• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziwne zachowanie kierowców jazda tyłem
mcmac napisał(a):nie wykonujesz "manewru cofania" tylko "manewr parkowania"...

Manewr to nie to samo co jazda .. :anyproblem:
Cofanie jest manewrem i nieważne jak długo trwa, na jednokierunkowej można cofać ! ! ! :okman:

Odpowiedz
I właśnie w ten sposób możemy sobie dyskutować i nigdy nie dojdziemy do porozumienia czy na jednokierunkowej można cofać czy nie Smile
Ja osobiście nie wycofuje się z połowy jednokierunkowej (czyt. cofam 200metrów). :okman:
To jest życie,nie niebo - nie musisz być idealny. Pa każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartkę i zaczynać od nowa.

[Obrazek: us-uzytkownik.png]
[Obrazek: anim.gif]

Odpowiedz
pablo napisał(a):I właśnie w ten sposób możemy sobie dyskutować i nigdy nie dojdziemy do porozumienia czy na jednokierunkowej można cofać czy nie Smile
Ja osobiście nie wycofuje się z połowy jednokierunkowej (czyt. cofam 200metrów). :okman:

O czym tu dyskutować, jak ktoś uważa że nie można cofać to niech przedstawi konkretny przepis. Nie przedstawi bo nie ma takiego.

Odpowiedz
Suawek napisał(a):O czym tu dyskutować, jak ktoś uważa że nie można cofać to niech przedstawi konkretny przepis. Nie przedstawi bo nie ma takiego.
No nie ma więc co nie jest zabronione...... Smile
Stan pkt 0

Odpowiedz
Dokładnie tak. Skoro nie można za coś w żaden sposób ukarać, to nie ma problemu. Co więcej: ustawodawca dokładnie przewidział, kiedy cofanie jest niedopuszczalne i w sumie nawet nie powoduje żadnego zagrożenia, czy utrudnienia (bo jak się pojawi kandydat do przejazdu jednokierunkową, to należy manewru cofania zaniechać) w ruchu.

To samo dotyczy zmiany pasa na skrzyżowaniu - żaden przepis ogólny tego nie zabrania (aczkolwiek może to zrobić linia ciągła rozdzielająca pasy ruchu, o ile istnieje na skrzyżowaniu). Z jakiegoś powodu niektórzy kierowcy mylą zmianę pasa ruchu z wyprzedzaniem i myślą, że tego pierwszego czynić nie można...

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości