• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdjęcie z fotoradaru i czas na mandat.
zybi2008 napisał(a):Tylko dobrze przeczytaj powyzszy link :!!!:

Zaraz, żona go przestudiuje dokładnie Smile ja tylko te ważniejsze przeczytałem. Ale wiem, że tam wszystko trzeba dokładnie przeczytać i zrozumieć Smile

Odpowiedz
To jeszcze mam pytanie z innej beczki ale też nie jako w temacie mandatów z fotoradaru, bo jeden mandat mam nie zapłacony z SM, uważam, że tez bez podstaw prawnych jest nałożony, chciałem nie przyjąć ale wyszło jak wyszło (długa historia opisywany już na forum gdzieś), i teraz tak nie zapłacę go, ściągną mi go z pensji albo z podatku, wtedy mogę dochodzić swoich roszczeń czyli zwrotu, ale gdzie i jak to kierować - chociaż nie wiem czy warto się szarpać o 100 zł. Bo jak nie zapłacę nic nie mogę zrobić ale jak zapłacę to już mogę "walczyć". Może znów ktoś podsunie jakiś magiczny link Smile

Odpowiedz
Jak już się przyznales i dostałeś mandat to czy go zaplaciles czy z podatku wezna już nic z tym nie zrobisz takie przepisy :/
MÓJ KANAŁ YOU TUBE KLIKNIJ W MIO
[Obrazek: f6b1916850527701m.jpg]
Stan pkt - 0
[Obrazek: 1178405.png]

Odpowiedz
zybi2008 napisał(a):Jak już się przyznales i dostałeś mandat to czy go zaplaciles czy z podatku wezna już nic z tym nie zrobisz takie przepisy :/

Sprawe opisywal juz wczesniej Smile O ile dobrze pemitam nie przyznal sie Smile SM sama wystawilo mandat.

Odpowiedz
okoniowaty napisał(a):wystawili mi mandat mimo, że nie napisałem że się przyznaję tylko wskazano mnie jako kierowcę, oni stwierdzili, że nie zaznaczyłem że się nie przyznaję, a ja nie wiem sam dokładnie czy zaznaczyłem czy nie więc dałem se spokój
W piśmie które otrzymuje właściciel auta są 3 opcje:
1) wskazanie kierującego
2) wskazanie użytkownika
3) odmowa wskazania sprawcy
Wpisanie danych w punkcie pierwszym równa się wskazaniu sprawcy wykroczenia, wtedy w kolejnym piśmie dostaje on mandat. W punkcie drugim podaje się osobę, której np pożyczyłeś auto, nie wiesz kto nim w danym momencie kierował bo Cię tam nie było/spałeś/byłeś pijany - cokolwiek, i do niej odpowiednie służby zwracają się z "uprzejmą prośbą", ponownie wysyłając pisemko z 3 opcjami odpowiedzi. A co do punktu 3-go - równie dobrze można wcale nie odsyłać pisma. W takiej sytuacji jak Twoja właściciel powinien podać Cię jako użytkownika a nie kierującego, wtedy dostałbyś takie samo pisemko i od Ciebie zależy co im odpowiesz - wskażesz siebie, czy kogoś innego, albo użyjesz go jako rozpałki w kominku.

okoniowaty napisał(a):500 zł i 10pkt z wakacji.
W takim wypadku nie zastanawiałbym się ani chwili i po prostu odmówił wskazania sprawcy. Za niewskazanie maksymalnie można dostać 500 zł, więc w najgorszym wypadku wyjdziesz na zero, a konto punktowe będzie czyste. Przy odrobinie szczęścia możliwe że dostaniesz mniej. Ja tak zrobiłem 2 razy i za każdym razem dostałem mniejszy mandat - w obu przypadkach miało być 200 zł i 4 punkty, a dostałem po stówce, ale to jest loteria, mogą przywalić więcej, przy niskich mandatach i czystym koncie punktowym trzeba sobie przekalkulować czy opłaca się ryzykować. W artykułach w sieci ludzi straszy się karami rzędu 5000 zł, tylko że to jest kara za nieprzyjęcie mandatu, a nie za niewskazanie sprawcy, to dwie różne rzeczy.

Co do wysyłania mandatów po terminie, to czasem po prostu szukają frajera, liczą, że ktoś się przestraszy urzędowego pisemka i zapłaci, więc pierwsze co trzeba zrobić po otrzymaniu jakiegoś starego "prezentu", to sprawdzić kiedy następuje przedawnienie. Jakiś czas temu dostałem mandat z przed 6 lat od straży wiejskiej chyba w Krakowie za parkowanie :trololo: Inna sprawa że nie pamiętam żebym zaparkował w niewłaściwym miejscu, ale po takim czasie już mnie to nie interesowało, papier poszedł na rozpałkę Wink

A tak trochę poza tematem - jak Wy to robicie? Przecież żeby się dać złapać na stacjonarny (a skoro fotka jest od ITD, to chyba o takim mowa), to trzeba albo być ślepym, albo świadomie olać ograniczenie. Przecież przed KAŻDYM stacjonarnym od ponad 2 lat musi być duża niebieska tablica "uwaga fotoradar", wystarczy patrzeć na znaki. Do tego większość jest już pooklejana na żółto. Nawet "śmietniki" muszą być oznakowane, tyle że mogą być ustawione na dłuższym odcinku, albo może ich nie być, więc nie zawsze ludzie zwalniają, bo przeważnie jednak ich nie ma (na zasadzie "wczoraj się udało, to i dziś też") - ok, to jeszcze jestem w stanie zrozumieć. Ale stacjonarne? Nie jestem święty, nie raz byłem złapany na suszarkę, jakieś mandaty ze "śmietników" też kiedyś były, ale fotki od czasu kiedy wszystkie fotoradary muszą być oznakowane nie dostałem ani jednej, a jeżdżę przecież dużo i po całym kraju. Wystarczy trochę uwagi za kółkiem.

Odpowiedz
bruner napisał(a):a jeżdżę przecież dużo i po całym kraju. Wystarczy trochę uwagi za kółkiem.

A ja właśnie jeżdżę trochę za mało i dla tego tak. No niestety na stacjonarnym wpadłem, tak też bywa Wink prawko mam 6 lat i dopiero 2 z fotoradarów, a tu jechałem zagadałem się z żoną ruch mały, i nagle auta z tyłu zniknęły (czyt. zwolniły), a na cb nikt nic nie powiedział że nabity, zresztą zauważyłem że od paru lat ilość cb w osobówkach wzrasta tym mniej informacji tam ktoś podaje sam z siebie, a nawet jak pytasz to prędzej Ci odpowie ktoś z dużego mobilka.

zybi2008 napisał(a):Jak już się przyznales i dostałeś mandat to czy go zaplaciles czy z podatku wezna już nic z tym nie zrobisz takie przepisy :/

Inna sprawa, że się nie przyznałem, tylko SM tak twierdzi że niby coś zaznaczyłem albo nie odznaczyłem, ale też wyczytałem ze nawet jak przyznasz się zapłacisz mandat - który wystawiony jest niezgodnie z prawem, możesz wnioskować o jego anulowanie, tylko nie wiem czy w SM najpierw pismo czy od razu trzeba przez sąd. No i czy warto o te 100 zł.

Odpowiedz
Okoniowaty poczytaj - <!-- m --><a class="postlink" href="http://wiadomosci.onet.pl/jak-mozna-uniknac-placenia-mandatu-z-fotoradaru/07yrt">http://wiadomosci.onet.pl/jak-mozna-uni ... daru/07yrt</a><!-- m -->
Stan pkt - 0

Odpowiedz
Okoniowaty poczytaj - <!-- m --><a class="postlink" href="http://wiadomosci.onet.pl/jak-mozna-uniknac-placenia-mandatu-z-fotoradaru/07yrt">http://wiadomosci.onet.pl/jak-mozna-uni ... daru/07yrt</a><!-- m -->
Stan pkt - 0

Odpowiedz
A w Polsce Trybunał swoje a urzędasy swoje. Nadal będą robić to co robią bo są przekonani, że i tak duża część wezwanych do wskazania się ugnie i zapłaci.

Odpowiedz
A w Polsce Trybunał swoje a urzędasy swoje. Nadal będą robić to co robią bo są przekonani, że i tak duża część wezwanych do wskazania się ugnie i zapłaci.

Odpowiedz

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości