Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Policja przepisy ma w dupie !
(17-12-2016, 18:59:54))Szofer napisał(a): Szok, niedowierzanie ... a jednak stało się ! Policjantka za składanie fałszywych zeznań wylatuje na 3 lata z roboty !!!
Ilu to ja już w życiu takich policjantów i policjantek spotkałem ...




generalnie wierzę, że jest pewien nacisk na sędziów (odgórny) co do tego jak mają wymierzać karę (także, a może szczególnie w przypadku policjantów łamiących prawo - nacisk tym mocniejszy im 'ważniejszy' jest policjant). nie chcę podawać przykładów, ale znam jednego sędziego, który stał po stronie obywateli i który widząc co się dzieje - zrezygnował z pełnienia tej funkcji. uczciwość nie pozwalała mu na dalszą pracę w takich warunkach. zresztą nie tylko o policjantów chodzi, a przede wszystkim o prominentne osoby. niestety - to było, jest i będzie.

odnośnie samego wyroku - w mojej opinii dożywotnia dyskwalifikacja takiego policjanta (tutaj wyrok zakończył się tylko na 3 latach). dlaczego? jeśli ktoś już CHOĆ RAZ PRZEKROCZYŁ GRANICĘ, nie będzie miał absolutnie ŻADNYCH HAMULCÓW, aby przekraczać ją kolejny raz (podstawowe prawa psychologii).
"listen lady, what does it take to get you HOT and CRAZY?
pass you a loaded .38 and bust on fools who play me!"
 
Odpowiedz
(17-12-2016, 20:39:15)beyondthesun napisał(a): odnośnie samego wyroku - w mojej opinii dożywotnia dyskwalifikacja takiego policjanta (tutaj wyrok zakończył się tylko na 3 latach). dlaczego? jeśli ktoś już CHOĆ RAZ PRZEKROCZYŁ GRANICĘ, nie będzie miał absolutnie ŻADNYCH HAMULCÓW, aby przekraczać ją kolejny raz (podstawowe prawa psychologii).

Tak, masz rację - ta pani już nigdy nie powinna wrócić do pracy w policji. Bo popełniła przestępstwo działając z premedytacją.

Dla mnie najważniejsze słowa padły w uzasadnieniu, a mianowicie: "ponieważ funkcjonariusz policji, jest funkcjonariuszem organu, który powinien dostarczać prawdziwych dowodów dla postępowania sądowego" i dalej już moimi słowami: to, że policjant KŁAMIE, jest nacechowane znaczną szkodliwością społeczną. I na koniec stwierdzenie: "oskarżona składała fałszywe zeznania".
Tu nie było ubierania oceny zeznań w ładne, delikatne słówka. Pani sędzia stwierdziła dobitnie, jakiego rodzaju zeznania złożyła policjantka.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
1:10 - milicjant popełnia bardzo ciężkie wykroczenie tj. wyprzedza na przejściu dla pieszych
film znaleziony w necie



Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
(13-08-2016, 21:06:25)Szofer napisał(a): Nie minęła nawet doba od poprzedniego wykroczenia policjantów, a już zarejestrowałem kolejne, dużo cięższego kalibru ...




Finał prezentowanej sprawy: grzywna dla kierującego: 400,- zł Przy okazji, jego kumpel-pasażer złożył przed sądem fałszywe zeznania; nawet nie wiem, czy rozumie, że dopuścił się przestępstwa zagrożonego sankcją 6 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Zeznanie zostało nagrane przez Sąd, więc zawsze można do sprawy wrócić.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
Kolejny bezkarny, który choćby za dzisiejsze wyczyny powinien wylecieć z roboty ...

Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
Policjant zaparkował swój pojazd na chodniku ... zapewne nie miał bladego pojęcia, że znowu złamał prawo, bo jego furgon ma DMC co najmniej 3 t.



Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
przepis dotyczy parkowania 4 kołami....tutaj bardziej 1,5m dla pieszych
0 pkt Big Grin
 
Odpowiedz
Sądzę, że jednak mam rację ...

Art. 47.
1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 2,5 t, pod warunkiem, że:
1) na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju,
2) szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m,

PS.

Szczególnie w odniesieniu do policji staram się dochować rzetelności :-)
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
biję się w pierś..Smile...jakby nie patrzeć ,nieprzepisowo
0 pkt Big Grin
 
Odpowiedz
Ktoś powie: czepiasz się. To ja odpowiem: każdego dnia wyruszam w drogę, ze sprawnymi światłami stop i takimi światłami mijania. Prezentowane auto ma niesprawne światło STOP co najmniej od kilku tygodni ...
Jazda z niesprawnym oświetleniem, to wykroczenie.



Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz


Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości