• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kiedy przedawnia się mandat? czytaj
:helou:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://moto.onet.pl/1678052,1,kiedy-przedawnia-sie-mandat,artykul.html?node=13">http://moto.onet.pl/1678052,1,kiedy-prz ... ml?node=13</a><!-- m -->

.
MÓJ KANAŁ YOU TUBE KLIKNIJ W MIO
[Obrazek: f6b1916850527701m.jpg]
Stan pkt - 0
[Obrazek: 1178405.png]

Odpowiedz
-sprawa nie jest taka w brew pozorom łatwa -nie płacę więc może się przedawni- obecnie większość niezapłaconych w terminie mandatów kierowanych jest do ściągnięcia przez urzędy skarbowe a oni mają już swoje sposoby na to aby one się nie przedawniły !!!

pozdr. :helou:

Odpowiedz
Wszystko zależy od pracownika działu ściągania należności, do którego rafia mandat/mandaty. Mnie się przedawniły mandaty na kwotę ok. 1300 zł. Mandaty z reguły są ściągane z należnego zwrotu podatku. Ponieważ to ja zawsze musiałem dopłacić skarbowemu to nie mieli jak ściągnąć, a nikt nie przysyłał wezwań do zapłaty. Także jednemu się uda, innemu nie. Jak się ktoś przyłoży do pracy to nie przepuści ani grosza.
Oprócz tego ważne jest od kogo dostaliśmy mandat. Jeśli od policji, to łatwiej o przedawnienie, jeśli od straży miejskiej to gorzej. Oni bardziej pilnują ściągania należności. O ITD jeszcze nic nie wiem.

Odpowiedz
Optysio napisał(a):...Mandaty z reguły są ściągane z należnego zwrotu podatku.

z zasady tak, najlepszy sposób i najtańszy na ściągnięcie zaległości, proszę też nie zapominać o instytucji komornika skarbowego a ten już może siąść na pobory jeżeli takowe są lub odwiedzić dłużnika w domu.

Odpowiedz
Optysio napisał(a):Mnie się przedawniły mandaty na kwotę ok. 1300 zł.
1300 przedawnionych Confusedhock: to ile miałeś wszystkich w ogóle?! :o Big GrinD

Optysio napisał(a):Jeśli od policji, to łatwiej o przedawnienie, jeśli od straży miejskiej to gorzej.

Widzisz, a u mnie było dokładnie odwrotnie. Od policji nigdy mi się nie udało z przedawnieniem, zawsze mi ze zwrotu ściągali(zazwyczaj po roku, najdłużej po dwóch), ale od jakiś trzech lat się śpieszą cwaniaki i średnia długość czasu do upomnienia to ok. 3 miesiące... Za to od straży miejskiej mi się udało i się przedawniło :hehe:
Tak a propo to dzisiaj właśnie mi przyszedł tytuł wykonawczy ze skarbówki za mandat z 26 listopada.

Także różnie to bywa, ale masz 100% racji że zależy to głównie od osoby która zajmuje się taką egzekucją, więc ciężko tu o jakąś regułę, co, kiedy i jak komu ściągną...

PS. Komornicy skarbowi nie zajmują się mandatami, nie ten "kaliber", od tego są poborcy skarbowi, ale to szczegół Wink
Stan pkt 28

Odpowiedz
Nie ma czym się chwalić, ale nie zapłaconych mandatów miałem na kwotę 2500zł. Połowę musiałem zapłacić. Jedyny plus, że nie było odsetek.

Odpowiedz
Ha, ha... ha. Szanowni koledzy dyskutują tutaj o mandatach przeterminowanych... ja po otrzymaniu takiego (dawno temu to było...)wsiadam do auta i go opłacam, a potem na oczach policjantów (bo Ci dłużej wypełniają papiery, niż ja opłacam mandat) drę go i wrzucam do kosza. Policjant sprowokowany rzuca do mnie: "i tak to Pana nie ominie..."
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806

Odpowiedz
Ja z reguły mandatów nie płacę, mimo że parę się zdarzyło, wezmą sobie ze zwrotu podatku a i poborca skarbowy odwiedził moją mamę parę razy w domu (mama mieszka 100 metrów od urzędu) a ja zameldowany jeszcze u mamy. Ja uważam że, może mi się uda i "zapomną", a nawet jak się nie uda to ja tego finansowo tak nie odczuje Smile bo pieniędzy z portfele mi nie biorą, tylko biorą te których nie mam fizycznie Wink. Nie to że unikam tylko wszystko zgodnie z prawem. A i uważam to za głupie prawo. Moim zdaniem chcąc poprawić bezpieczeństwo, powinno być tak:

1. Dostajesz mandat
2. Masz 30 dni a nie 7 jak teraz - ponieważ w ciągu 30 dni dostajesz wypłatę i regulujesz należność mandatu jak nie uregulujesz pk3
3. Uregulujesz należność w ciągu 30 dni ok. Nie uregulujesz wtedy sądownie i komornik i zapłacisz za koszty sądu i komornika
4. Efekt ?? każdy by się zastanowił zanim by popełnił wykroczenie jeśli było by to egzekwowane w dużym stopniu np. ściągalność taka w granicach 90%, bezrobotny by jeździł przepisowo - tak myślę.

Tylko u nas są tak przepisy skonstruowane tak debilne zakazy nakazy by je przestrzegać przykład:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Nowa-droga-a-kierowcy-jada-tylko-40-kmh-n67853.html">http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Now ... 67853.html</a><!-- m -->

I jeszcze jedno znajmy z policji mi polecił że jak dostanę mandat np. 300 zł to zapłacić 30 zł niby często przechodzi taki manewr - nie wiem ostatni mandat tak zrobiłem zobaczymy.

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości