Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rowerzyści
#1
przykład totalnego... eh szkoda pisać, zobaczcie sami

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jGziX15DZ5E[/youtube]

z opisu pod filmem:
"Droga numer 50 między miejscowościami Rudno i Rudzienko, godzina 23:00, grupa rowerzystów jedzie drogą bez pobocza, bez żadnych odblasków, wyłaniają się z ciemności niczym widmo. Przed potrąceniem ratuje ich tylko odpowiedni refleks kierowcy."
[Obrazek: B1ik7n1.jpg] [Obrazek: 7612.png]
 
Odpowiedz
#2
I dużo farta, że nic nie jechało z naprzeciwka. Małe odblaski na pedałach raczej są standardem, więc coś tam powinno być widać (ale kamera tego raczej nie uchwyci).
 
Odpowiedz
#3
2 odblaski wydaje mi się, że widać (jeden zdaje się właśnie na pedale, drugi mógł być przy plecaku/na ramieniu - ale skutecznie zasłaniał go rowerzysta za nim)
co nie zmienia faktu, że przy prędkości ~90 km/h w nocy taki odblask jest praktycznie niewidoczny do właściwie ostatnich metrów
ktoś kto jeździ rowerem po zmierzchu (jak i w innych warunkach mniej sprzyjających) poza OBOWIĄZKOWYM oświetleniem roweru powinien dla własnego bezpieczeństwa zainwestować ok 5 zł w kamizelkę lub inne dodatkowe elementy odblaskowe (opaski na ramię, kostkę czy też taśmę odblaskową która można dokleić do obręczy, szprych czy samej ramy)
często oświetlenie dodawane przez producentów do rowerów jest niewystarczające, a jedynie służy temu by BYŁO i nikt się nie przyczepił, że go nie ma (to akuratnie wiem po własnym doświadczeniu w tym temacie)
[Obrazek: B1ik7n1.jpg] [Obrazek: 7612.png]
 
Odpowiedz
#4
Rowerzyści z filmu to idioci. Mogą narobić komuś kłopotu. Nie mają oświetlenia, więc można w nich po prostu wjechać, co skutkowało by co najmniej dużym szokiem dla kierowcy samochodu, ich ciężkim uszkodzeniem ciała/śmiercią i odpowiedzialnością karną. Takim to powinno się wykonywać eutanazję z powodu braku mózgu.
[Obrazek: MLP-1.png]

5W40 Castrol EDGE

Punktów już brak Big Grin

Sprzęt muzyczny w wozie:
Symphony CD, tył Diora GDK 6907 w skrzynkach
W planach: Excursion sx-6c, Crunch x4150
 
Odpowiedz
#5
Tych misiów chyba jeszcze na forum nie było: http[://]skroc[.]pl/7c799

Polecam zwrócić uwagę na znak, co prawda słabo, ale widoczny po prawej w 12 sekundzie nagrania :ojej:
 
Odpowiedz
#6
link nie działa ?!
[Obrazek: B1ik7n1.jpg] [Obrazek: 7612.png]
 
Odpowiedz
#7
Naprawiłem. Teraz powinien działać po wycięciu nawiasów.
 
Odpowiedz
#8
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=k4ORum52KIk[/youtube]
[Obrazek: B1ik7n1.jpg] [Obrazek: 7612.png]
 
Odpowiedz
#9
i jak tu nie mieć kamery...kierowca kontra kierowca
0 pkt Big Grin
 
Odpowiedz
#10
Fakt. Dobrze, że miał kamerę. Na szczęście wygląda na to, że lekkomyślny (delikatnie mówiąc) rowerzysta nie ucierpiał.

Swoją drogą to czasem bezmyślność niektórych rowerzystów poraża. Sam często jeżdżę rowerem, ale nigdy do głowy by mi nie przyszło walić na pełnej prędkości przez pasy... a tu jeszcze w dodatku na czerwonym. :anyproblem:
 
Odpowiedz
#11
mcmac napisał(a):i jak tu nie mieć kamery...kierowca kontra kierowca

Wina tak czy siak byłaby po stronie rowerzysty, bo ja tam ścieżki rowerowej nie widzę, a jedynie przejście dla pieszych.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości