Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Haji: moje filmy
#12
Jeszcze jeden szalony driver. Wbrew dacie na filmie, jest z lipca tego roku.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=M6t6KOQzPzQ&feature[/youtube]
 
Odpowiedz
#13
no cóż: głupota miesza się z bandytyzmem...
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#14
Kierowca busa się nie popisał ale kierowca osobówki ewidentnie winien wpuścić busa a nie przyśpieszać
Niniejszy post jest wyrazem prywatnej opinii autora.
Korzystając z jego treści robisz to na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Stan punktów - znów zero  Cool
 
Odpowiedz
#15
Hmmm... szkoda, że za takie wybryki najczęściej uchodzą na sucho (w sensie mandatowym)... a zagrożenie było ewidentne. Czy ja dobrze widzę, że w busie byli przewożeni pasażerowie? Gdyby auto z przeciwka nie zwolniło, to pewnie byśmy mieli dziś materiał we wszystkich wiadomościach o kolejnym wypadku z udziałem busa.
 
Odpowiedz
#16
Malebo napisał(a):Osobówka zwalniała..., ale że BUS także zaczął zwalniać, to zaczęli jechać równolegle... w rezultacie zrobiło się zamieszanie..., aby ten BUS wyprzedził osobówkę to musiałaby się najzwyczajniej zatrzymać. To trochę pokazuje, że czasem właśnie nie warto próbować na siłę komuś pomóc (hamując gdy się jest wyprzedzanym) tylko lepiej jechać "swoim tempem".

Jak to oglądamy na ekranie i analizujemy na zimno to inaczej to wygląda niż gdybyśmy byli uczestnikami tej sytuacji.

No cóż może będąc na miejscu osobówki też bym tak zrobił, nie wiem.
Natomiast mam zakodowane, że jak jestem wyprzedzany to nie wolno mi przyśpieszać i do tej pory zawsze w podobnych sytuacjach wpuszczałem przed siebie nawet hamując.
Niniejszy post jest wyrazem prywatnej opinii autora.
Korzystając z jego treści robisz to na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Stan punktów - znów zero  Cool
 
Odpowiedz
#17
Ok - kierowca osobówki przyspieszał lub nie. W czym jednak zawinił ten co jechał z przeciwka i musiał wyhamować prawie do zera ?!?
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#18
Malebo napisał(a):A tak w ogóle to bym się prędzej przyczepił do Haji, bo jadąca przed nim osobówka zwalnia (ciężarówko-TIR chyba też), a sam dojeżdża do osobówki tak, że samochód się tam już nie mieści. Dopiero na koniec odpuszcza.
Nie bardzo rozumiem "przyczepianie się" do autora filmu, bo bus nawet nie miał zamiaru wjechać przed Haji... ewidentnie miał chęć wyprzedzać do końca za VW.
 
Odpowiedz
#19
Zasadniczo to zgadzam się z tym co napisał Malebo , jak widzisz sytuację która potencjalnie może okazać się niebezpieczną, to zawczasu robisz wszystko żeby zminimalizować potencjalne jej skutki , w tym przypadku widząc busiarza który wyprzedza jak debil warto byłoby się trzymać od niego w jak największej odległości, niezależnie od tego czy miał zamiar wjechać przed czy za tą osobówkę(z którą imo się nie "zrozumiał",co myślę że jest pewnym usprawiedliwieniem dla manewru który wykonał pan z osobówki i nie było celowym działaniem żeby busiarza przytrzymać na drugim pasie).


PS.Tytuł filmu wprawił mnie w lekkie osłupienie - co to idiotyczne wyprzedzanie widoczne na filmiku ma wspólnego z wyprzedzaniem na trzeciego?! :?: Confusedhock:
Stan pkt 28
 
Odpowiedz
#20
Wywołaliście mnie do tablicy, więc odpowiadam. Wyprzedzanie zaczęli, gdy cała kolumna zaczęła zwalniać. Sam nie widziałem, co się dzieje przede mną. Hamowali, ja też. Patrzyłem mocno na busa, ale nawet nie próbował zjechać na prawo. Po prostu jechał po lewej i zmusił auto z naprzeciwka do zatrzymania. Może tego nie widać, ale przede mną miejsca miał na przynajmniej dwa takie busy, jak jego.
 
Odpowiedz
#21
Haji... zamieściłeś film na którym w 100% zachowaleś się prawidłowo. Co niektórzy, nawet nie próbują, wczuć się w rolę kierowcy, nie wiedzą też, że film zazwyczaj trochę przekłamuje rzeczywistość. Robią wszystko, by udowodnić, że ten co filmował, też nie był "święty". To jest chore i w zasadzie nie ma się czym przejmować.

Debil w busie wcześniej, czy później zabije siebie i innych... no chyba, że zobaczy film ze swoim udziałem i może przyjdzie otrzeźwienie... oby nie za późno.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#22
Nie ma czego zaklinać ani o co się kłócić. Chodzi o drobny szczegół wyprzedzania, gdy się nie ma do tego miejsca.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości