• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymuszenie na rondzie w Katowicach
#1
Na początku info odnośnie jakości obrazu - musiał wystąpić jakiś błąd w zapisie ponieważ po załadowaniu na Youtube występują problemy z jakością filmu.
Rondo w Katowicach - przy wjeździe na rondo dwa pasy oznaczone strzałkami kierunkowymi (na każdym wjeździe tak samo): Prawy pas - jazda na wprost i skręt w prawo; Lewy pas - jazda na wprost i skręt w lewo. Kierowca autobusu PKS Słupsk Gryfita nr. rej. GSL 77XW na prawym pasie skręca w lewo.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mYa8AfFTIhI[/youtube]
 
#2
Tak szczerze mówiąc to nie mam pojęcia co za idiota te pasy malował. Kto tu ma pierwszeństwo to nie mam pojęcia bo i on zmieniał pas i Ty zmieniałeś więc ostrożnie przyjąłbym jednak Twoją winę bo byłeś z lewej.
 
#3
Pasy są dobrze wymalowane i wszystko jest oznaczone jasno.
Z pasa, którym poruszał się autokar, nie ma skrętu w lewo.
Pozdor Myjk | Mój rejestrator -> EM GS 600 FullHD 1080p@30fps GPS GS
 
#4
Suawek,zwróć uwagę na oznakowanie pionowe....prawy tylko prosto
0 pkt Big Grin
 
#5
Widocznie kierowca PKS Słupsk musiał być zaskoczony śląskimi zwyczajami Smile i jechał jak na każdym rondzie bez specjalnych znaków Smile Podejrzewam, że nawet nie wiedział za co go strąbiłeś.
 
#6
Dlatego dobrze, że coraz częściej stosują turbinówki.
Pozdor Myjk | Mój rejestrator -> EM GS 600 FullHD 1080p@30fps GPS GS
 
#7
mcmac napisał(a):zwróć uwagę na oznakowanie pionowe....prawy tylko prosto
... a z lewego skrajnego zjeżdżanie w prawo to nawet nie chamstwo ale ... Flash, postudiuj przepisy, Twoje filmy są tragiczne dla Twoich zachowań ..
 
#8
mcmac napisał(a):Suawek,zwróć uwagę na oznakowanie pionowe....prawy tylko prosto

Racja, mój błąd.
 
#9
Autobus jadący po zewnętrznym pasie od strony Bielska Białej w stronę Chorzowa miał obowiązek zjechać z ronda w miejscu, gdzie zajechał drogę koledze Flashowi, natomiast Flash miał pełne prawo ze swego pasa jechać zarówno na wprost jak i w lewo. Poza tym proszę zwrócic uwagę na oznakowanie poziome, strzałki bardzo wyraźnie wskazują kierunek, w który może skierować się pojazd na danym pasie. Rondo Katowickie po przebudowie przerobiono na tzw rondo z ruchem wirowym. Oznacza to, że pasy są bardzo konkretnie poprowadzone, i z zewnętrznego pasa nie mozemy np. objechać sobie ronada dookoła, ponieważ w pewnym momencie wyprowadza nas on z niego. Dołączam zdjęcie satelitarne tego ronda z zaznaczonym na czerwono torem jazdy kolegi Flash.

http://autowrzuta.pl/images/katowice_rondo.jpg
Stan pkt 0
 
#10
tak tylko to oznaczenie prawy tylko prosto obowiązuje od 0.16sekundy filmu ciągła linia a przed tym jak autobus sie porusza 0.10 sekunda filmu jest warunkowo przerywana , czas na zmianę lub wybór pasa to samo robi filmujący zmienia pas/ przerywana / pochopnie na wysokosci mijającego go PKS-u i jeszcze ma pretensje , o wymuszenie
;Nie wzyscy muzułmanie to terrorysci
ale wszyscy terrorysci są muzułmanami;
Prof. Bogusław Wolniewicz
 
#11
brombrała napisał(a):Dołączam zdjęcie satelitarne tego ronda z zaznaczonym na czerwono torem jazdy kolegi Flash.

Ktoś zrobił turbinę z już istniejących pasów. Tak to wygląda na rondzie Radosława.

<!-- m --><a class="postlink" href="https://maps.google.pl/?ll=52.25477,20.982377&spn=0.001404,0.004128&t=k&z=19">https://maps.google.pl/?ll=52.25477,20. ... 8&t=k&z=19</a><!-- m -->

Dlatego nawet jak ktoś przegapi znaki to wie jak jechać.
 
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości