• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DAF XF95
Chciałbym przedstawić auto które co prawda nie jest moje (służbowe), ale aktualnie spędzam w nim więcej czasu niż we własnym domu, a od pewnego czasu wszystkie zamieszczane na forum filmy są kręcone z jego pokładu. Zdjęcia niestety robione telefonem.

Jest to DAF XF 95.480 Super Space Cab (czyli z największą kabiną) z 2005 roku, Silnik 12.6 pojemności, 6-cio cylindrowy, rzędowy, moc jak oznaczenie modelu wskazuje - 480 KM, skrzynia biegów manualna, 16-to biegowa. Żadnych szczególnych wypasów, standard w ciężarówce, tzn klima manualna, elektryczne szyby, lusterka i szyberdach, centralny zamek, webasto, lodówka, podgrzewane lusterka, centralny zamek, pneumatyczny fotel, tempomat, komputer. Do szczęścia brakuje mi właściwie tylko retardera. Do tego naczepa podkontenerowa Krone, rozsuwana z unoszoną tylną osią, na zdjęciach z kontenerem 40-sto stopowym, ale można na nią załadować również kontener 45-cio stopowy (rozsuwana rama) oraz 1 lub 2 kontenery 20-sto stopowe.
[Obrazek: fd60ef091d56.jpg] [Obrazek: 99a67edd7ba9.jpg] [Obrazek: e54cbc459017.jpg] [Obrazek: 14b5319f02aa.jpg] [Obrazek: 6e8ac31c485e.jpg] [Obrazek: 46c49efaa618.jpg]

Reflektory dalekosiężne na globie - rewelacja, kto nie jechał z czymś takim, ten nie wie co to znaczy włączyć długie Wink

A tutaj z 2 20-tkami:
[Obrazek: 4506c2ce8162.jpg]

I parę fotek wnętrza:
Mały głód i żaba Monika - w trasie przynajmniej jest do kogo otworzyć gębę Wink Obok żaby widać czytnik ViaToll, pod CB radiem na czerwono świeci wyświetlacz tachografu (jeszcze na tarczki):
[Obrazek: 132d5785b1cf.jpg] [Obrazek: 04e2c9a2119e.jpg] [Obrazek: 6a8f196d3793.jpg]
[Obrazek: 8ce912aeb9d8.jpg]

CB radia widocznego wyżej właściwie nie używam, było już zamontowane więc go nie wyciągam, nie chcę zostawiać dziury, dodatkowo czasem się przydaje np do nasłuchu 19 w czasie pogaduch na innym kanale. Normalnie używam tego:
[Obrazek: 1d706e100dfe.jpg] [Obrazek: 3d0911cc25a2.jpg]

W połączeniu z tym:
[Obrazek: 8f18efa60079.jpg]

To stara, solidna Cobra 146 ze stanów, bije na głowę zdecydowaną większość sprzedawanego obecnie chłamu, w połączeniu z 2 metrową anteną (Sirio Megawatt 4000) i ja słyszę, i mnie słychać. Do tego montaż w wygodniejszym miejscu. Radio ma wstęgi (SSB), więc jeśli jest z kim to można rozmawiać jeszcze długo po urwaniu zasięgu w AM. Muszę tylko zmienić przetwornicę 24/12V (założyłem osobną tylko do CB), bo ta która jest obecnie ma za małą moc i nie wyrabia przy nadawaniu w SSB. Antena niestety zamontowana na rynience i nieco pochylona, (a i tak końcówka sięga 4,70m), ale działa o wiele lepiej niż fabryczna antenka prawie w całości schowana za kabiną - długość robi swoje. Megawatt jest dość miekki i w czasie jazdy nieco się kładzie, ale jest to max na co można sobie pozwolić, i tak czasem zabrzęczy o gałęzie czy wiadukty (co widać po stanie promiennika, ale to w końcu tylko kawał drutu więc się nie przejmuję).

Prestigio RoadRunner 500 na szybie, dla zaoszczędzenia 1 gniazda i ze względu na długość kabla zmieniłem oryginalną ładowarkę na kabel USB:
[Obrazek: abf908226c85.jpg] [Obrazek: 529eaedd3122.jpg]

16-to biegowy manual (8 + połówki)
[Obrazek: 7eeddde7d8e1.jpg]

Za fotelami oczywiście sypialnia, łóżko wygodniejsze niż w domu, prawie 2,5 m długości. Wyżej jest drugie, złożone:
[Obrazek: a51a90707abb.jpg]

szklany szyberdach, z moskitierą i roletą:
[Obrazek: d3d834fd69ff.jpg]

Rozdzielnia elektryczna, żeby się nie plątało i nie przeszkadzało wywaliłem na stronę pasażera, montaż na stałe ale w razie czego można zdjąć bez rozbierania tapicerki. Pod spodem wyłącznik, więc wtyczka siedzi na stałe. Oprócz tego po drugiej stronie pod ręką wolne jeszcze jedno gniazdo 24V (przy radiu) z którego korzystam np do ładowania telefonów, rozdzielacz podłączony pod 12V:
[Obrazek: 0c3ee91eefd4.jpg]

Widok w lustrze:
[Obrazek: 80f9967a7cfc.jpg]

I jeszcze kilka fotek wnętrza:
[Obrazek: 56c51e7cc80b.jpg] [Obrazek: 01b52ceefc75.jpg] [Obrazek: ae5ae2c97c19.jpg] [Obrazek: db80f0f31dad.jpg]

Jakby mnie ktoś spotkał na drodze to śmiało wołać przez radio, auto charakterystyczne więc raczej nie da się pomylić. W firmie są też plandeki (firanki), więc może się zdarzyć że zamiast kontenera będę ciągnąć plandekę, ale generalnie na razie jeżdżę z kontenerem

Odpowiedz
Pewnie nie raz sie spotkalismy i moze nawet gadalismy z ludmi z forum hehe a o tym nie wiedzielismy Smile

Odpowiedz
Fajnie opisane autko choć 2005 to i tak fajne
MÓJ KANAŁ YOU TUBE KLIKNIJ W MIO
[Obrazek: f6b1916850527701m.jpg]
Stan pkt - 0
[Obrazek: 1178405.png]

Odpowiedz
zybi2008 napisał(a):Fajnie opisane autko choć 2005 to i tak fajne
2005 a kosztuje tyle, ile ja z całą rodziną przez całe życie nie zobaczymy Big GrinD Big GrinD
Stan pkt 0

Odpowiedz
brombrała napisał(a):
2005 a kosztuje tyle, ile ja z całą rodziną przez całe życie nie zobaczymy Big GrinD Big GrinD
Bez przesady Smile ja za nowe scanie 200 tys nowke salonu biore tylko ze lieasing Smile + przyczepa 150 tys tez a taki dafik 40-50 tys Smile

Odpowiedz
Auto swoje już przejechało (na zdjęciu zegarów widać przebieg), ale najważniejsze że jest zadbane i sprawne, wszystko jest robione na bieżąco, bez pseudo oszczędności i wiązania drutem. Wygląda fajnie, więc zawsze to jakaś dodatkowa satysfakcja Smile Wiadomo że to nie nówka i czasem trzeba sobie ręce pobrudzić (np dziś walczyłem z małym wyciekiem paliwa - już opanowany, poluzowała się opaska przy przelewie), ale nie jest źle. W porównaniu z półtora rocznym Volvo którym jeździłem w poprzedniej firmie bardziej niż bezawaryjność odczuwalna jest różnica w komforcie, zarówno jazdy (DAF jest głośniejszy i twardszy), jak i mieszkania (np wysoki tunel silnika, brak składanego drążka zmiany biegów, za to dużo większe rozmiary kabiny), niby tylko parę lat różnicy, ale postęp w tej dziedzinie jest zauważalny. Volvo było nowe ale też parę razy też lądowało na serwisie, różnica była tylko taka, że ja nie musiałem nawet dotykać palcem, a tutaj w miarę możliwości robię sam.

KierowcaZawodowyx napisał(a):
brombrała napisał(a):2005 a kosztuje tyle, ile ja z całą rodziną przez całe życie nie zobaczymy Big GrinD Big GrinD
Bez przesady Smile ja za nowe scanie 200 tys nowke salonu biore tylko ze lieasing Smile + przyczepa 150 tys tez a taki dafik 40-50 tys Smile
Za XF 95 SSC (Super Space Cab) z tego rocznika z tym silnikiem trzeba dać raczej ponad 70 tys. W tej chwili na allegro są 4 sztuki takie jak mój, w cenach 81 500, 70 000, 77 900 i 58 000, ten ostatni sądząc po zdjęciach (choćby wnętrza) już mocno zmęczony życiem.
Co do tych 200 000, to nie wiem skąd taka niska cena, tutaj przykład ile kosztuje nowy ciągnik siodłowy: <!-- m --><a class="postlink" href="http://otomoto.pl/volvo-fh-13-460-globetrotter-xl-T3511333.html">http://otomoto.pl/volvo-fh-13-460-globe ... 11333.html</a><!-- m --> No chyba że chodziło np o jakąś solówkę

Odpowiedz
Hej. Już wiem jak wygląda Twój słynny DAF Big Grin Będę bacznie szukał go na drogach ;]

PS Ja będę się bujał takim teraz
[Obrazek: 4118_e8a1879b36d7819d2a6c9cf3a90c9434dd6cf534]
Tylko, że rejestracja to będzie nie RP65 tylko RP60

Wołaj na radio jak zobaczysz ;]
[Obrazek: sygnpgp.jpg]

Stan punktów na dzień 01.01.2017: 0
Suma pieniędzy wydanych na mandaty w karierze: 250 zł.

Odpowiedz
:helou:

Panowie Wink jesteście gdzieś z okolic Gdańska, bo pierwsza rejestracja to widzę Tczew druga to Pruszcz Gdański ?? Czy tylko wasze firmy są tam zarejestrowane?? Wiem wiem z Brunerem mieliśmy się już widzieć parę razy w porcie ale niestety mój czas na to nie pozwala - mam nadzieję że w końcu dostanę cynk że ma postój wtedy kiedy ja mam czas Wink i się zgramy.

Odpowiedz
Mieszkam koło Tczewa, firmę mam prawie pod domem, stąd blachy GTC (powiat tczewski).
Pawtrans to firma z południa Polski (okolice Opola), auto pewnie w leasingu, dlatego ma tablice GDA - formalnie jest własnością firmy leasingowej i jest rejestrowane tam, gdzie ma ona siedzibę, dopiero po spłacie przechodzi na własność leasingobiorcy i wtedy zostaje przerejestrowane.

Janu - będę pamiętać, ale raczej Ty masz większą szansę wyłowić mnie, niż ja Ciebie spośród kilkuset identycznych zestawów Pawtransu Wink Ale grunt, że wiemy za czym się rozglądać Wink

Odpowiedz
bruner napisał(a):Mieszkam koło Tczewa, firmę mam prawie pod domem, stąd blachy GTC (powiat tczewski).
Pawtrans to firma z południa Polski (okolice Opola), auto pewnie w leasingu, dlatego ma tablice GDA - formalnie jest własnością firmy leasingowej i jest rejestrowane tam, gdzie ma ona siedzibę, dopiero po spłacie przechodzi na własność leasingobiorcy i wtedy zostaje przerejestrowane.

Janu - będę pamiętać, ale raczej Ty masz większą szansę wyłowić mnie, niż ja Ciebie spośród kilkuset identycznych zestawów Pawtransu Wink Ale grunt, że wiemy za czym się rozglądać Wink

Dokładnie ja mam wszystkie auta GDA u siebie w firmie i po 3 latach idą do sprzedaży bo mi sie nie opłaca więcej trzymać samochodu Smile

Odpowiedz
bruner napisał(a):Mieszkam koło Tczewa, firmę mam prawie pod domem, stąd blachy GTC (powiat tczewski).

Nic dodać nic ująć, ale już można się pomylić. Nie Opola, tylko Opola Lubelskiego, bardziej wschód Polski, nie południe Smile
[Obrazek: sygnpgp.jpg]

Stan punktów na dzień 01.01.2017: 0
Suma pieniędzy wydanych na mandaty w karierze: 250 zł.

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości