Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sezon na warzywa rozpoczęty
#12
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=q8rTS48gI8Q&feature=related[/youtube]

Ale jak ja ich widzę to uciekam na bok żeby nie mieć kontaktu z nimi. Big GrinD
[Obrazek: us-uzytkownik.png]
 
Odpowiedz
#13
Podobnie pomyślałem..facet widzial motorki na lewym pasie,wyjeżdża a tu kolega na motorze zmienia nagle na prawy.
Poprostu w 1 chwili zrobili manewr.
A129 Plus-G   i G1WH
 
Odpowiedz
#14
nie mówię,że jestem bez winy.....ale.....no właśnie w którym miejscu powinienem zmienić pas,skoro zjazd na stację rozpoczyna się zaraz za przejsciem, kierowca autka( co napisałem) zupełnie nie spojrzał w moją stronę,prędkość była niewielka,jego manewr nie był dla mnie zaskoczeniem-spokojnie go ominąłem(wyprzedziłem???),natomiast przypuszczam że jego decyzja o ruszeniu była spowodowana zapewne irytacją, jechałem na końcu dość długiej kolumny ? ciągu pojazdów
0 pkt Big Grin
 
Odpowiedz
#15
Micel....większość z motorków to naprawdę fajni ludzie,niestety czarne owce są wszędzie
[youtube][http://www.youtube.com/watch?v=0tDrbMtRWO8&feature=channel/youtube]
przepraszam za OT
0 pkt Big Grin
 
Odpowiedz
#16
To wiem jak robię im miejsce w korku. :tulimy:
[Obrazek: us-uzytkownik.png]
 
Odpowiedz
#17
WesolyRomek napisał(a):ZTCP nie wolno zmieniać pasa ruchu na skrzyżowaniach niekierowanych*. Wina motocyklisty Smile ale mandat dostałaby osobówka (większe przewinienie - nieustąpienie pierwszeństwa). Drodzy motocykliści, poruszajcie się bardziej przewidywalnie.
* Nie wiem czy to dotyczy motocyklistów, bo z różnych komentarzy na forach wynika, że w zasadzie wszystko im wolno.
Możesz podać stosowny Art. PORD który o tym mówi?

mcmac napisał(a):nie mówię,że jestem bez winy.....ale.....no właśnie w którym miejscu powinienem zmienić pas,skoro zjazd na stację rozpoczyna się zaraz za przejsciem,
Pytasz, to odpowiem. Z tego co widać na filmie, było bardzo dużo miejsca i czasu min. 50m PRZED skrzyżowaniem, tymczasem do zmiany zabrał się akurat jak wjechał na skrzyżowanie. Skądinąd widać czemu -- po prostu decyzja grupy o "zaliczeniu" stacji padła bardzo późno. Wystarczy spojrzeć jak motocykliści wyprzedzają czarne auto i przed maską zjeżdżają na stację zmuszając je do hamowania -- tak, widać mu stopy. Tongue

Oczywiście, PORD nie zabrania zmiany pasa ruchu na skrzyżowaniu jeśli nie zabraniają tego znaki poziome, ale czy w tej sytuacji to jest aby na pewno czytelna i przyjazna dla innych jazda? Przecież każdy chce sprawnie dojechać do celu, stąd kierowca wyjeżdżający z bocznej nie będzie czekał aż obydwa dostępne pasy będą puste żeby wjechać, bo a nuż ktoś jadący lewym pasem będzie mało "uprzejmy" i postanowi nagle zmienić przebieg pierwszeństwa.

mcmac napisał(a):kierowca autka( co napisałem) zupełnie nie spojrzał w moją stronę
Skąd wiesz, że nie spojrzał?

mcmac napisał(a):prędkość była niewielka,jego manewr nie był dla mnie zaskoczeniem-spokojnie go ominąłem(wyprzedziłem???),
No właśnie. Gdyby natomiast prędkość była większa i doszłoby do wypadku, to zapewne orzeknięto by winę kierowcy, a motocykliści okrzyknęliby go mordercą jeszcze przed procesem... Czy słusznie? Przecież zrobił wszystko zgodnie ze sztuką. Niestety bez nagrania wyglądałoby jakby rzeczywiście motocyklista jechał cały czas prawym pasem i zostałoby mu bezczelnie wymuszone pierwszeństwo. To jest właśnie paranoja, nawet z kamerą w samochodzie trudno byłoby udowodnić, że motocyklista zmienił pas gdy auto już ruszyło po upewnieniu się o wolnym prawym pasie. Motocykliści notorycznie zrzucają winę na kierowców że ci są nieostrożni, a sami ostrożności nie zachowują. Tymczasem to ich zdrowie, a często życie, leży głównie na szali.

mcmac napisał(a):natomiast przypuszczam że jego decyzja o ruszeniu była spowodowana zapewne irytacją, jechałem na końcu dość długiej kolumny ? ciągu pojazdów
Konfabulujesz.

Może jechał długo, ale na LEWYM pasie, tak samo jak i reszta grupy przed nagrywającym. Prawy pas był WOLNY za czarnym autem, stąd decyzja kierowcy Opla o wjechaniu na ten pas. Bez sensu zatem jest twierdzić, że nie spojrzał się w twoją stronę, bo z pewnością zrobił to i miał kupę czas na ocenę i przegląd sytuacji. Upewnił się że pas jest pusty, ruszył, a dalej musiał skupić się na tym, co dzieje się przed nim i z prawej strony -- czy ktoś na przejście nie wchodzi etc.

Ustalmy. Motocykliści wymagają od kierowców samochodów szacunku, żeby robili im miejsce w korku, czyt. ułatwiali jazdę, zwracali na Nich szczególną uwagę, żeby przypadkiem krzywdy nie robić, tymczasem sami takie babole popełniają jak tutaj -- jazda bez ładu i składu. Stąd te statystyki, jak podano w materiale z DTVN, są delikatnie mówiąc, przekłamane. I oczywiście nieśmiertelny ten tekst o niepatrzeniu w lusterka... :/
Pozdor Myjk
 
Odpowiedz
#18
<!-- m --><a class="postlink" href="http://panwiewiorka.riderblog.pl/Motocyklisto_spierdalaj_czyli_puszka_na_drodze,b2596.html">http://panwiewiorka.riderblog.pl/Motocy ... b2596.html</a><!-- m -->
Akurat wpadł link z PMS.
Pozdor Myjk
 
Odpowiedz
#19
Rowerzyści tez potrafią wyskoczyć pod maskę :face:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=arTxq4UmT2w[/youtube]
Kamery : Przód Mio-618 / Tył Mio-358
 
Odpowiedz
#20
Myjk napisał(a):
WesolyRomek napisał(a):ZTCP nie wolno zmieniać pasa ruchu na skrzyżowaniach niekierowanych*. Wina motocyklisty Smile ale mandat dostałaby osobówka (większe przewinienie - nieustąpienie pierwszeństwa). Drodzy motocykliści, poruszajcie się bardziej przewidywalnie.
* Nie wiem czy to dotyczy motocyklistów, bo z różnych komentarzy na forach wynika, że w zasadzie wszystko im wolno.
Możesz podać stosowny Art. PORD który o tym mówi?

Odwołuję, musieli w międzyczasie zlikwidować ten przepis o zmianie pasa ruchu :oops: Wink
Ale za to jest Art.26.3.1, złośliwy policjant mógłby się przyczepić
 
Odpowiedz
#21
Myjk,,mój film był tylko odpowiedzią na tekst Dziedzica.......mój manewr ,ponieważ był nie do końca "czysty"(aczkolwiek przepisowy)-faktycznie zjazd na paliwko był dość gwałtowny,był obarczony szczególną uwagą i szczególnym obserwowaniem kierowcy osobówki-stąd moja pewność,że nawet nie spojrzał w lewo..i stąd też moje przygotowanie na powstałą sytuację
i jeszcze jedno mili Panowie,nie przytaczajmy tekstów o tym,jacy to są dawcy czy puszkarze....po prostu bądźmy życzliwsi dla siebie na drodze,a forum traktujmy jako pole do nauki na czyichś błędach....szerokości
0 pkt Big Grin
 
Odpowiedz
#22
Myjk napisał(a):http://panwiewiorka.riderblog.pl/Motocyk...b2596.html
Akurat wpadł link z PMS.
Dobre ,bardzo dobre :lmao: :okman:
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości