Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OPEL VECTRA OPC
#1
A wiec tak posiadam opla Vectre OPC 2006 rok prywatnie o mocy 450 koni i posiadam tez 9 aut ciężarowych większość SCANIA Zapraszam na mój kanał na youtube

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/user/KierowcaZawodowyx?feature=mhee">http://www.youtube.com/user/KierowcaZaw ... ature=mhee</a><!-- m -->
 
Odpowiedz
#2
Opel vectra 450 koni !!!
Czy możesz podrzucić jakieś szczegóły?
Niniejszy post jest wyrazem prywatnej opinii autora.
Korzystając z jego treści robisz to na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Stan punktów - znów zero  Cool
 
Odpowiedz
#3
A wiec tak seria 320 koni większe turbo dolot i wszystkie filtry wymienione na sportowe i chip cos tam jeszcze bylo wymieniane auto oddałem na tydzień do Niemiec do OPC by oni to profesjonalnie zrobili i mam gwarancje na wszystko max moc moge podniesc z tego silnika do 600 koniale wtedy będzie to dla niego męczarnia a nie chce tego teraz na 6 biegu potrafię wyprzedzić praktycznie wszystkie auta na naszych drogach bez redukcji po trasie przy 70 Smile

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=Gax50L3eRJQ">http://www.youtube.com/watch?v=Gax50L3eRJQ</a><!-- m -->
 
Odpowiedz
#4
masz 170/h w jakieś 9s?......
0 pkt Big Grin
 
Odpowiedz
#5
10-11s zależy film nagrywany na terenie gdzie jest nachylenie około 1,5 stopnia wiec troszkę szybciej się zebrało


Ścigałem sie z wieloma autami i naprawdę na mieście to nie ma się z kim ścigać młodzi w BMW tych 318/325 sie ustawiają bo opla widza ja do 2,5 tys obrotów ciągnę i im sie im oddalam Smile
 
Odpowiedz
#6
450 koni???? Confusedhock2:
Moja 120 konna viki, zażenowana wyszła trzaskając drzwiami Confusedhock2:
Stan pkt 0
 
Odpowiedz
#7
Peter napisał(a):
KierowcaZawodowyx napisał(a):A wiec tak seria 320 koni większe turbo dolot i wszystkie filtry wymienione na sportowe i chip cos tam jeszcze bylo wymieniane ...
Właśnie mnie najbardziej interesuje to "coś tam jeszcze" Wink
Jak przekroczyło wartość samochodu, to jestem w stanie się domyślić :hehe:

Jutro zadzwonię do nich i zapytam sie co tam było zmienione jeszcze .

Co do ścigania audi R8 na starcie jest szybsze bo 4 kołami sie odpycha a potem mina kierowcy w aucie za 300 tys jest bezcenna jak przy zmianie biegów z 2 na 3 piszczą kola

Koszt tego nie był wysoki w stosunku do auta ( kupowalem nowe) po gwarancji została zrobiona modyfikacja koszt tego to 20 tys zl (kosztem 3 tys zl mogę mieć 600 koni) ale żywotność silnika zmniejsza sie o 50% wiec nie warto tego robić na ta chwile auto ma 74 tys przebiegu<br /><br />-- 17 mar 2013, o 16:56 --<br /><br />Jeśli jest ktoś zainteresowany mogę tam jakieś filmy nagrać w wolnym czasie i dodam filmiki
 
Odpowiedz
#8
Też mi się to coś "za piękne" wydaje, choć nie powiem bo auto na filmie idzie jak złe Wink do 160 jakieś 2 sek. szybciej od ~320-330 konnych Vectr które znalazłem na YT. Ba, szybsze jest od mojego motocykla jeśli chodzi o przyśpieszenie do tej wartości, a to kurde było nie było kombi Smile Fajne są takie niepozorne auta(chociaż wersja OPC jest w sumie średnio niepozorna Wink, ale mimo wszystko, jadący takim R8 raczej się nie będzie spodziewał, że rodzinne kombi dotrzyma mu kroku). Wrzuć jeszcze jakieś filmiki i może foty jakieś jak się to prezentuje Smile

600 koni za 23tyś. zł i to jeszcze budowane przez firmę ... w niemczech... to coś jak za darmo, bo przy takich przyrostach do wymiany jest pół samochodu Wink zwłaszcza ze to raczej nie jest pospolita przeróbka, bo większość znanych mi tunerów opla dla tego silnika oferuje "stage" maksymalnie do ok 340KM.

Ztcw seryjne wtryski kończą się przy ok 320KM, można dać z insignii opc, ale te też wymiękną przy ok 400, więc trzeba coś droższego. Nie wiem jak mocny jest dół silnika, 450 może i by przetrzymał, ale mało w sumie znam silników które byłyby w stanie przyjąć prawie 200 koni więcej niż seria, nie mówiąc już o tym że jak ma teoretycznie wytrzymać 600 to tłoki/korby musiały być raczej zmieniane.
Seryjne sprzęgło klęknie przy 500Nm więc i to musiało być zmienione, wydech też na pewno kompletny bo seria aż takiej mocy nie przepuści, o większym turbie już pisałeś, więc pewnie i większy intercooler i pompa paliwa, a na angielskich stronach widziałem, że do vectr podkręconych już na ok 340 koni wsadzają też lepsze chłodnice, więc coś chyba jest na rzeczy.

Ta Twoja Vectra była mierzona na hamowni, czy to "szacowana" moc?!
(nie chcę się też czepiać ale w serii to one miały 255 albo 280 koni, ~320 to ma dopiero insignia opc)

Peter napisał(a):Dlatego ostatnio do zabawy kupiłem sobie małą Corollę z fabrycznie zakutym silnikiem Yamahy. W serii z 1.8 ccm ma 225 KM. Myślę, że dopiero w takim silniku "uturbianie" ma sens ekonomiczny.
Patrząc na XX'a z avatara sens ekonomiczny wydaje się wątpliwy :lol:
Za kilkanaście tysięcy masz motocykl którym zostawisz w tyle 500-600 konne fury - to jest dopiero ekonomia :hehe: tyle że zaburza też chyba nieco perspektywę przyśpieszenia, jak się później do auta człowiek przesiądzie.
Stan pkt 28
 
Odpowiedz
#9
Cena dlatego taka te 23 tys bo wszystkie stare części zostały w firmie Smile tak jak pisałem zadzwonię jutro do nich i mi wszystko powiedzą
tak było na hamowni testowane nawet przy mnie (gdzieś mam pomiary) Seria miała 320 koni to z tym niejedno auto nie miało szans niecałe 6s do 100/km/h dlatego ze silnik nie jest katowany co 10 tys zmieniany olej paliwo 98/100 oktan sportowe
Sprzęgło bylo wymienione bo seryjne po 40 tys zaczęło się ślizgać przy tej mocy niestety (wyścigi raz na miesiąc na nurburgring) mam gdzieś film z takiej jazdy wyścigowej

Co do motorów ścigam sie czasem ale od 40-200 km/h bo motor od 0 nie ma wogole przyspieszenia do 40 bo mimo iz chce to mu przód uniesie


AVATAR ma zdjecie opelka
 
Odpowiedz
#10
Peter napisał(a):
KierowcaZawodowyx napisał(a):bo motor od 0 nie ma wogole przyspieszenia do 40 bo mimo iz chce to mu przód uniesie
Ma ma przyspieszenie od 0 ... tylko trzeba wiedzieć, że rolgaz, to nie włącznik gazu Tongue :hehe: :ojej:

Prawda wiele zalezy od motocyklisty bo jest wielu ktory da opor i robi kozilka hehe

Przesyłam film niepubliczny!! tylko dla forum jak moja kobieta wtedy jeszcze dziewczyna (teraz narzeczona) opowiada o BMW 528 jej kumpla ze studiów i daje porównanie do mojego auta . Tak teraz to słucham i się roześmiałem musicie sie wsłuchać bo z wideo rejestratora filmik nagrywany

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=cc-3XxsiZ38&feature=youtu.be">http://www.youtube.com/watch?v=cc-3Xxsi ... e=youtu.be</a><!-- m -->
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości