Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzicz na drodze
#78
Fakt - kobieta się nie zatrzymała przed przejściem. Ale jeśli to Twoje nagranie Szofer to także przejechałeś przez przejście na którym znajdował się "pieszy".
 
Odpowiedz
#79
puder napisał(a):Fakt - kobieta się nie zatrzymała przed przejściem. Ale jeśli to Twoje nagranie Szofer to także przejechałeś przez przejście na którym znajdował się "pieszy".

Tak to moje nagranie. Wg mnie zachowałem się prawidłowo ... w żaden sposób nie ingerowałem w zachowanie "pieszego".
@puder
Sądzę, że niestety szukasz dziury w całym. Jest to o tyle przykre, że to ja "sprowokowałem" komfortową sytuację dla "pieszego" i zagwarantowałem mu bezpieczne przekroczenie "mojej" części jezdni.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#80
Kolejny, któremu jezdni za mało ...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=QCn1L2t0hG4&feature=youtu.be[/youtube]
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#81
Szofer napisał(a):Sądzę, że niestety szukasz dziury w całym. Jest to o tyle przykre, że to ja "sprowokowałem" komfortową sytuację dla "pieszego" i zagwarantowałem mu bezpieczne przekroczenie "mojej" części jezdni.

Po 1 też "poszukam dziury w całym" Big Grin czy to był pieszy?? I ... z tego co z nam przepisy taka osoba powinna mieć umożliwione przedostanie się na drugą stronę jezdni nawet w miejscu do tego nie wyznaczonym, tzn. inwalidzi, osoby niepełnosprawne mogą przekraczać jezdnię w dowolnym miejscu a my kierowcy powinniśmy im to umożliwić a już na pewno nie trąbić i wyzywać.

Po 2 dla nie których przepis to przepis i nie ważne nic innego jak to, że pojechałeś po przejściu na którym był człowiek :!!!: jakie to straszne - zresztą sam chyba kiedyś też tak miałem (przepis to przepis i już), obecnie zauważyłem, że przepisy traktuję jako - ustalenie ewentualnej winy - jakkolwiek to rozumiecie.
 
Odpowiedz
#82
Rzut latarką do celu??

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=yHWb8rX4LLo[/youtube]
 
Odpowiedz
#83
puder napisał(a):Ale jeśli to Twoje nagranie Szofer to także przejechałeś przez przejście na którym znajdował się "pieszy".

@puder, sądzę, że jeśli stawiasz zarzut, to warto go podeprzeć jakimś paragrafem, rozporządzeniem itp.

Ja trochę się dokształciłem, choć bez tego intuicja mnie nie zawiodła. Na jednej ze stron szkół nauki jazdy znalazłem wyjaśnienie kwestii:
"Jeśli pieszy zmierza do lewej krawędzi jezdni, to gdy już przejdzie na drugą połowę jezdni, tak, że nasze tory nie krzyżują się, to można wtedy kontynuować jazdę, wjeżdżając na przejście dla pieszych".

Czekanie, aż pieszy dojdzie do lewej krawędzi jezdni i zejdzie z przejścia dla pieszych jest zwykłym absurdem.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#84
okoniowaty napisał(a):Rzut latarką do celu??

Jakie umiejętności, taka reakcja :anyproblem: Reakcja głupia i bezmyślna.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#85
okoniowaty napisał(a):Po 1 też "poszukam dziury w całym" Big Grin czy to był pieszy??
Tak, to był pieszy, definicja pieszego jest przeciez w pord:
Cytat:pieszy –osobę znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót lub czynności przewidzianych odrębnymi przepisami; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej;

Z tym przepuszczaniem również poza przejściem masz jak najbardziej rację.

okoniowaty napisał(a):Po 2 dla nie których przepis to przepis i nie ważne nic innego jak to, że pojechałeś po przejściu na którym był człowiek :!!!:
Nie znam przepisu zakazującego jazdy po przejściu dla pieszych, na którym jest człowiek... masz ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Jak ustępujesz pierwszeństwa samochodowi to też czekasz aż zjedzie ze skrzyżowania, czy ruszasz zaraz za nim? Szofer nie złamał żadnego przepisu.
[Obrazek: stetoskopylenkamaly2.jpg]
 
Odpowiedz
#86
Dwukrotny znak to za mało, trzeba było jeszcze wymusić pierwszeństwo. [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=W-PxkjjKstc[/youtube]
 
Odpowiedz
#87
Szofer napisał(a):@puder, sądzę, że jeśli stawiasz zarzut, to warto go podeprzeć jakimś paragrafem, rozporządzeniem.
@Szofer - nie widzę powodu Twego oburzenia - no chyba że jest to reakcja zgodna z powiedzeniem" uderz w stół a nożyce się odezwą".
Nie stawiam zarzutu - stwierdzam FAKT. Wjechałeś na przejście na którym znajdował się przechodzień. Koniec i kropka. I jakiekolwiek tłumaczenie że się oddalał nie ma nic do rzeczy.
 
Odpowiedz
#88
puder napisał(a):Nie stawiam zarzutu - stwierdzam FAKT. Wjechałeś na przejście na którym znajdował się przechodzień.

No dobra, stwierdziłeś fakt. I co dalej to implikuje ? Bo szczerze, to już nie łapię.
Chyba każdy kto oglądał ten film, to dostrzegł fakt, że na przejściu dla pieszych przebywał pieszy i moje auto.

Sprawę przeciwko pani z DTR zamierzam skierować na policję, bo z mojej strony nie ma przyzwolenia na takie zachowanie. Chcę być jednak obiektywny, jeśli i ja coś przeskrobałem, to i sam się oskarżę, żeby nie było moralności Kalego z mojej strony.

@puder, pomóż mi jednak i podpowiedz, jakie ja wykroczenie popełniłem ...
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości