji obustronnej agresji.
Dobrze, że tylko na tym się skończyło. !!!
Niniejszy post jest wyrazem prywatnej opinii autora.
Korzystając z jego treści robisz to na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Stan punktów - znów zero  Cool

Odpowiedz
PESO napisał(a):Jak rozumiem, trąbiłeś na niego, więc zapewne On to odebrał jako zachowanie agresywne i postanowił Ci za nie "odpłacić".

W tym sęk, że trąbiłem nie na niego ... ale na to dziewczę na drugim jednośladzie. Jak ruszałem, to ona zaczęła mnie wyprzedzać z lewej strony. Jakbym nie trąbił, to by nie odbiła w lewo, a odbiłaby się od mojego lewego błotnika i być może zaliczyła by wywrotkę.

Jak by nie fakt, że nie narzekam na obfitość wolnego czasu, to sprawa trafiłaby na Policję i dotyczyła wykroczeń popełnionych przez prezentowaną parkę. Jednak z braku czasu ich zachowanie na drodze pozostało bezkarne.

PESO napisał(a):dochodzi do eskalacji obustronnej agresji.

Eskalacji jak słychać, nie było ... mimo, że debil zachował się jak widać na filmie, to mnie nie sprowokował ... nie trąbiłem na niego i nie zareagowałem w jakikolwiek sposób; spokojnie kontynuowałem jazdę. W takich przypadkach daję drugiej stronie szansę, by w pełni przejęła inicjatywę.

Odpowiedz
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Nyiuwq_11Wk&feature=youtu.be[/youtube]

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości