Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sezon na warzywa rozpoczęty
#23
Mnie osobiście wkurza hasło "patrz w lusterka".
Obojętnie z jaką prędkością jechał by motocyklista (i obojętnie jaki manewr by robił) zawsze zwalą wszystko na kierowcę samochodu.
Nawet gdyby motocyklista przekroczył 200km/h i wjechał np: w tico które jedzie 50km/h drogą z pierwszeństwem to nieważne ,że tamten jechał ponad 200km/h zawsze będą mówić ,że to wina osobówki bo nie patrzył w lusterka!

Do motocyklistów nic nie mam, pod warunkiem ,że nie ładują mi się pod koła.
W zeszłym roku jeden przez podwójną ciągłą wjechał mi na pas i miał pretensje jak ja jadę ;/
Sorry ale jak ktoś jest takim debilem ,że wyjeżdża zza autobusu przegubowego przez podwójną ciągłą prosto pod koła i ma pretensję do kogoś innego zamiast do siebie to jak nazwać tą osobę?

Tak jak w tym filmie z TVN tylko 40% to wina motocyklistów.
Tylko? Przecież to prawie połowa! Więc praktycznie są tak samo winni.

Niech mi ktoś powie jak mam zobaczyć w lusterku idiotę pędzącego przez miasto na motocyklu?
Chcę zmienić pas. Rozglądam się po lusterkach i zaczynam sygnalizować zamiar zmiany pasa. Droga wolna, bezpieczna w oddali coś słyszę ale droga prosta, lusterka puste. Zaczynam skręcać, motocyklista jest na wysokości martwego pola i nieszczęście gotowe. Jakby jechał wolniej to by była większa szansa zobaczyć go.

Napiszę jeszcze raz do motocyklistów nic nie mam ale zwolnijcie trochę bo jadący samochód jest łatwiej zobaczyć niż mały motocykl i oceniajcie wszystkich sprawiedliwie.

Zdjęcie stare ale mi się podoba.
[Obrazek: motorcycle-crash-into-car-759830.jpg]
Ciekawe jakie były okoliczności tego zdarzenia.
Nie klikaj w telefon
[Obrazek: out.php?i=712013_dddddddddd.png]
 
Odpowiedz
#24
mcmac napisał(a):niektóre przypadki można przewidzieć...kierowca wyjeżdżający z prawej nawet nie spojrzał w lewo....[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1mj2AETPjFo&feature=youtu.be[/youtube]
no ale przecież nie zmienia się pasa na skrzyżowaniu a po za tym mógłbyś być trochę bardziej życzliwy dla kierowcy
Pijanym kierowcom I Piratom drogowym mówimy NIE!!!
[Obrazek: us-uzytkownik.png]
 
Odpowiedz
#25
dlatego przeczytaj moje powyższe wypowiedzi..nawet na niego krzywo nie spojrzałem,ani nie zatrabiłem...ominałem go delikatnym łukiem...i do nikogo nie mam pretensji...prezentowana sytuacja miała tylko wywołać dyskusję i wyciagnięcie wniosków z kolejnej sytuacji drogowej
0 pkt Big Grin
 
Odpowiedz
#26
Prędkości były małe więc i spokojna reakcja motocyklisty. Natomiast faktycznie kierowca samochodu ani razu nie spojrzał w lewo podczas manewru. A powinien.
To jest życie,nie niebo - nie musisz być idealny. Pa każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartkę i zaczynać od nowa.

[Obrazek: us-uzytkownik.png]
[Obrazek: anim.gif]
 
Odpowiedz
#27
Pablo, podziel się informacją gdzie kupiłeś kryształową kulę, bo ja szukam od jakiegoś czasu i nigdzie nie mają. Na filmie nie widać, czy kierowca patrzy się czy nie patrzy. Biorąc pod uwagę, że nie wjechał w czarne auto, to raczej jednak patrzył w lewo i upewnił się czy ma wolny pas. Co więcej, miał wolny pas, tylko, no właśnie. Motocyklowi zmiana pasa, jak widać na w/w filmie zajęła niespełna sekundę.
Pozdor Myjk
 
Odpowiedz
#28
Ja również nie mam nic przeciwko motocyklom,baaa.....nawet jestem bardzo za,sam kiedyś chciałem kupić ale wlaśnie też do końca nie rozumiem tego "patrz w lusterka".
Równie dobrze jadąc samochodem w okolicy 200 kmh mogę kogoś zj..ć lub w razie wypadku stwierdzic,że to jego wina bo nie spojrzał w lusterka.
Sam nieraz jadąc, mrygnę komuś kto wyprzedza z naprzeciwka inne auta ale z drugiej strony myślę sobie.....skąd on ma wiedzieć,ze ja lecę grubo ponad 150, tam gdzie nie powinienem.

Niestety,jeśli lubi sie zap..ac to trzeba pamietać,ze w razie co może być gorąco !
A129 Plus-G   i G1WH
 
Odpowiedz
#29
80% motocyklistów to oszołomy, 20% to normalni ludzie.
Jak pędzi 150 - 200km po drodze, to oczywistą rzeczą jest, że go nikt nie widzi np. jak auto zmienia pas, lub wyjeżdża ze krzyżówki.
Kamery : Przód Mio-618 / Tył Mio-358
 
Odpowiedz
#30
Myjk...uwierz mi na słowo,przeklatkuj sobie film,kierowca naprawdę nie spojrzał nawet "kątem" oka w lewo,ale nie to jest najważniejsze,fajnie że wywiązała się dyskusja,a może komuś przyda się kolejne doświadczenie (mnie na pewno)
0 pkt Big Grin
 
Odpowiedz
#31
naidoo2009 - propocje (80/20) bardzo trafnie ujęte !!!
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#32
Myjk napisał(a):Pablo, podziel się informacją gdzie kupiłeś kryształową kulę, bo ja szukam od jakiegoś czasu i nigdzie nie mają. Na filmie nie widać, czy kierowca patrzy się czy nie patrzy. Biorąc pod uwagę, że nie wjechał w czarne auto, to raczej jednak patrzył w lewo i upewnił się czy ma wolny pas. Co więcej, miał wolny pas, tylko, no właśnie. Motocyklowi zmiana pasa, jak widać na w/w filmie zajęła niespełna sekundę.

Nie jeszcze nie znalazłem takiej co by działała, natomiast wracając do meritum, 5-6 sekunda filmu twarz kierowcy widziana z profilu, bez ruchu, bardziej skręcona w prawo niż równolegle do osi pojazdu.
Popatrzył w prawo przed manewrem to jest pewne i z tym nie dyskutuję, natomiast ja napisałem że podczas manewru kątem oka nie zerkną czy się sytuacja nie zmienia nagle.
To jest życie,nie niebo - nie musisz być idealny. Pa każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartkę i zaczynać od nowa.

[Obrazek: us-uzytkownik.png]
[Obrazek: anim.gif]
 
Odpowiedz
#33
U mnie w mieście wczoraj było otwarcie sezonu. To ,że mam bardzo blisko postanowiłem wybrać się pieszo.
A szkoda. Nagrałbym jak kilku jedzie prosto pasem do skrętu w lewo. Gdybym jechał wtedy samochodem. To widząc w oddali motocyklistów (czy samochody to bez różnicy) na pasie do skrętu w lewo wjechałbym na tę drogę bez problemu.


Niebieskie kółeczko to przykładowo ja chcący skręcić w lewo a czerwone kreski to położenie motocyklistów jadących na wprost.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://img846.imageshack.us/img846/118/beztytuuyygy.png">http://img846.imageshack.us/img846/118/beztytuuyygy.png</a><!-- m -->

Na 100% byłyby pretensję o zajechanie i gadanie o niepatrzeniu w lusterka, a czy oni patrzą na znaki?
Nie klikaj w telefon
[Obrazek: out.php?i=712013_dddddddddd.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości