• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejne migawki z ulic Wrocławia
No faktycznie - totalna masakra :-( Ja to skrzyżowanie pokonuję tylko jadąc wzdłuż Legnickiej. Nawet nie wiedziałem, że na Małopanewskiej są odstawiane takie cyrki.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806

Odpowiedz
Szofer, a wiesz że z tego środkowego pasa mogę skręcić prawo i jak bym tak zrobił to bym spotkał patologie drogową. Przy najmniej nowa lala by była Big Grin
[Obrazek: us-uzytkownik.png]

Odpowiedz
(22-08-2017, 21:41:47)Micell napisał(a): Szofer, a wiesz że z tego środkowego pasa mogę skręcić prawo

Tak, wiem ... ale Ci z prawego jadący prosto mają to w d*pie; niestety.

Odpowiedz
Dokładnie  Angry

Odpowiedz
(08-08-2017, 22:57:55)Szofer napisał(a):

w przypadku rowerzystów i jazdy po DDR/DDRiP warto zapoznać się z istniejącym orzecznictwem sądowym. jest wiele wlepionych mandatów oraz wyroków sądowych je utrzymujących jak i uchylajcych. przepisy sa niejasne i przyznają to zarówno rowerzyści, policja i organizatorzy ruchu, a sprzeczne wyroki potwierdzają ten status. ze względu na to zamieszanie traktuję rowerzystę jako pełnoprawnego uczestnika ruchu w prawie wszystkich sytuacjach -- poza B-9 i jego odmianach, kiedy rowerzysta jest "intruzem". nie zmienia to faktu, że wtedy też traktuję go tak, jak uczestnika ruchu tego typu powinno się traktować (chociaż jest nieuprawniony). 

wydaje mi sie, że generalizowanie nie ma sensu podobnie jak nazywanie grupy uczestników ruchu pejoratywnie "nietykalną kastą" bo o samochodziarzach też można wiele powiedzieć tak samo jak o innych. odwieczna "wojna" kierowcy-rowerzyści (a także czasami rowerzyści-piesi) jest zwyczajnie bez sensu w naszej mętnej sytuacji prawnej...

Odpowiedz
(23-08-2017, 10:37:31)geos napisał(a): wydaje mi sie, że generalizowanie nie ma sensu podobnie jak nazywanie grupy uczestników ruchu pejoratywnie "nietykalną kastą" bo o samochodziarzach też można wiele powiedzieć tak samo jak o innych. odwieczna "wojna" kierowcy-rowerzyści (a także czasami rowerzyści-piesi) jest zwyczajnie bez sensu w naszej mętnej sytuacji prawnej...

Większość materiałów które tutaj zamieszczam odnoszę w pierwszej kolejności do siebie samego, tym bardziej, że rowerzystą też bywam ...
i w prezentowanej sytuacji (jezdnia + DDR), poruszam się zawsze po ścieżce rowerowej. Tak jest zgodnie z prawem (przynajmniej z tym, do którego ja się stosuję) i bezpiecznie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

To, że w Polsce w zasadzie wymiar sprawiedliwości nie funkcjonuje, nie zwalnia mnie z obowiązku szanowania innych ludzi. Chcesz korzystać z chodnika, jezdni, DDR, to rób to tak, by nie utrudniać życia innym ...

Odpowiedz
We Wrocławiu dzień bez złamania prawa, dniem straconym :-(

Odpowiedz
Hahaha, kino krótkich filmów. To było dobre.

Odpowiedz

Odpowiedz
(23-08-2017, 19:50:38)Szofer napisał(a): We Wrocławiu dzień bez złamania prawa, dniem straconym :-(

Odnośnie filmu dzicz 6 (opel i lewoskręt).

Czy możesz wrzucić link do google map z tym skrzyżowaniem i informacją w której części tego skrzyżowania to się wydarzyło?

Z góry dziękuję
Smile

(24-08-2017, 20:53:18)Szofer napisał(a): po trupach na kolację w rynku

A tu nie łapię o co chodzi?
Mogę prosić o rozwinięcie myśli autora, proszę
Smile
Niniejszy post jest wyrazem prywatnej opinii autora.
Korzystając z jego treści robisz to na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Stan punktów - znów zero  Cool

Odpowiedz
"po trupach na kolację w rynku" ... woźnica z BMW gnał na złamanie karku po torowisku, po którym mogą poruszać się tylko nieliczne pojazdy (taxi, bus, tramwaje i karetki), a później skręcił w okolice wrocławskiego rynku, stąd teza, że udał się tam na kolację ...

(25-08-2017, 17:33:53)PESO napisał(a):
(23-08-2017, 19:50:38)Szofer napisał(a): We Wrocławiu dzień bez złamania prawa, dniem straconym :-(

Odnośnie filmu dzicz 6 (opel i lewoskręt).

Czy możesz wrzucić link do google map z tym skrzyżowaniem i informacją w której części tego skrzyżowania to się wydarzyło?

Z góry dziękuję
Mogę wrzucić, tylko po co ? Co tu jest niejasne ? Lewoskręt służy do jazdy w lewo, pani zaś pojechała prosto. Oznakowanie poziome i pionowe jest tam czytelne.

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości