Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziwne zachowanie kierowców jazda tyłem
#12
Niestety żaden z przepis nie zakazuje cofania na jednokierunkowej.
Art.23.1.Ustawy PoRD
Zabrania się cofania pojazdem w tunelu, na moście, wiadukcie, autostradzie lub drodze ekspresowej.
Tyle w temacie cofania.

Więc wszystko zależy od interpretacji drogówki która cię zatrzyma na cofaniu na jednokierunkowej. Jednakże wydaje mi się że jak cofniesz te 50metrów bo się zajechałeś (sklep, miejsce parkingowe) to spoko, ale jak walisz na wstecznym jak na filmiku to już jazda pod prąd. :helou:
To jest życie,nie niebo - nie musisz być idealny. Pa każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartkę i zaczynać od nowa.

[Obrazek: us-uzytkownik.png]
[Obrazek: anim.gif]
 
Odpowiedz
#13
tajfun11owi napisał(a):znak b-2 i nie potrzebne sa tutaj zadne paragrafy ten znak mówi sam za siebie
Ten znak mówi tylko jedno: ZAKAZ WJAZDU. Powiedz, w jaki sposób zabrania cofania na drodze jednokierunkowej. Bo przecież tak napisałeś:
tajfun11owi napisał(a):na drogdze jednokierunkowej nie wolno sie cofac
 
Odpowiedz
#14
Jak sama nazwa mówi droga jednokierunkowa!!!!

Dozwolone jest poruszanie się w jednym kierunku !!!!
cofanie jest to niestosowanie się do w/w znaku. ( bo poruszasz sie w przeciwnym kierunku)


Krótko i na temat dla mnie to logiczne
NIe ufaj nikomu - nawet sobie.

Waritat drogowy jest w każdym z nas nie pozwól żeby zapanował nad Tobą

Nie daje nie Biore
 
Odpowiedz
#15
tajfun11owi napisał(a):Jak sama nazwa mówi droga jednokierunkowa!!!!
Dozwolone jest poruszanie się w jednym kierunku !!!!
A od kiedy to kierunek ruchu wyznacza strona auta? Big GrinD Spało się na lekcjach fizyki? Kierunek wyznacza zwrot wektora przesunięcia, więc auto jadące zgodnie z kierunkiem jaki wyznacza znak C-5, niezależnie czy ma w kierunku jazdy skierowany przód, tył, bok, dach, porusza zgodnie z nakazanym kierunkiem ruchu.
Zgodnie z tym co mówisz, jeśli na schodach ruchomych jadących w górę, staniesz tyłem do kierunku ich ruchu, to jedziesz w dół, tak? Big GrinD
tajfun11owi napisał(a):cofanie jest to niestosowanie się do w/w znaku.
Farmazony waćpan prawisz. Niestosowanie się do tego znaku (mówimy o C-2) jest wtedy kiedy wjedziesz za ten znak
Pablo pokazał Ci paragraf z PoRD'u gdzie zabronione jest cofanie.
tajfun11owi napisał(a):Krótko i na temat dla mnie to logiczne
Mam nadzieję, że mieszkasz daleko ode mnie, bo wolę nie spotykać się z Tobą na drodze skoro kierujesz się taką logiką....
 
Odpowiedz
#16
tajfun11owi napisał(a):J

Dozwolone jest poruszanie się w jednym kierunku !!!!
cofanie jest to niestosowanie się do w/w znaku. ( bo poruszasz sie w przeciwnym kierunku)

A co jeśli jadę jednokierunkową i chcę zaparkować równolegle, szukam miejsca. Znalazłem, ale jest ciasno więc najłatwiej zaparkować równolegle tyłem, jak na rysunku poniżej (więc musimy cofnąć):
[attachment=o79]

Czy to jazda pod prąd czy nie??
To jest życie,nie niebo - nie musisz być idealny. Pa każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartkę i zaczynać od nowa.

[Obrazek: us-uzytkownik.png]
[Obrazek: anim.gif]
 
Odpowiedz
#17
pablo napisał(a):
tajfun11owi napisał(a):J

Dozwolone jest poruszanie się w jednym kierunku !!!!
cofanie jest to niestosowanie się do w/w znaku. ( bo poruszasz sie w przeciwnym kierunku)

A co jeśli jadę jednokierunkową i chcę zaparkować równolegle, szukam miejsca. Znalazłem, ale jest ciasno więc najłatwiej zaparkować równolegle tyłem, jak na rysunku poniżej (więc musimy cofnąć):
[ATTACHMENT NOT FOUND]

Czy to jazda pod prąd czy nie??

Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock:
MÓJ KANAŁ YOU TUBE KLIKNIJ W MIO
[Obrazek: f6b1916850527701m.jpg]
Stan pkt - 0
[Obrazek: 1178405.png]
 
Odpowiedz
#18
tajfun11owi napisał(a):na drogdze jednokierunkowej nie wolno sie cofac

Wolno, co nie jest zakazane jest dozwolone ..
Trzeba jednak pewne aspekty tego manewru rozgryźć ...
1. - Jeśli jest to droga jednokierunkowa o jednym pasie ruchu to taki manewr za długo nie potrwa, bo zaraz ktoś nas ,,przykryje''. A cofający ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa wszystkim innym użytkownikom ..
2. - Jeśli są np. dwa pasy - nie ma przeszkód .. Prawy pas, wolno do tyłu, ostrożnie aż do wylotu i... Czekasz, ustępujesz pierwszeństwa jak włączający się do ruchu .. I gdy można - wyjeżdżasz na ,,główną'' drogę ..

Ja tu nie widzę żadnego problemu, na kursie egzaminator/wykładowca także nie widział nic złego w cofaniu na jednokierunkowej ..


Oczywiście niektóre drogi jednokierunkowe są wyłączone z tego ,,przywileju'' - choćby autostrady ( z definicji jednokierunkowe są i można na nich wyprzedzać z prawej strony mimo tylko dwóch pasów - ale to inny temat) ..
 
Odpowiedz
#19
silvox napisał(a):...Wolno, co nie jest zakazane jest dozwolone ...
Nie do końca jest dozwolone bo znak D-3 oznacza początek lub kontynuację drogi lub jezdni, na której ruch odbywa się w jednym kierunku ,a cofając jedziemy w kierunku przeciwnym czyli olewamy wspomniany wcześniej znak ,a tego już robić nie wolno
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
#20
No to ja się zacytuję i znów zapytam bo nie dostałem odpowiedzi:

pablo napisał(a):A co jeśli jadę jednokierunkową i chcę zaparkować równolegle, szukam miejsca. Znalazłem, ale jest ciasno więc najłatwiej zaparkować równolegle tyłem, jak na rysunku poniżej (więc musimy cofnąć):
[ATTACHMENT NOT FOUND]

Czy to jazda pod prąd czy nie??
To jest życie,nie niebo - nie musisz być idealny. Pa każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartkę i zaczynać od nowa.

[Obrazek: us-uzytkownik.png]
[Obrazek: anim.gif]
 
Odpowiedz
#21
pablo napisał(a):No to ja się zacytuję i znów zapytam bo nie dostałem odpowiedzi:
Czy to jazda pod prąd czy nie??
[/quote]

Oczywiście że nie, nigdzie nie jest zabronione cofanie na ulicy jednokierunkowej pod warunkiem że nie jest to tunel, wiadukt czy autostrada.
 
Odpowiedz
#22
Pablo...Ty nie wykonujesz "manewru cofania" tylko "manewr parkowania"...więc wszystko ok Big GrinD
0 pkt Big Grin
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości