• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Włączanie się do ruchu
W poniższej sytuacji mamy skrzyżowanie przed którym nie ma znaku ronda ani ustąp pierwszeństwa.
<!-- m --><a class="postlink" href="https://maps.google.pl/?ll=51.117683,17.090446&spn=0.001121,0.00327&t=h&z=19&layer=c&cbll=51.117683,17.090446&panoid=nWFZQSGASt5pn-eoL4QkRA&cbp=12,266.12,,0,3.25">https://maps.google.pl/?ll=51.117683,17 ... 12,,0,3.25</a><!-- m -->
W powyższej sytuacji muszę ustąpić pojazdom z lewej strony gdyż włączam się do ruchu wyjeżdżając ze stadionu?
Z drugiej strony pojazd z lewej strony zatrzymuje się by mnie przepuścić gdyż ma mnie z prawej strony. Przyjezdny nie wie że to wyjazd ze stadionu. Po drugie nie ma tam wymalowanych przerywanych linii jak wkoło wysepki.
Sam zaczynam mieć wątpliwości.

Kolejna problematyczna sytuacja. Kto ma pierwszeństwo w tej sytuacji, Astra czy ciężarówka?
<!-- m --><a class="postlink" href="https://maps.google.pl/?ll=51.120094,17.077852&spn=0.000564,0.001635&t=h&z=20&layer=c&cbll=51.120094,17.077852&panoid=JJGVkOgOKMTgk-hAFSN6YQ&cbp=12,288.63,,0,16.61">https://maps.google.pl/?ll=51.120094,17 ... 3,,0,16.61</a><!-- m -->
Ja twierdze że Astra powinna poczekać. W realu jeszcze nigdy się nie zdarzyło, że będąc na miejscu ciężarówki ktoś się zatrzymał przy włączonym zielonym świetle aby ustąpić pierwszeństwa.

Przy okazji trzecia sytuacja z którą musiałem się zmierzyć. Na prawym pasie stało 3 samochody na lewym było pusto wiec zatrzymałem się przed światłami na lewym pasie, chcąc kontynuować jazdę ulicą Curie-Skłodowskiej. Akurat pierwszy pojazd stojący na prawym pasie postanowił jechać w lewo.
<!-- m --><a class="postlink" href="https://maps.google.pl/?ll=51.111713,17.058742&spn=0.009026,0.026157&t=h&z=16&layer=c&cbll=51.111656,17.058858&panoid=AWUIw6LMk7WNZ1QWIpUHSQ&cbp=12,125.73,,0,7.6">https://maps.google.pl/?ll=51.111713,17 ... .73,,0,7.6</a><!-- m -->
Chciał mi uszkodzić prawy bok twierdząc że chciałem zjechać z ronda ze środkowego pasa co jest niedozwolone. Miałby racje gdyby to było rondo a tam nigdzie nie ma znaku C-12.
W tej sytuacji nie mam wątpliwości tak jak w dwóch pierwszych.

Odpowiedz
Według mnie:
Sytuacja 1 - wspomniany wyjazd wygląda jak normalna droga, stąd dla mnie wyjeżdżajacy ze stadionu ma pierwszeństwo na zasadzie prawej strony,

Sytuacja 2 - też uważam, że Astra winna poczekać i przepuścić ciężarówkę, na google widać, że droga którą jedzie ciężarówka łączy ulice Śniadeckich i Kolberga i jest to normalna utwardzoną droga publiczną, znów zasada prawej strony,

Sytuacja 3 - na tyle na ile udało mi się prześledzić w Google znaki poziome na poszczególnych pasach to ewidentnie i Ty i ten drugi kierowca mogliście jechać w "lewo" i zjechać ze skrzyżowania (ronda) wyjazdem na ulicę Curie-Skłodowskiej tylko, każdy z Was swoim pasem (bezkolizyjnie), przy wyjeździe widać odpowiednie oznakowanie strzałkami, linię ciągłą etc. Jeśli zaś wspomniany kierowca nie wyjeżdżał na ulicę Curie-Skłodowskiej a chciał jechać ze skrajnego pasa na Plac Grunwadzki to ewidentnie zrobił to wbrew przepisom.
Niniejszy post jest wyrazem prywatnej opinii autora.
Korzystając z jego treści robisz to na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Stan punktów - znów zero  Cool

Odpowiedz
misda napisał(a):twierdząc że chciałem zjechać z ronda ze środkowego pasa co jest niedozwolone. Miałby racje gdyby to było rondo
misda napisał(a):mamy skrzyżowanie przed którym nie ma znaku ronda ani ustąp pierwszeństwa.
PESO napisał(a):wyjazd wygląda jak normalna droga

PoRD mówi - skrzyżowanie to(.. ), ... nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z drogą wewnętrzną;
Czyli wygląd nie ma znaczenia lecz funkcja - wyjeżdżający ze stadionu ustępuje pierwszeństwa ..

misda - jakie znaki są z lewej strony przy wjeździe na skrzyżowanie ?? Już wiem - koniec pierwszeństwa.. Ale co robi ta przerywana linia na jezdni z lewej strony ?? to sugestia ??

Dziwaczne to skrzyżowanie(rondo Reagana nie oznaczone jako rondo), więc jest to zwykłe skrzyżowanie ..
Kierowca ustawiony do skrętu w lewo na prawym pasie ?? Toż wbijają do łebów - jak w lewo - ustaw się przy lewej krawędzi lub przy osi jezdni .. A za złe ustawienie się taryfikator przewiduje mandat ..

Co do sytuacji nr 2 - mamy taki super znak A-5 .. Czemu go nie stosują drogowcy?? Nie ma tego znaku - mam pierwszeństwo, bo to nie skrzyżowanie .. Macie inne pomysły ??

Odpowiedz
silvox napisał(a):PoRD mówi - skrzyżowanie to(.. ), ... nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z drogą wewnętrzną;
Czyli wygląd nie ma znaczenia lecz funkcja - wyjeżdżający ze stadionu ustępuje pierwszeństwa ..

A sprawdziłeś na powiększeniu mapy Googlem, że od owego skrzyżowania do wspomnianego obiektu (stadionu) jest 400 metrów? Z tego większość tej drogi jest zalesiona więc kierowcy nawet mogą nie widzieć tego stadionu.

Jak Twoim zdaniem przeciętny kierowca dojeżdżając do tego konkretnego miejsca, które wygląda jak skrzyżowanie z drogą twardą ma stwierdzić, że to tylko dojazd do obiektu lub droga wewnętrzna?

Ja nie wiem.

Odpowiedz
PESO napisał(a):Ja nie wiem.

No ja też nie, więc mamy pole do dyskusji .. bo w przepisie(definicji) nie ma wzmianki o odległości obiektu przydroznego od właściwej drogi - i co teraz ?? Bo CPN, parking przy drodze to powiedzmy widać, ale obiektu 200 lub 400 m za drzewami juz nie..
Może warto by takie ,,skrzyżowania'' jednak oznakować ?? Coś można wybrać przecież - A-5, A-6, A-7, A-8 .. I sprawa byłaby załatwiona .. Nie sądzisz ?

Odpowiedz
silvox napisał(a):Dziwaczne to skrzyżowanie(rondo Reagana nie oznaczone jako rondo), więc jest to zwykłe skrzyżowanie ..
Kierowca ustawiony do skrętu w lewo na prawym pasie ?? Toż wbijają do łebów - jak w lewo - ustaw się przy lewej krawędzi lub przy osi jezdni .. A za złe ustawienie się taryfikator przewiduje mandat ..
Na google widać, że wjazd na Rondo Regana od strony pokaznej przez Misdę ma dwa pasy, potem na rondzie pojawiasię też trzeci wewnętrzny pas. Misda i "kierowca" z jego prawej strony powinni wjechaćna rondo, każdy na swój pas. "Kierowca" na prawy a Misda na lewy. Po dojechaniu ulicy Curie-Skłodowskiej winni opóścić Rondo Regana każdy ze swojego pasa. Tak jak to pokazują strzałki:

https://maps.google.pl/?ll=51.111713,17.....73,,0,7.6

Gdzie tu jakaś dalsza filozofia?
Aha posługuje się nazwą Rondo Regana bo tak się to skrzyżowanie nazywa a nie dlatego, że jest ono oznaczone znakiem C-12

Odpowiedz
silvox napisał(a):
PESO napisał(a):Ja nie wiem.

No ja też nie, więc mamy pole do dyskusji .. bo w przepisie(definicji) nie ma wzmianki o odległości obiektu przydroznego od właściwej drogi - i co teraz ?? Bo CPN, parking przy drodze to powiedzmy widać, ale obiektu 200 lub 400 m za drzewami juz nie..
Może warto by takie ,,skrzyżowania'' jednak oznakować ?? Coś można wybrać przecież - A-5, A-6, A-7, A-8 .. I sprawa byłaby załatwiona .. Nie sądzisz ?

Podałęm długość tej drogi nie kontekście definicji PoRD bo zgadzam się, że nie ma to znaczenia tylko w kontekście tego czy kierowca jest czy nie jest rozpoznać, że to droga dojazdowa.

Oczywiście, zgadam się z Tobą, że prawidłowe oznaczenie znakami załatwiło by sprawę.

Odpowiedz
Obróciłem sobie pierwsze zdjęcie o 180% i wyszło mi jednak, że ewidentnie widać, iż to dojazdówka bo jest tam zaj....bista brama wjazdowa na teren obiektu.

Tak więc cofam, swoje zdanie, oczywistę jest więc, że w pierwszym przypadku wyjeżdżajacy ze stadionu musi ustąpić pierwszeństwa.

Odpowiedz
misda napisał(a):pierwszy pojazd stojący na prawym pasie postanowił jechać w lewo.
PESO napisał(a):Misda i "kierowca" z jego prawej strony powinni wjechaćna rondo, każdy na swój pas. "Kierowca" na prawy a Misda na lewy. Po dojechaniu ulicy Curie-Skłodowskiej winni opuścić Rondo Regana każdy ze swojego pasa.
silvox napisał(a):jak w lewo - ustaw się przy lewej krawędzi lub przy osi jezdni ..
Możesz jakoś to uporządkować ??

Odpowiedz
silvox napisał(a):
misda napisał(a):pierwszy pojazd stojący na prawym pasie postanowił jechać w lewo.
PESO napisał(a):Misda i "kierowca" z jego prawej strony powinni wjechaćna rondo, każdy na swój pas. "Kierowca" na prawy a Misda na lewy. Po dojechaniu ulicy Curie-Skłodowskiej winni opuścić Rondo Regana każdy ze swojego pasa.
silvox napisał(a):jak w lewo - ustaw się przy lewej krawędzi lub przy osi jezdni ..
Możesz jakoś to uporządkować ??

Nie jestem pewny czy to jest adresowane do mnie czy do Misdy.
Ja nie znam tego skrzyżowania i mogę sie opierac jedynie na google-map.
Z tego co tam widzę, to Misda i "kierowca" z jego prawej wjedżali na skrzyżowanie od strony ulicy Curie-Skłodowskiej, pierwszy wyjazdz z tego skrzyżowania to przedłużenie ulicy Curie-Skłodowskiej (wcześniej jest tylko kolejny wjazd na skrzyżowanie),
widoczne tam strzałki wręcz nakazują opuszczenie w tym miejscu skrzyżowania samochodom poruszajacym się prawym i środkowym pasem więc nie bardzo wiem co tu jeszcze można wykombinować.
Na tym moje możliwości oceny jazdy na tym skrzyżowaniu się kończą. Niewątpliwie przydałby się tu głos kogoś z osób znających to skrzyżowanie. Ponadto z opisu Misdy nie wiem jak dokładnie miałoby dojść do ewentualnej kolizji z "kierowcą". Czy "kierowca" chciał kontynuowac jazdę po skrzyżowaniu będąc na zewnętrznym pasie czy też zjeżdżał ze skrzyżowania w tym samym miejscu co Misda i jeden z nich w ramach opuszczania skrzyżowania dodatkowo postanowił zmienić pas.
Tak więc na ten moment nie jestem w stanie nic więcej dodać ponadto co powyżej.

Pozdrawiam
:helou:

Odpowiedz
PESO napisał(a):Czy "kierowca" chciał kontynuowac jazdę po skrzyżowaniu będąc na zewnętrznym pasie

Właśnie - ja w tym kontekście to widzę .. Chyba, że źle rozumiem opis misdy ..

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości