Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[YouTube] cwaniactwo w korku
#1
W końcu odebrałem auto od mechanika, pierwszy raz zainstalowałem kamerkę i pojechałem na zakupy. Korek, więc spokojnie podjeżdżam sobie. Ale w lusterku widzę jak facet wyrywa się kolumny, wjeżdża na prawy pas (który jest do skrętu w prawe uliczki, jest ich kilka), no ale na mojej wysokości pas się kończy i facet się wciska. Niestety miałem zły humor i zaparłem się ze go nie wpuszczę i sobie dalej podjeżdżałem. Niestety nie zauważyłem i dotknęliśmy się lusterkami.
Pan wyskoczył, krzyczał że miał kierunkowskaz i że jest zawodowym kierowcą i że dzwoni na policję bo uszkodziłem mu lusterko. Na to spokojnie wyjaśniłem mu że jechał złym pasem, przekroczył linię ciągłą wjeżdżając na mój pas i że zajechał mi drogę.
Pan dalej straszył mnie policją więc zjechałem na bok i powiedziałem że czekamy na policję. Zdenerwowany krzyczał że się śpieszy do szpitala i że mam szczęście bo świadkowie pojechali, powiedziałem mu ze mam rejestrator i mogę przesłać mu filmik z jego wykroczeniem. Uciszył się pomyślał, odwrócił się i poszedł do auta coś krzycząc.

Myślę że powinienem odpuścić i puścić osobnika, ale akurat jakoś tak nerw mnie poniósł, a i moim błędem było że nie odbiłem lekko w lewo (ale myślałem że się przecisnę). Lusterka były całe, lekko się musnęły, zero szkód.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4DcTpWD4_SI&feature=youtu.be[/youtube]
To jest życie,nie niebo - nie musisz być idealny. Pa każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartkę i zaczynać od nowa.

[Obrazek: us-uzytkownik.png]
[Obrazek: anim.gif]
 
Odpowiedz
#2
Po pierwsze dużym autem jeździsz Smile tak przynajmniej myślę Smile
Po drugie, rozumiem że nic sięautom nie stało?
Swoją drogą, ciekawe co sobie pomyślał jak usłyszał o kamerce Smile Jak widać pomysł jest całkiem trafiony, obyśmy dożyli czasów gdzie ludzie będą dla siebie życzliwi na drodze bez potrzeby filmowania Smile
"Jeździj tak, jakby wszyscy cię chcieli zabić"

[trajano]

[Obrazek: zal.png]
 
Odpowiedz
#3
Dzięki trojano za edycję, próbowałem z 5 razy umieścić i nie wiem gdzie był błąd Sad
Autko opel frontera, taki wysoki ale nie za duży. Auta bez szwanku (może lekka ryska na lusterku- jak po przejechaniu jakimś krzakiem),mnie się lusterko złożyło, co pewnie wyeliminowało straty. Brakło z 1 centymetra bym go spokojnie ominął (mój błąd że nie odbiłem).

Jak usłyszał że mam wideo-rejestrator to się odwrócił wsiadł do auta i krzycząc odjechał. :geek:
To jest życie,nie niebo - nie musisz być idealny. Pa każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartkę i zaczynać od nowa.

[Obrazek: us-uzytkownik.png]
[Obrazek: anim.gif]
 
Odpowiedz
#4
Ale bałwan. Dobrze mu tak. Najpierw się pcha gdzie nie powinien a potem ma pretensje. To, że włączył kierunkowskaz nie oznacza, że ma prawo wjechać Ci przed maskę (zwłaszcza, że robi to na lini ciągłej).
A tak w ogóle to jak będziesz jeszcze miał taką sytucję, że sprawca będzie Cię straszył policją to ją wezwij nic mu nie mówiąc o kamerce. Jak policja przyjedzie wtedy pokaż im nagranie. Mina bałwana będzie bezcenna. Ja sobie postanowiłam, że właśnie tak zrobię. Z bałwanami trzeba ostro Smile
Stan pkt 0
 
Odpowiedz
#5
Chamstwu na drogach mówimy ZDECYDOWANE NIE !!!!!! :x
Bardzo dobrze zrobiłeś.
Takich b........ trzeba tępić.
 
Odpowiedz
#6
yarocz napisał(a):Chamstwu na drogach mówimy ZDECYDOWANE NIE !!!!!! :x
Bardzo dobrze zrobiłeś.
Takich b........ trzeba tępić.

Popieram wypowiedź Yarocz-a,ale co na to poradzimy jak takich De......i jest coraz więcej :x
"Nie dyskutuj z debilem: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

[Obrazek: us-fan.png]
[Obrazek: dariorf.jpg]
 
Odpowiedz
#7
Brak slow kilim jak nic ;P ze tez takie cos ma prawko nie wiem czy nie poleciala by mi reka Tongue
Krytyka jest mało użyteczna i nieowocna i zarozumialcem jest ten, kto woli odgrywać rolę raczej złośliwego krytyka niż twórcy.

[Obrazek: us-fan.png]
[Obrazek: sony_vegas_pro_userbar_by_darkhaunter-d3k4jpu.png]
 
Odpowiedz
#8
pablo takie sytuacje są codziennością w każdym mieście, mnie również to irytuje, a komunikacja miejska to już praktycznie standard. Czasami podobnie robię jak ty zwłaszcza jak się spieszę a ktoś ewidentnie nagina prawo a tutaj mamy tego przykład. Ja osobiście bym nie odpuścił, gość się tłumaczył że jest kierowcą zawodowym to tym bardziej powinien wiedzieć jak się jeździ. Takie cwaniactwo trzeba gnoić
 
Odpowiedz
#9
pablo napisał(a):Myślę że powinienem odpuścić i puścić osobnika, ale akurat jakoś tak nerw mnie poniósł, a i moim błędem było że nie odbiłem lekko w lewo (ale myślałem że się przecisnę). Lusterka były całe, lekko się musnęły, zero szkód.

Wiem, że facet źle zrobił wciskając się, na siłe, ale gdybyś odpuścił tak jak wyżej piszesz i wpuścił barana to miałbyś święty spokój i nie musiał wysłuchiwać jak koleś drze ry*a Wink

Ja tak mam często, ale przeważnie zawsze puszczam, bo raz nie chcę tracić czasu na stanie i czekanie aż policja przyjedzie a dwa, że bez sensu szarpać sobie nerwy Wink
 
Odpowiedz
#10
pablo napisał(a):Pan dalej straszył mnie policją więc zjechałem na bok i powiedziałem że czekamy na policję.
I szkoda, że nie poczekaliście. Twój "przeciwnik" dostałby mandat za jazdę na wprost z pasa do skrętu w prawo: 5 pkt + 250zł, a Ty jako sprawca kolizji 6 pkt + 200-600zł.
Bo to, że Ty jesteś sprawcą kolizji nie ulega wątpliwości: najechałeś na stojący pojazd oraz mogłeś tego zdarzenia uniknąć, wystarczył mały ruch kierownicą w lewo lub zatrzymanie pojazdu, A ty nie zrobiłeś nic oprócz tego, że chciałeś pokazać, że masz pierwszeństwo. PoRD, Rozd 1 Art 3.1:
Cytat: Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga - szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę. Przez działanie rozumie się również zaniechanie.
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
#11
niebieski napisał(a):
pablo napisał(a):Pan dalej straszył mnie policją więc zjechałem na bok i powiedziałem że czekamy na policję.
I szkoda, że nie poczekaliście. Twój "przeciwnik" dostałby mandat za jazdę na wprost z pasa do skrętu w prawo: 5 pkt + 250zł, a Ty jako sprawca kolizji 6 pkt + 200-600zł.
Bo to, że Ty jesteś sprawcą kolizji nie ulega wątpliwości: najechałeś na stojący pojazd oraz mogłeś tego zdarzenia uniknąć, wystarczył mały ruch kierownicą w lewo lub zatrzymanie pojazdu, A ty nie zrobiłeś nic oprócz tego, że chciałeś pokazać, że masz pierwszeństwo. PoRD, Rozd 1 Art 3.1:
Cytat: Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga - szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę. Przez działanie rozumie się również zaniechanie.
Pozdrawiam

W czasie kolizji poruszaliśmy się obydwaj (choć tego nie udowodnię), ale moja była wina tejże kolizji. Lecz czasami ja też mogę być wkurzony i nie zawsze odpuszczać. No i na koniec myślałem że gościa ominę, brakło 1-2 centymetrów. Gdybym wiedział że jeszcze podjedzie to bym lekko odbił, miałem kilkanaście centymetrów luzu z lewej.
To jest życie,nie niebo - nie musisz być idealny. Pa każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartkę i zaczynać od nowa.

[Obrazek: us-uzytkownik.png]
[Obrazek: anim.gif]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości