• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sezon na warzywa rozpoczęty
WesolyRomek napisał(a):
Altruista napisał(a):Wina motocyklisty
Którego ? Tego, który to rejestrował ? Jeżeli doszło by do stłuczki (tfu tfu tfu) to wina leżała by wyłącznie po stronie włączającego się do ruchu.

Odpowiedz
Jarek napisał(a):
WesolyRomek napisał(a):
Altruista napisał(a):Wina motocyklisty
wina leżała by wyłącznie po stronie włączającego się do ruchu.
Co robiącego? Zanim w ogóle zabierzesz się za interpretację, to przyswój choć podstawowe pojęcia.
Pozdor Myjk | Mój rejestrator -> EM GS 600 FullHD 1080p@30fps GPS GS

Odpowiedz
Myjk napisał(a):Co robiącego?
Chyba napisałem wyraźnie -"włączającego się do ruchu", czyli kierowcy białego Opla Astry. Na filmiku przecież wyraźnie widać, że tenże kierowca ewidentnie wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierowcy motocykla, który raczej nie popełnił żadnego wykroczenia drogowego. Napisałem "raczej" bo niestety na załączonym materiale filmowym nie widać czy kierowca motocykla zasygnalizował zmianę pasa ruchu. Ale dajmy na to, że doszło do stłuczki lub wypadku (odpukać) to :
Nawet jak by kierowca motocykla nie zasygnalizował kierunkowskazem zmianę pasa ruchu , to i tak hipotetycznie byłby nie winny, ponieważ znajdował się na drodze z pierwszeństwem przejazdu i miał linię przerywaną w trakcie wykonywanego manewru drogowego. A każdy, kto włącza się do ruchu musi bezwględnie ustąpić pierwszeństwa przejazdu !

Myjk napisał(a):Zanim w ogóle zabierzesz się za interpretację, to przyswój choć podstawowe pojęcia.

Czego interpretację ? O co Ci chodzi z tymi podstawowymi pojęciami ? Bo co do Kodeksu Drogowego, to raczej mnie Panie kolego na tym nie zagniesz. Pozdro. Wink

Odpowiedz
Jarek napisał(a):Bo co do Kodeksu Drogowego, to raczej mnie Panie kolego na tym nie zagniesz.

No to "Panie kolego" zagięcie pierwsze.
Cytat:Rozdział 5 - Ruch pojazdów
Oddział 2 - Włączanie się do ruchu
Art. 17.

1. Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub zatrzymaniu się niewynikającym z warunków lub przepisów ruchu drogowego oraz przy wjeżdżaniu:
na drogę z nieruchomości, z obiektu przydrożnego lub dojazdu do takiego obiektu, z drogi niebędącej drogą publiczną oraz ze strefy zamieszkania;
na drogę z pola lub na drogę twardą z drogi gruntowej;
na jezdnię z pobocza, z chodnika lub z pasa ruchu dla pojazdów powolnych;
na jezdnię lub pobocze z drogi dla rowerów, z wyjątkiem wjazdu na przejazd dla rowerzystów lub pas ruchu dla rowerów;
pojazdem szynowym – na drogę z zajezdni lub na jezdnię z pętli.
Popłynąłeś... Schowaj się do jamki albo coś...

Następny prawie_policjant ...? :face:

Odpowiedz
kierowca napisał(a):
Jarek napisał(a):Bo co do Kodeksu Drogowego, to raczej mnie Panie kolego na tym nie zagniesz.

No to "Panie kolego" zagięcie pierwsze.

Popłynąłeś... Schowaj się do jamki albo coś...

Nie chcę robić niepotrzebnego OT w tym topiku, ale widać wyraźnie, że musisz jeszcze parokrotnie przestudiować KD(kodeks Drogowy) :roll:
Napiszę po raz ostatni. Biały samochód (najprawdopodobniej marki Opel Astra) wyjechał z drogi podporządkowanej.
Hołk. 8-)

Odpowiedz
Jarek napisał(a):ale widać wyraźnie, że musisz jeszcze parokrotnie przestudiować KD(kodeks Drogowy)
Big GrinD I kto to mówi...
Jarek napisał(a):Napiszę jeszcze raz. Biały samochód (najprawdopodobniej marki Opel Astra) wyjechał z drogi podporządkowanej.
Szybko zmieniasz zdanie.
24 godziny temu:
Jarek napisał(a):wina leżała by wyłącznie po stronie włączającego się do ruchu.
I niespełna godzinę temu potwierdziłeś z całą stanowczością Smile :
Jarek napisał(a):Chyba napisałem wyraźnie -"włączającego się do ruchu"
Mienisz się znawcą KD "nie_do_zagięcia", a nie odróżniasz włączania się do ruchu od wyjazdu z drogi podporządkowanej. Myjk ma rację: znasz podstawowych pojęć.

Odpowiedz
Jarek napisał(a):
Myjk napisał(a):Co robiącego?
Chyba napisałem wyraźnie -"włączającego się do ruchu", czyli kierowcy białego Opla Astry.
Kod:
Oddział 2
Włączanie się do ruchu

Art. 17. 1. Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub zatrzymaniu się niewynikającym z warunków lub przepisów ruchu drogowego oraz przy wjeżdżaniu:

1. na drogę z nieruchomości, z obiektu przydrożnego lub dojazdu do takiego obiektu, z drogi niebędącej drogą publiczną oraz ze strefy zamieszkania;

2. na drogę z pola lub na drogę twardą z drogi gruntowej;

3. na jezdnię z pobocza, z chodnika lub z pasa ruchu dla pojazdów powolnych;

3. a) na jezdnię lub pobocze z drogi dla rowerów, z wyjątkiem wjazdu na przejazd dla rowerzystów lub pas ruchu dla rowerów;

4. pojazdem szynowym - na drogę z zajezdni lub na jezdnię z pętli.

Wskaż mi, w którym punkcie znajdował się kierowca Opla i "włączał się do ruchu". Jak się już kapniesz, że nic z w/w go nie dotyczyło, idź do Art. 22. i tam szukaj. Dojdziesz wtedy do wniosku, że gdy kierowcę Opla minął ostatni pojazd, miał wolny prawy pas, więc rozpoczął manewr skrętu. Miał do tego prawo. Motocyklista to widział, a mimo tego zmienił pas. Wątpię, aby motocyklista zawczasu użył kierunkowskazu, bo jak zostało już stwierdzone, decyzja grupy o zjechaniu na stację została podjęta bardzo późno. Na tyle późno, że najbliżej znajdujący się motocykliści musieli wymusić pierwszeństwo na ciemnym samochodzie.

Jarek napisał(a):
Myjk napisał(a):Zanim w ogóle zabierzesz się za interpretację, to przyswój choć podstawowe pojęcia.

Czego interpretację ? O co Ci chodzi z tymi podstawowymi pojęciami ? Bo co do Kodeksu Drogowego, to raczej mnie Panie kolego na tym nie zagniesz. Pozdro. Wink
Skoro twierdzisz, że cię nie zagnę to... przepraszam.

PS Do kolegów nam raczej daleko.
Pozdor Myjk | Mój rejestrator -> EM GS 600 FullHD 1080p@30fps GPS GS

Odpowiedz
:face:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OR8HFdkI7wk[/youtube]
Kamery : Przód Mio-618 / Tył Mio-358

Odpowiedz
Kiedyś w identycznej sytuacji potrącona kobicina/rowerzystka, wstała, otrzepała się i z gębą do kierowcy: "wszystkie wiedzą, że ja tu mieszkam i będę skręcać, tylko ten baran nie..." Big GrinD

Odpowiedz
Eeee ,to nie kobieta ,to Mocher ,a im się wydaje ,że mają układy tam na Górze :/
Pozdrawiam

Odpowiedz
zrobiłem dzisiaj kilka km na dwóch kółkach...99/100 widziało mnie w lusterkach...jestem baaaardzo mile zaskoczony
0 pkt Big Grin

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości