• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
znaki drogowe
silvox napisał(a):...- czytać, czytać i rozumieć !!!
Jeśli jeszcze jakieś problemiki są - pytać !!!...
Właśnie dlatego odwiedziłem to forum ,rutyna zżera człowieka ,wydaje mu się ,że przepis który obowiązywał 20 lat temu nadal jest aktualny :roll: Dzięki za wszelką pomoc :okman:
Pozdrawiam

Odpowiedz
do Silvoxa.....ciężarowy na wstecznym....
0 pkt Big Grin

Odpowiedz
silvox napisał(a):jaki pojazd poruszając się po drodze MUSI bez przerwy używać sygnału dźwiękowego
Nie uprzywilejowany ..
mcmac - przeczytałem całość - ale nie znalazłem ,,obowiązkowego wyposażenia samochodu ciężarowego'' w takie ustrojstwo pikające - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.krbrd.gov.pl/prawo/prawo_krajowe_r_war_techn_poj.htm">http://www.krbrd.gov.pl/prawo/prawo_kra ... hn_poj.htm</a><!-- m -->
Owszem montuje się takie, ale chyba na zasadzie dodatkowego ostrzegania ..

Następne propozycje proszę - nie wstydzić się.. W PoRD jest opisane ..

Morpheus napisał(a):wydaje mu się ,że przepis który obowiązywał 20 lat temu nadal jest aktualny

Niestety - przepisy sie zmieniają, ich interpretacja także ..
Wiele ,,nowości'' też dotarło do mnie dopiero na kursie ...
Pozdro

Odpowiedz
wierzyć znakom o robotach drogowych i zwężeniu z lewej strony??? niekoniecznie,drogowcy postawili taki znak bo akurat taki był pod ręką ( pozostał po poprzedniej modernizacji )
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kHOM87_VuwY&feature=channel&list=UL[/youtube]
0 pkt Big Grin

Odpowiedz
Skoro minęło pół roku to wam podpowiem ...

Cytat:Art. 34.

(...)

5. Kierującemu pojazdem zaprzęgowym zabrania się:
(...)
= jazdy pojazdem na płozach bez dzwonków lub grzechotek.

Czyli pojazdem poruszającym się po drodze z obowiązkowym sygnałem dźwiękowym są np. sanie !!!!

Odpowiedz
hehehehe...dobre, a te grzechotki to " baca ma se u jajec powiesić"
0 pkt Big Grin

Odpowiedz
Cytat:Skoro minęło pół roku to wam podpowiem ...

stary numer z pytaniem na egzaminie dla instruktorów.. tzw. betonowe koło ratunkowe

a tu inne z tej serii:
wymień 10 znaków drogowych, przed którymi nie wolno zawracać?

Odpowiedz
megi napisał(a):a tu inne z tej serii:
wymień 10 znaków drogowych, przed którymi nie wolno zawracać?

Jedyne co mi przychodzi do głowy to znaki: S-2 i S-3,D-8, D-10, B-24, A-20 i C-1, D-6, D-6a, D-6b.

Pozdrawiam
Niniejszy post jest wyrazem prywatnej opinii autora.
Korzystając z jego treści robisz to na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Stan punktów - znów zero  Cool

Odpowiedz
megi napisał(a):wymień 10 znaków drogowych, przed którymi nie wolno zawracać?

Ciekawe Smile ja bym obstawiał A20, B24, C1, D10, D38, E1a, E2c, E2d, E14a, E20 .

PESO napisał(a):Jedyne co mi przychodzi do głowy to znaki: S-2 i S-3,D-8, [...], D-6, D-6a, D-6b.

A te z jakiego powodu?
Stan pkt 28

Odpowiedz
YarooS napisał(a):
megi napisał(a):wymień 10 znaków drogowych, przed którymi nie wolno zawracać?

Ciekawe Smile ja bym obstawiał A20, B24, C1, D10, D38, E1a, E2c, E2d, E14a, E20 .

PESO napisał(a):Jedyne co mi przychodzi do głowy to znaki: S-2 i S-3,D-8, [...], D-6, D-6a, D-6b.

A te z jakiego powodu?

S-2 i S-3 zabraniają zawracania a jeśli sygnalizator będzie nad skrzyżowaniem to jest opcja, że ewentualny manewr skrętu bedziemy wykonywac przed znakiem, trochę przekombinowane ale tak to wymyśliłem.

D-8 na drodze ekspresowej obowiązuje zakaz zawracania choć oczywiście wyjątkiem są skrzyżowania i miejsca do tego wyznaczone.

D-6, D-6a, D-6b - pisałem z pamięci a wydawało mi się, że nie wolno zawracać również bezpośrednio przed przejściami dla pieszych, jednak teraz jak sprawdziłem to nie znalazłem takiego ograniczenia więc pewnie mylnie wskazałem te znaki.

Dodałbym te znaki które Ty wymieniłeś.

Pozdrawiam
Niniejszy post jest wyrazem prywatnej opinii autora.
Korzystając z jego treści robisz to na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Stan punktów - znów zero  Cool

Odpowiedz
Witam,

miejsce: Opole, droga wojewódzka nr 423. Moim zdaniem ktoś stracił resztki rozumu, ustawiając ograniczenie na takim poziomie tj. 20 km/h. W tym absurdzie brakowało jeszcze SM lub Policji z suszarką... Confusedlap:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DrxaHK_2hTI&feature[/youtube]
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości