• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bardzo ciekawy film
Optysio napisał(a):TIR popełnił wykroczenie przejeżdżając po pasie wyłączonym z ruchu, ale winę za kolizję ponosi tylko nagrywający. Znaku A-7, informuje, że wjeżdżamy na drogę z pierwszeństwem ruchu. Jak Hsurim napisał: wjeżdżając z drogi podporządkowanej, należy ustąpić pierwszeństwa wszystkim - czyli nawet tym, którzy znajdą się tam nieuprawnieni (łącznie z tymi, którzy np. jadą pod prąd). Wszak miał prawo przypuszczać, że inni uczestnicy drogi będą przestrzegać PoRD, ale nie zwalnia, go to z obowiązku ustąpienia pierwszeństwa wszystkim pojazdom.
Niestety, ale tak jest.
Chociaż ja uważam, że w takich przypadkach powinna być współwina jeżeli TIR świadomie popełnił wykroczenie.
[Obrazek: 1245383.png]

Odpowiedz
Dzejms napisał(a):Chociaż ja uważam, że w takich przypadkach powinna być współwina jeżeli TIR świadomie popełnił wykroczenie.

A jak inaczej mógł przekroczyć 2x linię ciągłą i jechać po polu wyłączonym z ruchu ? W jaki sposób mógł to zrobić nieświadomie ? No chyba, że pisał właśnie sms-a. Może właśnie taki szczegół warto by było sprawdzić w ramach rozprawy przed sądem.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806

Odpowiedz
obopólna wina i po temacie Big GrinD
MÓJ KANAŁ YOU TUBE KLIKNIJ W MIO
[Obrazek: f6b1916850527701m.jpg]
Stan pkt - 0
[Obrazek: 1178405.png]

Odpowiedz
zybi2008 napisał(a):obopólna wina i po temacie Big GrinD

Może i tak by było lepiej ... Policja długo się nie zastanawiała i jako winnego kolizji wskazała kierowcę auta z kamerą Confusedhock:

Odpowiedz
Ja broniłbym się taką argumentacją. TIR wyjeżdżając z obszaru wyłączonego z ruchu włączał się do ruchu, przepisowo podobnie do wyjazdu z posesji. W zwiazku z tym musiał zachować szczególną ostrożność i ustąpić wszystkim jadącym droga na którą wjeżdżał. Poza tym zgodnie z przepisami odległość znaku ostrzegawczego od miejsca niebezpiecznego wynosi od 150 do 300 m dla dróg o prędkości wyższej niż 60 km/h. Z filmiku jasno wynika, że do kolizji doszło przed 150 m od znaku A7. W związku z tym bezsprzeczna wina TIR-a.

Odpowiedz
ernestowski napisał(a):Poza tym zgodnie z przepisami odległość znaku ostrzegawczego od miejsca niebezpiecznego wynosi od 150 do 300 m dla dróg o prędkości wyższej niż 60 km/h. Z filmiku jasno wynika, że do kolizji doszło przed 150 m od znaku A7. W związku z tym bezsprzeczna wina TIR-a.

Genialnie to wyłuskałeś ! :okman:

Pozostaje pytanie, dlaczego specjaliści z dolnośląskiej drogówki, tego nie dostrzegli ... ? i skrzywdzili kierowcę z kamerką.

Odpowiedz
Szofer napisał(a):Genialnie to wyłuskałeś ! :okman:

Pozostaje pytanie, dlaczego specjaliści z dolnośląskiej drogówki, tego nie dostrzegli ... ? i skrzywdzili kierowcę z kamerką.

Jak byłem dzieckiem to chciałem być policjantem. Jak dorosłem to się okazało, że ta praca nie jest mi pisana, chyba że od razu zostałbym komisarzem albo wyżej. Szanuję policjantów, ale zdaję sobie też sprawę z wysokości ich zarobków. Na taką kasę orły nie polecą. Dlatego rozumiem, że ci co są mogą sobie nie radzić w trudniejszych sytuacjach. Zresztą nikt nie jest nieomylny.

Przyznam szczerze, że aby napisać o odległości to musiałem sięgnąć do przepisów, bo już nie pamiętałem odległości. Jak kilkanaście lat temu zdawałem prawko to nie wkuwałem testów, jak inni, tylko przeczytałem książkę p. Drexlera o przepisach ruchu drogowego i trochę wiedzy i przemyśleń zostało mi do dziś. Teraz jeżdżę na wyczucie, obserwuję co robią inni i staram się w nikogo nie wjechać. Jakbym rygorystycznie przestrzegał przepisów to już dawno byłbym na górze albo na dole Confusedhock:

Ostatnio zaskoczyła mnie informacja o tym, że jakiś koleś w Wawie uniknął mandatu za jazdę buspasem. Z informacji tej wynikało, że całe oznakowanie w Wawie może być nielegalne. <!-- m --><a class="postlink" href="http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/nielegalne-znaki-drogowe-moga-byc-podstawa-uniewinnienia-od-mandatu/4zkxc0">http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/n ... atu/4zkxc0</a><!-- m -->

Odpowiedz
ernestowski napisał(a):tylko przeczytałem książkę p. Drexlera o przepisach ruchu drogowego i trochę wiedzy i przemyśleń zostało mi do dziś.

Nie chwaląc się artykuły p. Drexlera czytałem przez wiele lat w tygodniku "Motor". Aktualnie nie jestem na bieżąco z prasą motoryzacyjną, ale z tego co od czasu do czasu przeglądam, to z aspektami dotyczącymi PoRD w obecnej dobie jest raczej kiepsko ...

Odpowiedz
hsurim napisał(a):ina (moim zdaniem) jest po obydwu stronach.
Dzejms napisał(a):w takich przypadkach powinna być współwina
zybi2008 napisał(a):obopólna wina
Taka koncepcja się nasuwa niemal automatycznie, ale zaden z was nie określil czy 50/50 czy cos inaczej ??
Szofer napisał(a):Genialnie to wyłuskałeś
Tak, bardzo dobra linia obrony w sądzie.. Do wygrania..
Szofer napisał(a):W jaki sposób mógł to zrobić nieświadomie ?
W wyniku sytuacji na drodze - tu juz oczywiscie wymyslam, ale coś co działo się a nawet tego kamerka nie widziała, moglo zmusić szofera TIRa do ucieczki i taką właśnie jazdę.. Czaisz ??
Widzimy na filmie tylko efekt..
ernestowski napisał(a):wynosi od 150 do 300 m dla dróg o prędkości wyższej niż 60 km/h
Na tym odcinku jest 40 - w 0:14 stoi znak.. Czyli A-7 może stać do 100 m..

Odpowiedz
Eragon napisał(a):W wyniku sytuacji na drodze - tu juz oczywiscie wymyslam, ale coś co działo się a nawet tego kamerka nie widziała, moglo zmusić szofera TIRa do ucieczki i taką właśnie jazdę.. Czaisz ??

Czaję, jak najbardziej. Sądzę jednak, że kierowca TIR-a nie był do niczego zmuszony, a jedynie, najpierw zdecydował się na zjazd z autostrady, a później mu się plany zmieniły ...

Ten węzeł autostradowy ma monitoring, więc policja mogła wszystko na spokojnie obejrzeć ...tylko trzeba było chcieć.

Odpowiedz
Eragon napisał(a):Na tym odcinku jest 40 - w 0:14 stoi znak.. Czyli A-7 może stać do 100 m..

A jaki znak jest w 0:20?

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości