• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trzebinia i nowe pomysły..
#1
Trzebinia - świeży sposób na poprawę bezpieczeństwa ...
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.przelom.pl/przelom-online/8272/TRZEBINIA-Po-przekroczeniu-dopuszczalnej-predkosci-swieci-sie-czerwone/">http://www.przelom.pl/przelom-online/82 ... -czerwone/</a><!-- m -->

Cytat:TRZEBINIA. Po przekroczeniu dopuszczalnej prędkości, świeci się czerwone

Od czwartku w rejonie szkoły podstawowej i skrzyżowania ulic 1 Maja i Kruczkowskiego na osiedlu Trzebionka działa system elektronicznej poprawy bezpieczeństwa. Zainstalowana kamera rejestruje prędkość, z jaką jadą kierowcy. Jeśli przekraczają 50 km/h, sygnalizator pokazuje światło czerwone. Muszą się więc zatrzymać.
O poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie mieszkańcy Trzebionki apelują od lat. Na skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Kruczkowskiego doszło do kilku śmiertelnych wypadków. Ostatni miał miejsce końcem listopada ubiegłego roku. Przy kapliczce zginął motocyklista, który zderzył się z wyjeżdżającą z ul. Kruczkowskiego osobówką.
Zarządca drogi - Powiatowy Zarząd Dróg w Chrzanowie – wreszcie postanowił zadziałać i zamontował kamery, rejestrujące prędkość oraz wyświetlacz z napisem „Kierowco zwolnij” bądź „Dziękuję”, dla tych, którzy jadą przepisowo. Dodatkowo, pojawił się sygnalizator świetlny.
- To bardzo mądre urządzenie. Jeśli któryś z kierowców przekracza prędkość, automatycznie włącza się świtało czerwone – mówi Zbigniew Zaręba, wicedyrektor PZD w Chrzanowie.
Urządzenie kosztowało 104 tys. zł. Na zlecenie PZD zamontowała je firma Vatico Wacław Szczepaniak z Krakowa. Była jedną z trzech starających się o to zlecenie w przetargu i wygrała, proponując najlepszą cenę.
(AJ)

I film z tej okolicy .. Tak to działa ...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HHn-JmlzTXQ[/youtube]
 
Odpowiedz
#2
Silvox....nie boli Cię głowa od tego detektora?silnika nie słychać...
0 pkt Big Grin
 
Odpowiedz
#3
To nie ja nagrywam - film jest z sieci.. Ale wyje fajnie !!!
Podejrzewam, że tak jest ustawiony na potrzeby filmu - ciężko sobie wyobrazić aby tak wyło bez przerwy...
 
Odpowiedz
#4
I jak widać na filmie można ograniczyć prędkość bez nakładania mandatów tylko cza chcieć ale jak każdy wie polskie państwo ma to centralnie gdzieś liczy się dziura budżetowa , jeden podatnik w te czy we fte im nie robi
MÓJ KANAŁ YOU TUBE KLIKNIJ W MIO
[Obrazek: f6b1916850527701m.jpg]
Stan pkt - 0
[Obrazek: 1178405.png]
 
Odpowiedz
#5
"cza chcieć" i "cza wiedzieć" ze jest "cuś takiego"...
a skąd to niby mają wiedzieć humaniści (nikomu nie uwłaczając rzecz jasna) w sytuacji, gdy ich nie interesują sprawy techniczne?
oczywiście, że rozwiązanie jest rewelacyjne samo w sobie, jedyny problem to frustraci, lub jak ich tu niektórzy nazywają daltoniści... i wtedy potrzebne są stosowne służby - oraz kosmiczne kary z zatrzymaniem prawa jazdy włącznie, co by budżet naprawiać...
 
Odpowiedz
#6
We Wrocławiu też jest taka aktywna sygnalizacja... jednak działa skutecznie w zakresie 40-80 km/h... jak ktoś jedzie szybciej, to nie zdąży go zatrzymać... czyżby luka dla znajomych królika ?
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#7
Obawiam się, że to urządzenie w moim przypadku, skończyłoby swój żywot za oknem samochodu po ok. 5 minutach.... nie na moje nerwy ten dźwięk.
Kurcze, w ciągu 4 ostatnich lat zrobiliśmy około 120 000 km - były krótsze i bardzo długie trasy, w Polsce i po Europie, po przeróżnych drogach. Nie dostaliśmy ani jednego mandatu - nie dlatego, że jeździmy super przepisowo ale chyba dlatego, że jeśli już przekraczamy prędkość to robimyto z głową.
Stan pkt 0
 
Odpowiedz
#8
ale przyznasz,że sam pomysł jest super,naprawdę ktoś pomyślał o bezpieczeństwie
0 pkt Big Grin
 
Odpowiedz
#9
-nie sprawdzi się zero wpływów do budżetu państwa !!!

:helou:
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości