Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Toyota und Peugeot
#12
To ja jeździć nie potrafię Wink ale pozostanę przy swoim Tongue mam zaufanego mechanika od francuzów i śmiał się jak ktoś mówił, że do takiego spalania zszedł. Nie mam zamiaru się sprzeczać więc zakończmy ten wątek :tulimy:
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/user/dziedzic1205">www.youtube.com/user/dziedzic1205</a><!-- w -->
 
Odpowiedz
#13
dziedzic1205, spoko po prostu hardcorowa siła w tych samochodach mam. :trololo:
[Obrazek: us-uzytkownik.png]
 
Odpowiedz
#14
Albo tylko z górki jeździsz Big GrinD
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/user/dziedzic1205">www.youtube.com/user/dziedzic1205</a><!-- w -->
 
Odpowiedz
#15
Nie, stoję na włączonej klimie i szpanuje. :trololo: Jak kto mi napisał jeden z kumpli na FB.
[Obrazek: us-uzytkownik.png]
 
Odpowiedz
#16
A to mój Pugolot Smile trochę brudny ale to było zaraz po zakupie Wink
[Obrazek: 99877559883c.jpg]
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/user/dziedzic1205">www.youtube.com/user/dziedzic1205</a><!-- w -->
 
Odpowiedz
#17
dziedzic1205 napisał(a):Micell z całym szacunkiem dla Ciebie ale po prostu nie wierzę w takie spalanie. I każdy mechanik Ci to powie Smile komputery w samochodach mimo, że są całkiem zaawansowane na obecną chwilę, to i tak pokazują spalanie orientacyjne. Tankuj zawsze pod korek, zeruj licznik i policz ile wychodzi. Zobaczysz, że co najmniej 1,5l więcej Tongue

Koloryzujesz kolego. Spalanie 2,5 litra w 2.2? Takie wyniki osiągają oszczędne skuterki 4t o pojemności 50cm3 (i nie ma tu znaczenia że Toyota to diesel bo różnica jest zbyt duża). Nie wiem czy to Avensis czy inny model ale biorąc pod uwagę to co jest na wyświetlaczu czyli przebieg 400 przy zbiorniku 60L to spalanie wychodzi 7,5 litra. Producent podaje ok ponad 5 litrów. Jakby wynik 2,5 był osiągalny to trąbiliby o tym na prawo i lewo.
Jeśli to corolla ze zbiornikiem 55 litrów to spalanie wychodzi niecałe 7 litrów a producent podaje że spalanie na trasie to ponad 5 litrów.
Nie wierzę że producent machnął się o ponad 100% przy takim istotnym parametrze.
 
Odpowiedz
#18
no to teraz się nie dziwię że Micel tyle filmików tu pakuje, a to że go ktoś wyprzedził, a to wymusił a to ....itd.....przy jego jeździe ( na podstawie zużycia paliwa ) mnie by trafiło po pierwszym ruszaniu i pierwszych 100 metrach "trasy" Big GrinD :okman: :trololo:
0 pkt Big Grin
 
Odpowiedz
#19
Każdy mi to mówi że to jest nie możliwe to co wyrabiam tymi samochodami ale wyznawcą gazu nie jestem.

dziedzic1205, uuu na bogato 206 SW pewnie po liftingu. Big Grin
[Obrazek: us-uzytkownik.png]
 
Odpowiedz
#20
Micell napisał(a):Każdy mi to mówi że to jest nie możliwe to co wyrabiam tymi samochodami ale wyznawcą gazu nie jestem.

dziedzic1205, uuu na bogato 206 SW pewnie po liftingu. Big Grin

Micell podaj symbol silnika albo rocznik. Dane o wymiarach cylindra są dostępne, stopień sprężania jest (pewnie jakieś 11,5-12), mieszanka stechiometryczna to 14,7:1. Podaj jeszcze przy jakich obrotach takie spalanie osiągnąłeś. Podam Ci jakie teoretycznie można osiągnąć minimalne spalanie.
Silnik 2,2 z czterema cylindrami ma powyższą pojemność cylindrów. Cylinder jest napełniany mieszanką w stosunku 14,7 części powietrza i 1 częścią paliwa. Następuje przykładowo 12 - krotne sprężenie mieszanki i wybuch. Przy określonych obrotach mamy odpowiednią ilość cykli pracy. Fizyki się nie oszuka. Za mało paliwa w cylindrze to uboga mieszanka i checkengine. Stąd moje wątpliwości graniczące z pewnością że na obecnym etapie nie jest technicznie możliwe osiągnięcie takiego spalania przy takiej pojemności.
Sprawdzałeś spalanie tylko komputerem czy na zasadzie od tankowania do tankowania pod korek?
 
Odpowiedz
#21
I podaj jeszcze jaką masz prędkość przy tych obrotach przy prędkości 80km/h bo tyle deklarowałeś (70-90). Będzie łatwiej i szybciej niż przeliczanie przez przełożenie skrzyni biegów.
 
Odpowiedz
#22
Widzisz Micell, że nie tylko ja mam wątpliwości odnośnie spalania Twoich aut. W cytrynie też mam 2.2 w dieslu i do 6.5l schodzę przy spokojnej jeździe. Ciężki samochód i do tego automat. Także w Twoim przypadku może być max 1.5l mniej.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/user/dziedzic1205">www.youtube.com/user/dziedzic1205</a><!-- w -->
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości