• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakaz ruchu, malo widoczny znak i ewentualny mandat
demiurg napisał(a):mamy sie poslugiwac przepisami RD a nie co napisal niejaki Demiurg
Poważnie ?? To czemu wprowadzasz zamieszanie a potem sie wycofujesz.. Jak sie mówi A to i trzeba B powiedziec a nie wypierać się. Ale to nie na temat..
Zatoka, czy nie - jak pisałem, ja bym tam nie wjechał nawet jadąc pierwszy raz, bo podejrzewam, że ty znasz ten układ z częstego korzystania i tylko wypatrzyłeś problem.. Ty uważasz tak, ja inaczej - trudno, każdy pozostanie przy swoim chyba..
demiurg napisał(a):cie *NIE OBOWIAZUJE*
Mnie ?? Raczej ciebie, to ty tam jeździsz codziennie.. Big GrinD
demiurg napisał(a):uwazasz inaczej niz policja
A co niby uważam inaczej, bo sie pogubiłem ?? Patrzę z punktu widzenia policjanta zatrzymujacego/kontrolującego pojazd w strefie zakazu ruchu i widzę dwa wykroczenia.. Skoro ciebie nie obowiązują niektóre znaki to ja nie wiem.. Można zgłupieć całkiem słuchając takich interpretacji jak twoja.

Ciekawe czemu nikt sie nie odezwie w tym temacie - okoniowaty albo lith.. Może oni by coś rozjaśnili ten problem..

Odpowiedz
Eragon napisał(a):Zatoka, czy nie - jak pisałem, ja ...

Mnie interesuja konkrety a Ty piszesz "zatoka czy nie". Nie da sie rozstrzasac wiarygodnie problemu przy takim podejsciu.

Cytat:Mnie ?? Raczej ciebie,
Naprawde nie zrozumiales zdania "ten znak pionowy cie *NIE OBOWIAZUJE*, obowiazuje tylko poziomy znak zawracania wymalowany na asflacie" czy po prostu nie masz nic do powiedzenia w temacie i uczepiles sie nieistotnego w wypowiedzi slowa "Cie"?

Cytat:to ty tam jeździsz codziennie.. Big GrinD

Nigdzie nie napisalem, ze tamtedy codziennie jezdze wiec przestan konfabulowac; jak nie masz nic merytorycznego do powiedzenia
w temacie watku i chcesz pisac takie kwiatki to sobie odpusc.

Cytat:A co niby uważam inaczej, bo sie pogubiłem ?? Patrzę z punktu widzenia policjanta zatrzymujacego/kontrolującego pojazd w strefie zakazu ruchu i widzę dwa wykroczenia.. Skoro ciebie nie obowiązują niektóre znaki to ja nie wiem.. Można zgłupieć całkiem słuchając takich interpretacji jak twoja.

Juz Cie o to prosilem, poprosze 2 raz: pokaz mi jakie przepisy lamie kierowca, ktory skreci w w droge, na ktorej zatrzymuja sie autobusy. Potrafisz uzsadnic te swoje dwa mandaty czy dalej bedzie jakies ogolne frazesy glosil?
Bo poki co to w tym miejscu nawet policja nie chce wystawiac dwoch - dwa mandaty chcesz tylko Ty Smile

Odpowiedz
Skręcasz z pasa do zawracania czyli nie mamy o czym więcej gadać.. Najpierw zacznij jeździć przepisowo a potem pogadamy. Rozgryzać sytuacji w których zachowania kierujących są niezgodne z zasadami nie ma sensu.
Dochodzi do takich własnie bzdur jak w dyskusji z tobą - "mnie ten znak nie dotyczy" . Ciekawe, że inne dotyczą - jaki jest klucz wyboru ??

Czyli - ty jeździsz po swojemu a ja po swojemu.. Big GrinD

Odpowiedz
Nie interesuje mnie zupelnie jak Ty jezdzisz, tak jak Ciebie nie powinno interesowac jak jezdze ja. Jakbys nie zalapal o co chodzi w tym watku, to interesuja mnie przepisy RD dotyczace konkretnych rozwiazan drogowych a nie ludzi. Mysle, ze dalsza dyskusja z Toba nie ma sensu, skoro z gory zakladasz, ze nie mozna wjechac na pas z autobusami (cytuje: "Rozgryzać sytuacji w których zachowania kierujących są niezgodne z zasadami nie ma sensu.") ale nie potrafisz tego obronic, za to przy braku argumentow robisz personalne wycieczki (cyt.: "najpierw zacznij jeździć przepisowo a potem pogadamy") deprecjonujace adwersarza, chociaz kompletnie nic o nim nie wiesz.

EOT

Odpowiedz
demiurg napisał(a):z gory zakladasz, ze nie mozna wjechac na pas z autobusami
No przecież stoi jak byk znak B-1 .. Nic nie zakładam, sam sugerowałeś dokładne przyjrzenie się temu miejscu.
demiurg napisał(a):interesuja mnie przepisy RD
No szlag może człowieka trafić - z pasa do zawracania tylko zawracamy. Nie mam zamiaru cytować ci PoRD, bo skoro masz PJ to go znasz..
demiurg napisał(a):nie potrafisz tego obronic
Czego ?? Nieprzepisowych manewrów ?? Wyluzuj..
demiurg napisał(a):robisz personalne wycieczki
W żadnym wypadku.. Nie było moim zamiarem takie urlopowanie się.. Źle to odbierasz, nic nie poradzę..
demiurg napisał(a):EOT
Za niezrozumiałe skróty, skrótowce i podobne wpisy możesz sie spotkac z karą na forum - albo piszesz jak "nie deprecjonujący innych adwersarz", albo.. są inne fora typowo rozgryzające przepisy i zachowania na drodze - popytaj tam. Jestem pewien, że tak samo powiedzą jak ja.

P.S. Skoro temat wyczerpany - juz nie piszę .. Ciekawe, czemu okoniowaty nie napisał czy tam wolno wjeżdżać.. Postawienie ci piwa za post świadczy o poparciu dla fatalnych zachowań, a sądziłem, że wypowie się jak znawca. Szkoda.

Odpowiedz
Merytoryczna dyskusja jest jak najbardziej wskazana, tylko się proszę nie zagalopować i nie obrażać wzajemnie.
Ps. Skrót EOT stosowany dość często na forach dyskusyjnych oznacza " koniec dyskusji nie na temat" ( to taka informacja dla niewtajemniczonych)
I tego się trzymajmy :-) :helou:
Stan pkt 0

Odpowiedz
Jestem tego samego zdania co Eragon. Nie możemy na siłę po swojemu interpretować przepisów no ale wróćmy do tematu: Pas z którego chcesz wykonać manewr należy TYLKO I WYŁĄCZNIE DO ZAWRACANIA!!! Nie przekonują mnie argumenty typu "bo skąd wiem, że tam nie jest 3 pas ble ble ble". No wybacz ale skoro masz prawo jazdy powinieneś zauważyć pewne rzeczy:

1. W 99.99% dróg w naszym kraju rozdzielone pasem zieleni ma taką samą liczbę pasów z jednej jak i z drugiej strony;

2. Pas służy do zawracania, zgadza się?? W takim razie spójrz na oznakowania poziome jezdni (namalowane pasy). Ewidentnie jest po lewej linia przerywana zaś po prawnej linia ciągłą (wjazd do zatoczki) co powinno już na wstępie dać Ci do myślenia, że nie jest to 3 pas ruchu przeciwnego (nawet z uwagi na jego długość). Biorąc pod uwagę powyższe wjeżdżając w tą zatoczkę (drogę) nie zawracasz a skręcasz i nie ma tutaj zmiłuj się.

3. Nawet po biegu chodnika i ścieżki rowerowej można wywnioskować, że domniemany 3 pas ruchu nim nie jest.

4. W odległości kilku metrów od zatoczki masz znak informujący o pasach ruchu, widać na nim dwa do jazdy na wprost oraz jeden do skrętu w prawo. Nie widnieje na nim 3 pas po czym należy także stwierdzić że ta 3 droga (zatoczka) nie jest drogą główną w którą należało by zawrócić, wybór innej opcji jest skrętem zabroniony z tego pasa.

Swoją drogą gratuluję instruktorów (mam nadzieję że nie szkolą tak jak się wypowiadają) którzy mieli jakieś wątpliwości. Dla mnie jest to przejrzyste, wystarczy się zatrzymać i 1-2 sek zastanowić. Nic więcej.

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości