• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mandaty
Nieprawda, odcinkowy pomiar prędkości może być nie tylko na autostradzie, ale nawet w mieście, a na autostradach bramki nie mają z tym nic wspólnego. Przepisy określają maksymalny odcinek objęty pomiarem na 20 km, więc opowieści o pomiarach od bramki do bramki na autostradzie można między bajki włożyć. Dodatkowo odcinek na którym przeprowadzany jest pomiar musi być oznaczony znakiem D-51 (kontrola prędkości, fotoradar) z tabliczką z napisem "kontrola średniej prędkości na odcinku...". Szczegóły w rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 14 marca 2013 r. w sprawie warunków lokalizacji, sposobu oznakowania i dokonywania pomiarów przez urządzenia rejestrujące :
Cytat:§ 3.1. Stacjonarne urządzenia rejestrujące, które ujawniają naruszenia przepisów ruchu drogowego na określonym odcinku
drogi, mogą być instalowane na odcinkach dróg, na których obowiązuje stała prędkość dopuszczalna i ich długość nie przekracza:
1) 10 000 m w obszarze zabudowanym;
2) 20 000 m poza obszarem zabudowanym.

Na razie system i tak nie działa, bo nie zaliczył testów, GITD ogłosił nowy przetarg, kolejne testy są przewidziane na wrzesień.Tutaj lista odcinków na których zostanie zainstalowany system i żaden z nich nie znajduje się na autostradzie ani nawet drodze ekspresowej: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.canard.gitd.gov.pl/cms/documents/10180/33634/opp+odcinki.pdf/d2f189b1-d49a-4990-8653-2863205e3a5b?version=1.0">http://www.canard.gitd.gov.pl/cms/docum ... ersion=1.0</a><!-- m -->

Co do informacji na bramkach o złamaniu przepisów, to zgadza się, kiedyś zdarzyło mi się przejechać A1 z prędkością bardzo grubo ponad dopuszczalną i na bramce wyjazdowej dostałem ulotkę informującą, że dopuszczalna prędkość na autostradzie w Polsce to 130 km/h (to było jeszcze przed podniesieniem limitu do 140), ale to była tylko informacja, żaden mandat i nie miało to nic wspólnego z obecnie wprowadzanym systemem odcinkowego pomiaru prędkości, a prędkość wyszła po porównaniu czasu wjazdu na bilecie i czasu wydruku paragonu. Nie wiem czy to była tylko jakaś akcja, czy cały czas rozdają takie ulotki, nie zdarza mi się raczej jeździć z takimi prędkościami więc nie miałem więcej okazji sprawdzić.

Odpowiedz
http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/arty...kosci.html

Chlebowskiego i tak to nie rusza, policjantów, inspektorów ITD, celników... także. Grono nietykalnych jest tak wielkie, że Kowalskiemu trzeba dopierniczyć z grubej rury :anyproblem:
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806

Odpowiedz
Odcinkowe pomiary na autostradach wydają się być dobrym patentem, ale nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś za to mandat zarobił, a umówmy się, że sporo osób lubi sobie pocisnąć na autostradzie te 150-160. Jednak moim zdaniem tego typu wykroczenia na autostradzie są nieporównywalnie mniej niebezpieczne niż to co ludzie wyprawiają w miastach. Zaczynając od przekraczania dopuszczalnej prędkości o 30-40 km/h, po jazdę na żółtych/czerwonych światłach, bezmyślne przejeżdzanie przez pasy przed nosami pieszych, często gdy inne auto wcześniej zatrzymało się przed pasami. W miastach takie zdarzanie są nagminne i niestety marne są środki zapobiegawcze, ludzie czują się raczej bezkarni, a wypadków coraz więcej.
One must strike the right balance between speed and quality.
Clare Short

Odpowiedz
rejnard napisał(a):bezmyślne przejeżdzanie przez pasy przed nosami pieszych
Rozgarnięty pieszy za...bie kopa w drzwi takiemu oszołomowi i to go natychmiast nauczy, bo żaden mandat nie pomoże.. Big GrinD

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 2 gości