Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pośpiech...
#34
lith napisał(a):nieeleganckie, ale jakiegoś realnego zagrożenia tutaj nie widzę.
Też w tym miejscu "się ciśnie".. A czemu ?? Bo kilkanaście km potem nie da się wyprzedzać (legalnie) .. :!!!:
To to miejsce.. <!-- m --><a class="postlink" href="http://goo.gl/maps/6dwBr">http://goo.gl/maps/6dwBr</a><!-- m -->
Nawet na GSV gość się załapał na jeździe po P-21.. Big GrinD Big GrinD
 
Odpowiedz
#35
No to już w ogóle mnie to nie dziwi. Właśnie takie drogi uczą kierowców traktować przepisy jako luźne wskazówki.
[Obrazek: stetoskopylenkamaly2.jpg]
 
Odpowiedz
#36
Kontynuacja Mnie się spieszy #3.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=gnIJPXarhw4[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=DLt_YzC385w[/youtube]
 
Odpowiedz
#37
Prędzej czy póżniej komuś krzywda się stanie...
 
Odpowiedz
#38
Eragon napisał(a):A po co ?? Po co się ośmieszać, że nie zna sie art.22/4.. no comment..

Twoja nadinterpretacja przepisów mnie rozbraja (nie daj Boże takich policjantów). A szczególnie Twój narcyzm i gburowatość. Ale do rzeczy: art. 22 ust 4 mówi:

"Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony."

Super, wszystko jasne, pięknie opisana zasada zmiany pasa ruchu. Tylko czy na filmiku widać aby kierowca xsary zmuszał do hamowania pojazd przed który wjechał???? Nie wydaje mi się. To się nazywa płynność jazdy. Taki doświadczony kierowca (pewnie dlatego dalej jak większość dziadków prawym pasem) powinien już mieć to we krwi.
 
Odpowiedz
#39
lukaszw napisał(a):narcyzm i gburowatość
Jakieś szczegóły i dowody poproszę, bo inaczej zarobisz warna od admina na mój wniosek..
lukaszw napisał(a):nadinterpretacja przepisów
Hmmm, ja raczej rozumiem a nie nadinterpretuję, ale to twój pogląd..
lukaszw napisał(a):Nie wydaje mi się.
A mnie się wydaje, a nawet jestem pewny - pozostajemy po przeciwnych stronach barykady i ciężko będzie to zmienić..
lukaszw napisał(a):płynność jazdy
To bym powiązał z jazdą na suwak a nie z ciśnięciem pasem zanikającym.. Może bardzo mała, ale różnica jest..
lukaszw napisał(a):powinien już mieć to we krwi.

Jazdę na suwak mam i staram się stosować zasady w razie draki.. Takich jak xsarowiec po prostu wpuszczam w maliny.. nie przed siebie..

P.S. A co to się kolega tak nagle przebudził ?? Z zimowego snu ?? Big GrinD Big GrinD
 
Odpowiedz
#40
Eragon napisał(a):Jakieś szczegóły i dowody poproszę, bo inaczej zarobisz warna od admina na mój wniosek..

Szczegóły i dowody --> Spójrz wyżej na swoje posty. Obrażasz każdego, siebie uważasz za najmądrzejszego, na siłę chcesz każdemu wcisnąć swoje racje mimo, iż większość uważa inaczej (i to nie tylko w tym temacie). Starasz się być rzeczowy ale czasem Ci to niestety nie wychodzi. Jeśli chcesz to proszę bardzo – wysyłaj PW do administratora, skoro będzie uważał, że na warna zasługuję to mi go da, z pewnością nie będę tego żałował.

Eragon napisał(a):Hmmm, ja raczej rozumiem a nie nadinterpretuję, ale to twój pogląd..

Widzisz, każdy ma wolną wolę i swój rozum. Skoro Ty tak rozumujesz – ok. Uszanuj jednak zdanie innych, którzy niejednokrotnie mogą przewyższać Twoje IQ (i aby była jasność – nie umniejszam Twojej inteligencji ani nie zwiększam swojej)

Eragon napisał(a):A mnie się wydaje, a nawet jestem pewny - pozostajemy po przeciwnych stronach barykady i ciężko będzie to zmienić..

W jednym temacie się chyba kiedyś zgodziliśmy :wink: Nie mam jednak pojęcia jak stwierdziłeś że kierowca xary zmusił do hamowania samochód w którym była zainstalowaną kamerka?? Wg. mojej oceny jechał on z taką samą prędkością przed jak i po manewrze wykonanym przez kierowcę xary (dlatego też ciężko to nazwać wciskaniem NA SIŁĘ).

Eragon napisał(a):Jazdę na suwak mam i staram się stosować zasady w razie draki.. Takich jak xsarowiec po prostu wpuszczam w maliny.. nie przed siebie..

I tutaj kolego potwierdzasz to o czym piszę. Starasz się udowodnić (prawie go kamienując), że ktoś łamie przepisy a sam piszesz, że Twoje zachowanie na drodze może dawać wiele do życzenia.

Reasumując – nie uważam, że kierowca xary nie złamał przepisów bo złamał – nie używając kierunkowskazu. Ale stwierdzenie, że wcisnął się na hama jest bardzo wielką nadinterpretacją i to jest moja opinia, którą bardzo proszę uszanuj 8-)
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości