Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polskie drogi
(12-04-2017, 22:18:34)mcmac napisał(a): wyjeżdżajacy fordem miał obowiązek ustąpić pierwszeństwa alfie...kodeks nie określa czy alfa ma jechać prawidłowo czy nie....

Też rozwalasz auta, których kierowcy wymusili na Tobie pierwszeństwo przejazdu ? Ja nie ... teraz nie chce mi się iść po kartę z kamery, bo bym to zilustrował sytuacją z mijającego dnia. Filmik wrzucę jutro.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
Szofer ,nie chodzi o to czy rozwalam czy nie, tylko o klasyfikację prawną....sam napisałeś "których kierowcy wymusili na Tobie pierwszeństwo przejazdu"...sprawa jasna, focus wymusił, oddzielną sprawą jest prędkość alfy, o ile da się stwierdzić ile jechała
0 pkt Big Grin
 
Odpowiedz
(12-04-2017, 22:18:34)mcmac napisał(a): wyjeżdżajacy fordem miał obowiązek ustąpić pierwszeństwa alfie...kodeks nie określa czy alfa ma jechać prawidłowo czy nie....

to się zgadza z najczęstszym orzecznictwem w podobnych sprawach, ale... w warszawie był wypadek, ofiary śmiertelne, i za kraty poszedł kierowca, który miał pierwszeństwo. jest to niecodzienne orzeczenie ale jak widać można i wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby pojawiało się takich coraz więcej.

http://wawalove.pl/Mial-pierwszenstwo-je...ego-a11023
 
Odpowiedz
(12-04-2017, 23:53:21)mcmac napisał(a): Szofer ,nie chodzi o to czy rozwalam czy nie, tylko o klasyfikację prawną....sam napisałeś "których kierowcy wymusili na Tobie pierwszeństwo przejazdu"...sprawa jasna, focus wymusił, oddzielną sprawą jest prędkość alfy, o ile da się stwierdzić ile jechała

Sprawa jasna ... pani z C3 wymusiła pierwszeństwo przejazdu ..., a mimo to nie koziołkowała.



Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
......... a mimo to nie koziołkowała.
po takiej sytuacji   chyba wszyscy by nie  koziołkowali Big Grin sam rozumiesz stres itp... Big Grin Big Grin

Wy tu pierdu pierdu..a tu mamy numerek
78 taki----- wiosenny


;Nie wzyscy muzułmanie to terrorysci
ale wszyscy terrorysci są muzułmanami;
Prof. Bogusław Wolniewicz
 
Odpowiedz
No ten ostatni to film w sieci umieścił chyba z adnotacją: "jestem potencjalnym drogowym mordercą"...
 
Odpowiedz
Czego też polscy kierowcy nie wymyślą ... ?



Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
(16-04-2017, 13:08:46)Szofer napisał(a): Czego też polscy kierowcy nie wymyślą ... ?

A wystarczyło zabrać pilota z domu i nie musiałby biegać ...
Big Grin
Niniejszy post jest wyrazem prywatnej opinii autora.
Korzystając z jego treści robisz to na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Stan punktów - znów zero  Cool
 
Odpowiedz
(12-04-2017, 22:52:09)Szofer napisał(a):
(12-04-2017, 22:18:34)mcmac napisał(a): wyjeżdżajacy fordem miał obowiązek ustąpić pierwszeństwa alfie...kodeks nie określa czy alfa ma jechać prawidłowo czy nie....

Też rozwalasz auta, których kierowcy wymusili na Tobie pierwszeństwo przejazdu ? Ja nie ... teraz nie chce mi się iść po kartę z kamery, bo bym to zilustrował sytuacją z mijającego dnia. Filmik wrzucę jutro.

alfę było widać z daleka, kierowca forda nie spojrzał nawet w prawo tylko wjechał na ulicę i spowodował kolizję. póki nie zmienią się przepisy, to takie chore sytuacje będą rozstrzygane na korzyść wariatów drogowych.. wyjątkiem byłaby sytuacja, w której udowodniono by kierowcy alfy nadmierne (gdzieś o ponad 30 km/h) przekroczenie prędkości - w takim wypadku sąd mógłby orzec na korzyść kierującego fordem. niestety na moje oko to była prędkość ok. 70 km/h, trochę za mało, żeby powalczyć..
"listen lady, what does it take to get you HOT and CRAZY?
pass you a loaded .38 and bust on fools who play me!"
 
Odpowiedz
(17-04-2017, 02:26:01)beyondthesun napisał(a): nadmierne (gdzieś o ponad 30 km/h) przekroczenie prędkości - w takim wypadku sąd mógłby orzec na korzyść kierującego fordem. niestety na moje oko to była prędkość ok. 70 km/h, trochę za mało, żeby powalczyć..

Z moich wyliczeń wynika, że kierowca alfy pokonał odcinek 20 m od przejazdu kolejowego do wlotu na parking w 1 s, co daje prędkość 72 km/h. Trzeba jednak zauważyć, że jego prędkość została wyhamowana przez przejazd kolejowy, więc przed przejazdem kolejowym było to sporo ponad 80 km/h.
Przejazd z prędkością 80 km/h przez przejazd kolejowy na czynnej linii kolejowej samo w sobie jest niezłą głupotą ..., a potem wszyscy lamentują, że ktoś zderzył się z pociągiem.

Kolejny, jak dla mnie, ciekawy materiał z polskich dróg ...



Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
(17-04-2017, 08:46:21)Szofer napisał(a):
(17-04-2017, 02:26:01)beyondthesun napisał(a): nadmierne (gdzieś o ponad 30 km/h) przekroczenie prędkości - w takim wypadku sąd mógłby orzec na korzyść kierującego fordem. niestety na moje oko to była prędkość ok. 70 km/h, trochę za mało, żeby powalczyć..

Z moich wyliczeń wynika, że kierowca alfy pokonał odcinek 20 m od przejazdu kolejowego do wlotu na parking w 1 s, co daje prędkość 72 km/h. Trzeba jednak zauważyć, że jego prędkość została wyhamowana przez przejazd kolejowy, więc przed przejazdem kolejowym było to sporo ponad 80 km/h.
Przejazd z prędkością 80 km/h przez przejazd kolejowy na czynnej linii kolejowej samo w sobie jest niezłą głupotą ..., a potem wszyscy lamentują, że ktoś zderzył się z pociągiem.

ja to doskonale rozumiem, ale kiedyś rozmawiałem z policjantem na ten temat (przy okazji wypadku kolegi) i powiedział, że nawet gdyby 'poszkodowany kierowca' złamał przepis dot. prędkości to i tak wina leży po stronie włączającego się do ruchu. ostatnio jednak gdzieś czytałem, że sąd ukarał kierowcę, który miał pierwszeństwo, ale jechał z tak dużą prędkością, że niemożliwe było (w ocenie sądu), aby kierowca, który powinien ustąpić pierwszeństwa mógł zobaczyć ten samochód (czy jakoś tak). wypadek był wypadkiem śmiertelnym (dwie ofiary).. może w końcu coś się zmienia.
"listen lady, what does it take to get you HOT and CRAZY?
pass you a loaded .38 and bust on fools who play me!"
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości